Coax en utp aanleggen, topologie?

Pagina: 1
Acties:

  • EMP
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 25-02 14:40

EMP

Krulloos!

Topicstarter
In mijn nieuwe huis wil ik in de woonkamer (2x), op de slaapkamers (3x) en zolder (1x) coax (voor tv) en utp aanleggen.

Zowel coax als adsl komen op het zelfde punt binnen. Voor UTP wil ik een stertopologie aan te leggen naar een switch bij het ISRA punt. Coax is echter meestal een bustopologie.

Is coax ook als stertopologie aan te leggen (met bijvoorbeeld zo'n splitter) of is dit niet handig / negatief voor het signaal? Ik kan opzich met kleine aanpassingen door het zelfde buizenstelsel zowel een coax busnetwerk als een UTP sternetwerk aanleggen, maar het is natuurlijk mooier om in de kast bij het ISRA punt per kamer een UTP en een coax kabel te hebben liggen.

Verbouwblog van mijn Schrootjespaleis uit 1925.
My anime addiction.


  • Bierkameel
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Bierkameel

I use Debian btw

Alle proemn in n drek


  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 16:28

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Voor coax geld de "bustopologie" als oud en de "stertopologie" als nieuw. Tenminste volgens de Hirschmann/Triax specialist waar ik gisteren aan de tafel mee zat en die ik eigenlijk het zelfde vroeg. Je kan dan met een versterker en een multitap heel makkelijk een "stertopologie" opzetten. Wel opletten dan dat je de juiste wandcontact dozen koopt - je hebt dan namelijk eindpunten nodig en geen doorlusdozen.

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


  • Witte
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 29-01 15:02
Ja, voor COAX kan je het beste stertopologie aanleggen.

boodschappenlijstje voor 6 aansluitingen:
1 versterker (Hirschmann GHV20E)
1 multitap (Hirschmann AFC1861, 6-voudig) (eventueel afluitweerstanden voor ongebruikte aansluitingen)
COAX-kabel (Hirschmann KOKA 799)
9 F-connectoren (SFC070)
6 eindcontactdozen

Houdoe


  • Klaaz Vaak
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 03-01 19:17
Inderdaad, kies niet voor de zogenoemde "rijgdozen".

Erg storingsgevoelig en geven een forse demping op je coaxlijn.

  • Viking Kvinne
  • Registratie: Mei 2002
  • Nu online

Viking Kvinne

Bestla

Inderdaad en neem goede kwaliteit, dat betaald zichzelf uiteindelijk terug.

Hier in huis heb ik ook het nodige gedaan. Handig was wel dat ik toen voor Casema werkte als internetinstallatiemonteur.

Dus de hardware had ik ruim voorradig

In de meterkast waar alles binnenkomt, alle verbingen leggen, vanalf elke kamer in huis. En dan alles via verdelerblokken.

Pas op met versterkers !!! Je zal de eerste niet zijn die zijn TV naar de kloten helpt. In die kasten buiten zitten ook versterkers en verdeelblokken.

Nummer 1 gaat naar het verste huis----> grootste afstand ---> sterkste signaal.
enz
Nummer 12 gaat naar het dichtbijzijnde huis --> kortste afstand---> minder sterk signaal.

Dit is niet zomaar gedaan, en van te sterk signaal gaat je tv kapot.

Als er al ruis binnenkomt dan versterk je dat dus ook. Bel dan de kabelboer en laat hun dat oplossen.

Bij Casema hadden we een signaalsterkte meter. We wisten soms niet wat we zagen! Signaal wat de tv inging was 99Db !! In de meterkast hadden zitten klooien met kabels en splitters voor de slaapkamer en ja, toen was het beeld klote in de woonkamer. Hoppa een versterker er tussen en nog klote beeld. Toen hebben ze Casema gebeld en kwamen wij langs. We hebben toen de tv rechtstreeks op de AOP aangesloten en hadden toen 73Db . Perfecte waarde !
Nog een goede stekker aan de slaapkamerkabel gezet en ook daar was het beeld goed met 68Db. Die versterker had hij helemaal niet nodig.

[ Voor 59% gewijzigd door Viking Kvinne op 04-11-2009 14:16 ]


  • CAPSLOCK2000
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 03:00

CAPSLOCK2000

zie teletekst pagina 888

Ethernet gebruikt stiekem nog steeds een bus-topology, maar met wat kneden en duwen kun je er een ster van maken. Een hub is niks anders dan een bus in een doosje. Met coax kun je in principe dezelfde truuk uithalen. Schroef een stel t-stekkertjes aan elkaar en je hebt een coax-hub. Verleng het been van de T, en je krijgt een ster:

Afbeeldingslocatie: http://casper.gielen.name/bus2ster.png

PS. Voor de duidelijkheid, dit was ter informatie. Ga niet echt zelf stekkertjes aan elkaar plakken. Koop kant-en-klaar spul. In de posts boven mij worden al wat aanwijzingen gegeven.

[ Voor 25% gewijzigd door CAPSLOCK2000 op 04-11-2009 14:55 ]

This post is warranted for the full amount you paid me for it.


  • WouterG
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:55

WouterG

Dit is geen ondertitel

CAPSLOCK2000 schreef op woensdag 04 november 2009 @ 14:43:
Ethernet gebruikt stiekem nog steeds een bus-topology, maar met wat kneden en duwen kun je er een ster van maken. Een hub is niks anders dan een bus in een doosje. Met coax kun je in principe dezelfde truuk uithalen. Schroef een stel t-stekkertjes aan elkaar en je hebt een coax-hub. Verleng het been van de T, en je krijgt een ster:

[afbeelding]

PS. Voor de duidelijkheid, dit was ter informatie. Ga niet echt zelf stekkertjes aan elkaar plakken. Koop kant-en-klaar spul. In de posts boven mij worden al wat aanwijzingen gegeven.
Ja met een hub wel maar die zijn antiek. Maak je gebruik van een switch dan is dat toch niet zo te stellen.

  • SmartDoDo
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-12-2025

SmartDoDo

Woeptiedoe

offtopic:
Volgens mij past deze topic beter in NT :)

  • EMP
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 25-02 14:40

EMP

Krulloos!

Topicstarter
Als ik het zo lees is een stertopologie voor beide netwerken wel in orde. Het plan was om gewoon overal 1 aansluiting met coax en utp te maken. De zeldzame gevallen dat ik meer dan 1 UTP of coax aansluiting nodig heb hang ik daar in de desbestreffende kamer wel een switchje of splitter aan. Zal toch alleen maar voor tijdelijke (test/hobby etc) doeleinden zijn.

Dat overal UTP moet is wel duidelijk (je bent tweaker of niet), maar of overal coax moet begin ik eigenlijk wel een beetje over te twijfelen. Ik ben niet zo'n TV-kijker, maar aangezien een ouderwets kabelabonnement hier maar 10,40 per maand kost neem ik dus tv via de kabel. Als ik het huis over (bijvoorbeeld) 10 jaar verkoop, wat is dan nog de meerwaarde van overal coax hebben liggen...? Wordt coax nog wel gebruikt tegen die tijd?

Bedankt voor het 'boodschappenlijstje' trouwens 8) Gaat zeker van pas komen (al dan niet aangepast, mocht ik minder aansluitingen maken dan initieel gepland).

@ Capslock: Een dergelijk (boom?)netwerk is opzich ook wel mogelijk met switchjes, maar dat zal de kwaliteit/snelheid van het netwerk niet ten goede komen. Het zullen sowieso geen cisco/nortel/hp apparatuur worden, dus om dan een beetje nette performance te houden lijkt het mij verstandig om alles gewoon via 1 switch te laten lopen :)

Kan ik trouwens gewoon een rol van de goedkoopste Cat5e nemen (zoals deze, of heeft een duurdere kabel nog voordelen?

[ Voor 21% gewijzigd door EMP op 05-11-2009 16:37 ]

Verbouwblog van mijn Schrootjespaleis uit 1925.
My anime addiction.


  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 16:28

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Voor de netwerk kabels die je wegwerkt is het vaak toch wel aan te raden om eerder FTP of eigenlijk STP te nemen ipv UTP. De mate van kans op storing op de kabel is dan een stuk minder. Nadeel is natuurlijk wel weer dat FTP/STP minder flexibel zijn dan UTP wat je vooral merkt wanneer er een bochtje gemaakt moet worden. Of je Cat 5e, 6, 6a of 7 neemt maakt volgens mij niet echt veel uit - je zal met een goedkope 5e kabel misschien kans hebben dat 10Gbit verbindingen stabiel werken - maar ja wie heeft er 10Gbit switches en nics thuis staan?

Over coax naar elk punt, als je toch gaat aanleggen is het makkelijkere om gelijk overal connectie punten te maken. Als je later een indeling van een kamer drastisch veranderd kan het net zijn dat je aansluit punt op een onhandige lokatie zit. Ik zie nog niet direct een verschuiving van coax naar een ander medium voor alle diensten die de kabelleverancier aanbied en binnen 10 jaar verwacht ik daar geen grote veranderingen in (wel dat je meer diensten krijgt over coax - bijvoorbeeld vod-doosjes en weet ik wat)

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.

Pagina: 1