IceOnFire schreef op woensdag 04 november 2009 @ 00:08:
Eigenlijk vind ik dat dan niet 77,77 moet worden weergegeven maar de laagste totaalprijs, 78,50 aangezien dat met de default sorteermethode van de productpagina de laagste prijs is. Als je t popupje nu niet ziet en in 1x doorklikt heb je ook een huh?-moment aangezien je verwacht dat die laagste prijs die je ervoor zag hier ook als bovenste vermeld staat.
Helaas is de verzend-laagste-prijs niet bepaald triviaal uit te rekenen, dus dat doen we alleen als we maar van 1 product tegelijk wat tonen (zoals dat popupje, en verder de gewone prijslijst).
Ander alternatief is default op de productpagina sorteren op laagste prijs ex verzenden zodat hij ook daar bovenaan staat.
De reden dat we uberhaupt zijn gaan sorteren op totaalprijs gaan we nu natuurlijk niet ineens terugdraaien. Dat heeft te maken met het feit dat er winkels zijn die het nodig vonden om de kale verkoopprijs kunstmatig laag te houden door ordertoeslagen te introduceren. Je zag dan bijvoorbeeld een 2 euro lagere kale prijs, maar moest voor je order wel per product 2 euro administratiekosten betalen. Zodat je hem zelfs niet bij afhalen zo goedkoop kon krijgen.
Wat ik dus bedoel te zeggen; maak een keuze of "laagste prijs" de prijs is incl of excl verzenden. Welk van de twee gekozen wordt maakt niet zo veel uit, maar zet dat dan consequent onder t product, in t popupje en op de productenpagina.
We hebben er toen voor gekozen om voor lief te nemen dat er verschil zit in de absoluut laagste prijs, en met wat we bovenaan tonen. Simpelweg omdat de verzendkosten-berekening net wat te complex is om standaard voor elke prijs die we ergens tonen te berekenen.
Afgezien daarvan is het ook wat vreemd om die totaalprijs te tonen op het moment dat je wilt aangeven wat een specifiek product kost. Dus het zou dan vreemd zijn om een hoger bedrag neer te zetten enkel omdat het dat kost om het product daadwerkelijk thuis geleverd te krijgen.
Desalniettemin staat het al een tijdje op onze todo om iig bij de popup er even iets als 'Let op, prijzen zijn gesorteerd op totaalprijs inclusief verzendkosten' oid boven te zetten.