Verwijderd

Topicstarter
Goedemorgen,

Ik ben op school bezig met het monitoren van een ESX server in scom 2007
Nu loop ik tegen enkele problemen aan. Waar kan ik goed vinden welke oid waar voor is.
Ik heb een MIB browser gebruikt voor het vinden van oid maar welke oid nu waar voor is kan ik niet goed vinden.
Tot nu toe heb ik er 2 in scom kunnen monitoren. Het gebruik van cpu en het avalible memory.
Ook heb ik een vraag wat voor traps een esx allemaal kan sturen en hoe ik dit het beste in scom kan verwerken.
Ik heb wel al een pdf met hoe het in het algemeen werkt(http://www.anilerduran.com/MonitoringESXonSCOM2007v2.2.pdf)
Ik hoop dat iemand mij wat advies kan geven of nog enkele goede links heeft met meer uitleg.

Gr,

Robbert

  • jvanhambelgium
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 29-01 21:25
Je zal even moeten kijken naar de MIB's van VMWare ESX
Zo kan je kijken welke OID's en welk TRAPS er beschikbaar zijn.


MIB's normaal te vinden in /usr/lib/vmware/snmp/mibs/ op ESX

VMWARE-ESX-MIB.mib
VMWARE-RESOURCES-MIB.mib
VMWARE-ROOT-MIB.mib
VMWARE-SYSTEM-MIB.mib
VMWARE-TRAPS-MIB.mib
VMWARE-VMINFO-MIB.mib

Doe maar eens een cat van VMWARE-TRAPS-MIB en dan zie je dat er traps gestuurd kunnen worden indien je VM's OP/AF/SUSPEND zet of dat je heartbeats mist.

Dit is mischien alvast een begin...

Verwijderd

het probleem is dat scom geen mib compiler heeft. je zal dus alles zelf moeten invoeren.

Een betere/makkelijkere manier om esx te monitoren is het beheerstation van esx te monitoren. deze begrijpt de mibs wel en kan event etc. loggen, die je weer kan opvangen met scom. Er zijn verdere meerdere leveranciers die een mp leveren voor esx, maar geen van alle zijn gratis.

Hoe ik het doe: ik heb zelf een mib compiler geschreven. 1 machine (geen scom) vangt alle traps op (vnl hardware traps overigens) en logt daarvan een event. Het event wordt doorgestuurd naar scom en scom interpreteert het event weer en maakt een melding bij de betreffende server (in het event staat dus in de description de melding en de server waar de melding vandaan komt). Maar goed, dit is een overblijfsel van mom2005, waar de snmp nog dramatischer was :).

[ Voor 39% gewijzigd door Verwijderd op 22-10-2009 11:50 ]


  • Tags NL
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 15-01 16:52

Tags NL

Harmful or Harmless?

Wij monitoren ook ESX (3.5) via SCOM met Nworks, is dat niet iets? (http://www.veeam.com/vmware-microsoft-esx-monitoring.html)

https://powershellisfun.com