[BBG November 2009] Special: nettop/mini-pc
Voor de komende BBG hebben we twee specials in gedachten en een daarvan is een vreemde eend in de bijt. Er zijn de afgelopen anderhalf jaar veel mini-pc's/nettops hoe je het ook wilt noemen uitgekomen die nu nog geen plek hebben gevonden op de FP. Hoewel deze pc's niet samengesteld hoeven te worden leek ons de BBG toch een prima plek, waarbij we ons gaan bedienen van de opzet van de Notebook Best Buy Guide.We zoeken dus de beste nettop/mini-pc van dit moment en kunnen drie alternatieven publiceren.
Voorselectie
pricewatch: Asrock ION 330 ZwartAl maanden populair in de Pricewatch. Klein, Nvidia Ion dus 1080p en hdmi, goedkoop, dualcore-Atom, need I say more?
pricewatch: Asrock ION 330-BD
De BD-variant van bovenstaande. Komt met een wat hoger prijskaartje maar nog steeds niet duur natuurlijk.
pricewatch: Asus Eee Box PC EB1501
Ook erg populair. Specs vergelijkbaar met hierboven maar ziet er beter uit. Misschien wachten tot de komst van Windows 7? Dan komt er nl een model met dit OS en 4GB.
pricewatch: HP Compaq CQ2100NL Desktop PC (NM785AA)
Qua specs niet bijzonder maar het is wel een HP. Degelijk systeempje dat er best aardig uitziet.
pricewatch: Shuttle X27D
Het staat niet de Pricewatch maar deze barebone heeft een dualcore Atom. Wel kan helaas max. 2GB toegevoegd worden.
pricewatch: Shuttle P2 3500PA
Een Shuttle mag natuurlijk niet ontbreken. Dit systeem heeft een P35-chipset, 4GB en een C2D P8400-cpu. Wel slecht verkrijgbaar.
pricewatch: MSI Wind Nettop D130
Deze MSI Wind nettop is niet heel spectaculair, het voordeel boven de D120 is een dualcore Atom 330 ipv singlecore 230 en Vista ipv Windows XP (hoewel sommigen dit geen voordeel vinden
pricewatch: Acer Aspire Revo R3600 Nettop
Ook leuk: deze heeft hdmi, esata en een vesa-montagekit, voor een lage prijs. Wel een N230, wat dan weer een beetje jammer is.
Ook moeten we de nieuwe Mac Mini die eraan staan te komen in de gaten houden
[ Voor 16% gewijzigd door Olaf op 14-10-2009 16:56 ]