Flythe schreef op zondag 04 oktober 2009 @ 14:42:
Wat mckaamos zegt klopt, het is een oxide laag die erop gezet is met elektriciteit. Als die laag nog goed is (geen krasjes etc.) dan is het geen probleem, aangezien de oxide laag het alu 'afsluit'. heb je een beschadiging waar het water dus op het 'blote' alu komt dan zal het gaan roesten.
Aan opofferingmetalen zou ik niet gaan beginnen, dan kan je beter een ander reservoir nemen, als je het toch wil proberen kan je een blokje magnesium in je reservoir leggen oid. Wat nog beter is, is een koelvloeistof kopen die beschermt tegen corrosie.
edit: reacties gaan wel erg snel
En btw, een opofferingsmetaal moet wel contact maken met het metaal waarvoor het zich opoffert anders werkt het niet.
Incorrect, anders zou de corrosie ook niet plaatsvinden in een normale setup

Het moet ergens in de cirkel zitten, verder maakt het niet zo gek veel uit, zolang er maar een elektrisch geleidingspad is tussen de materialen. Het op te offeren materiaal zal als eerste wegvreten omdat er twee andere, edelere materialen elektrisch verbonden zijn via het water.
Pas als het opofferingsmateriaal opgevreten is zullen de andere materialen met elkaar gaan reageren.
Toch is het wel het handigste om het in het reservoir te stoppen. Puur voor eigen onderhoud. En dan kan je een eventuele filter direct na het reservoir zetten. Gezien dit extern plaatsbare reservoirs zijn kan je dan dus ook makkelijk bij het filter en bij de reservoirs om nieuw opoffermateriaal te plaatsen.
Maargoed, idd, oxidelaag beschermt.
Alu glimt van nature, maar de oxidelaag niet. Het mooie van alu is dat wanneer de oxidelaag er op zit, het oxideerproces niet verder gaat omdat de oxidelaag volledig afsluit tegen zuurstof.
Bij roesten (ijzer oxide) sluit de oxidelaag niet af waardoor ijzer compleet wegroest.
Bij alu wordt het oxideerproces beinvloed met een kleurend materiaal zodat je een gekleurde oxide laag krijgt.
Als dat ook aan de binnenkant zit is er niks aan de hand wat betreft corrosie.
Misschien dat je anders zelf het alu kan laten oxideren door er water in te stoppen en het een weekje te laten staan?
Edit: Ik zie trouwens een hoop plexiglas... Misschien even een zaklamp pakken en in de tube schijnen om te zien of er al een oxidelaag in zit? Zo niet, dan zou ik persoonlijk een poging doen om het alu alsnog te laten oxideren.
[
Voor 4% gewijzigd door
McKaamos op 04-10-2009 14:56
]