Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vista zet standaard geluidskaart terug

Pagina: 1
Acties:

  • ElineK
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 28-10 23:28
net een nieuw mobo en processor en nieuwe vista installatie.

Ik heb 2 geluidskaarten, onboard en een usb geluidskaart. De onboard gebruik ik als standaard voor het afspelen van geluid, de usb voor mijn messenger programma en skype op de hoofdtelefoon.

Nu zet ik in Vista het onboard geluid op standaard, maar als ik herstart is opeens de usb kaart weer standaard. Kan ik met de hand wel weer terug zetten maar dat is zo'n gedoe. Met het vorige mobo en cpu ook met vista had ik dit probleempje niet, daar bleef de als standaard ingestelde kaart gewoon standaard, op andere machines met XP ook.

Wie weet de oplossing? Bij voorbaat dank

  • doctormetal
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 20-11 15:33
Normaal gesproken maakt windows van een nieuw gedetecteerde geluidskaart automatisch het default audio device.
Kan het zo zijn dat hij bij het opstarten de usb audio adapter als een nieuwe geluidskaart ziet i.p.v. eentje die al in het systeem zat? Dat zou in ieder geval wel verklaren waarom hij steeds weer de fault wordt.