Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nexopheus
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20-08-2024
Ik heb een WD My Book Studio Edition (2TB) voor (oa) SuperDuper en deze heb ik gekocht vanwege de aanwezigheid van FireWire 8000. Nu heb ik hier echter wel een groot probleem mee op mijn MBP.

Wanneer ik de HD aansluit gaat het eerst goed, dwz het MyBook icoon verschijnt in m'n finder en ik kan de schijf benaderen. Ook in de System Profiler zie ik de MyBook verschijnen onder de FireWire bus.

Maar naar een paar minuten / minuut wordt de verbinding op een of andere manier verbroken. Ik krijg van OS X een melding dat er een apparaat niet goed is ontkoppeld. De HD dus.. dit is mega iritant en maakt de schijf een stuk minder bruikbaar.

Iemand een idee waar dit aan zou kunnen liggen en hoe ik dit mogelijk zou kunnen fixen?

Heb de HD voorzien van de laatste firmware.

Oh ja.. via USB gaat het wel goed, maar FireWire800 en 400 gaan fout.

Wat niet kan is nog nooit gebeurd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

93247

Weet je wel heel zeker dat het aan de MyBook ligt en bijvoorbeeld niet aan de Mac of de kabel?
Kan je je FireWire bus niet ergens anders mee testen?

Ik gebruik zelf de MyBook Studio i.c.m. een FireWire 800 kabel op een iMac.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nexopheus
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20-08-2024
Nee, ik weet het niet 100% zeker dat het aan de MyBook ligt. Ik heb enige tijd geleden mijn FireWire 400 nog gebruikt bij het importeren van een film. Dat ging toen helemaal goed. Ga ik straks nog een keer proberen.

Verder heb ik geen test materiaal.

Wat niet kan is nog nooit gebeurd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ShaneV
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 20:22
Ligt aan de MyBook, ding heeft veel problemen met firewire. Heb om die reden men bestelling van die drive geannuleerd. Google maar eens in het rond :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

93247

@ShaneV, ik heb hier helemaal geen problemen met de MyBook Studio over de FireWire 800 aansluiting, de drive werkt perfect! ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nexopheus
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20-08-2024
@ShaneV dat kom ik dus op het net ook tegen, maar dus ook de verhalen van Djortz..

Maakt het lastig om een goede oplossing te vinden... dan maar USB2 blijven gebruiken....

Wat niet kan is nog nooit gebeurd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nexopheus
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 20-08-2024
Na de SL upgrade lijkt het (nog een beetje voorzichtig) nu goed te gaan!

Update: knalt er nog steeds uit, alleen duurt het nu wat langer voordat dit gebeurt..

[ Voor 38% gewijzigd door Nexopheus op 02-09-2009 22:10 . Reden: Gaat dus toch niet goed ]

Wat niet kan is nog nooit gebeurd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 215632

Hebben de Passport Studio series drives hier ook last van?
Random FW dropouts door 'slaapstand' van de drive?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrFish
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 21:45

MrFish

Untitled

@Nexopheus: Heb je toevallig de bijgeleverde software geinstalleerd? Daar schijnen inderdaad wel eens problemen mee te zijn. Mijn MyBook Studio doet het prima op FW800 op mijn iMac en MBP, maar ik heb de software nooit durven installeren :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • OkselFris
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-06 21:11

OkselFris

Rabarber, Rabarber, Rabarber

MrFish schreef op zaterdag 05 september 2009 @ 17:00:
Mijn MyBook Studio doet het prima op FW800 op mijn iMac en MBP, maar ik heb de software nooit durven installeren :P
Gewoon proberen? Al heeft het niet veel toegevoegde waarde lijkt mij dat de Drive management software weinig kwaad kan, geeft alleen wat healt details weer. Als er problemen zijn zou ik juist eerder de Turbo driver (staat op de CD) verdenken. Dat zijn stukje software waar ik vaak het nut niet van in zie en vaak juist de trouble makers zijn. De overige software kan weinig kwaad lijkt mij. Draait hier op mijn Studio II (2TB) edition prima via Firewire800.

To crash with a Volvo is extremely safe..... if you’re sitting in a Saab


Acties:
  • 0 Henk 'm!

93247

Geen van beide programma'tjes hebben negatieve invloed op de drive of computer. :z
Pagina: 1