Goed weergegeven in Safari, fouten in opera en mozilla

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Reboot
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 29-07 22:18
Hallo,

Ik ben voor een vriend bezig een website te maken, hij is dj.

Ik heb hem zo goed als klaar, de basis dan toch, enkel merk ik dat er in opera en mozilla wat fouten zijn:

in firefox heb ik het volgende:

Afbeeldingslocatie: http://i31.tinypic.com/2ex7slj.png

de bolletjes voor mijn twitter feeds staan niet in de kader.

bij opera heb ik hetvolgende:

Afbeeldingslocatie: http://i27.tinypic.com/1zbthmq.png

hier zet hij de tekst van de feeds teveel naar rechts

Afbeeldingslocatie: http://i28.tinypic.com/2u8xzyw.png

en hij zet de tekst in de footer te laag. |:(

het gaat over de website: http://www.tweakxp.be/timestalkerz/index.html

Iemand enig idee wat ik hieraan kan doen?

Edit:

Vergeten te vermelden dat ik IE nog niet heb kunnen testen omdat ik met os x werk :) en heb op dit moment geen windows in de buurt

Het is mijn eerste website waarbij ik gebruik maak van css dus alle tips zijn ook welkom :>

MVG
Harings Rob

[ Voor 13% gewijzigd door Reboot op 19-08-2009 23:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fuzzillogic
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 01-07 22:34
Geef voor zowel de UL als LI-elementen de margins EN paddings op die je hebben wilt. De standaard CSS van browsers is afwijkend op dat punt, vandaar.

De footer: je hebt nu <br></br> in je code staan. Hoewel dat geldige XHTML is gaan parsers van de meeste browsers er met de antieke (hoi Crisp >:)) tag-soup-parser overheen, omdat je de pagina met content type: text/html aankondigt, waardoor het als <br><br> gelezen wordt: dubbele break dus. Maak er gewoon <br /> van. Of doe het helemaal hip modern, lever je XHTML met de Content-type: application/xhtml+xml header. Mja, dan blijf je alsnog met drek als IE zitten, die daarover valt. <br /> dus.

[ Voor 5% gewijzigd door Fuzzillogic op 19-08-2009 23:55 ]


  • Reboot
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 29-07 22:18
code:
1
2
3
4
5
6
ul {
    list-style-type: none;
    padding-left: 3px;
    margin: auto;
    
}


dit heb ik toegevoegd aan mijn css. Maar zie nog steeds hetzelfde in mijn lijsten.

Het andere probleem is wel al opgelost, mijn dank hiervoor :)

  • Da Weef
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 15-09 09:16
Offtopic: Je hebt wel behoorlijk last van divitis

Ontopic: Als ik met firebug de list in kwestie bekijk zie ik dat deze wordt gesloten als een leeg element:
HTML:
1
<ul />


De list wordt geloof ik door een javascript gegenereerd, dus misschien moet je daar even naar kijken.

.


  • crisp
  • Registratie: Februari 2000
  • Nu online

crisp

Devver

Pixelated

Fuzzillogic schreef op woensdag 19 augustus 2009 @ 23:49:
[...]
De footer: je hebt nu <br></br> in je code staan. Hoewel dat geldige XHTML is gaan parsers van de meeste browsers er met de antieke (hoi Crisp >:)) tag-soup-parser overheen, omdat je de pagina met content type: text/html aankondigt, waardoor het als <br><br> gelezen wordt: dubbele break dus.
Oh, ik ben het hier met je eens hoor ;) Wanneer browsers het HTML5 tokenizing en tree-building algorithme implementeren is dit probleem ook opgelost en wordt de </br> vziw genegeerd :)
Maak er gewoon <br /> van. Of doe het helemaal hip modern, lever je XHTML met de Content-type: application/xhtml+xml header. Mja, dan blijf je alsnog met drek als IE zitten, die daarover valt. <br /> dus.
hip en modern :N HTML5 is hip en modern :)
Het is niet bepaald handig om a/x+x aan te raden als die pagina ueberhaupt niet wellformed is, verwijs dan liever door naar de validator

Intentionally left blank


  • moozzuzz
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online
Waarom uberhaupt het "hippe" :O (om ook maar met smileys te gooien ;^) XHTML willen gebruiken als én de server HTML content type uitspuwt én ge geen valide markup gebruikt... HTML4 Strict geeft dan wellicht beter voorspelbare resultaten... (en het is oldschool, is dat tegenwoordig ook niet hip? ;^)

  • Fuzzillogic
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 01-07 22:34
Sja. HTML5.

Maar TS, naast de malformed HTML zie ik nog steeds geen goed opgegeven margins en paddings voor zowel de ul als li. En margin: auto gaat niet helpen. Gewoon vaste maten opgeven. Paddings en margins. ul en li.

  • Reboot
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 29-07 22:18
Oke dankje voor de tips, ik ga ze vanavond eens doornemen..

(of niet? mooi weer buiten :D )

  • Da Weef
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 15-09 09:16
Reboot schreef op donderdag 20 augustus 2009 @ 13:27:
Oke dankje voor de tips, ik ga ze vanavond eens doornemen..

(of niet? mooi weer buiten :D )
Euh, is dit sarcasme :?

http://www.nu.nl/algemeen...eer-zware-windstoten.html

.


  • Reboot
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 29-07 22:18
neen dat is het niet :), het is hier in belgië een leuke 36° :P
Pagina: 1