Toon posts:

Externe schijf wil niet in HFS+

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hoi Mac gebruikers,

Vandaag een nieuwe externe harde schijf binnen gekregen, aangesloten en met 'Schijfhulpprogramma' wil ik hier dan een HFS+ partitie van maken. Dat lukt me niet.

Als ik de schijf aansluit start ie op en zie ik hem ook in het Shijfhulpprogramma.
Als ik vervolgens kies voor 'Mac OSX Uitgebreid (HFS+)' en klik op 'Wis' begint ie maar binnen 2 sec is ie al gestopt met de melding dat het wissen is mislukt. Ik laat het daar niet bij zitten dus probeerde 'MS-DOS FAT' en dat werkte wel. Ik heb vervolgens de schijf EN het volume beide FAT gemaakt en daarna weer HFS+ geprobeerd, maar weer die zelfde melding.

Weet iemand wat dit kan zijn?
Schijf is een gloednieuwe WD Elements (waarvan ik er al 4 in gebruik heb waarbij het wel is gelukt).

Alvast bedankt.
Gr
Bob

Verwijderd

Topicstarter
Opties kiezen:
Afbeeldingslocatie: http://www.pds-galaxis.nl/Prive/Afbeelding%201.png
Starten begint:
Afbeeldingslocatie: http://www.pds-galaxis.nl/Prive/Afbeelding%202.png
2 sec, na vorige afbeelding:
Afbeeldingslocatie: http://www.pds-galaxis.nl/Prive/Afbeelding%203.png

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Probleem is dat de schijf een MBR partitieschema heeft. Wat je moet doen is in een tab verder in Partition een nieuwe (of meerdere) partitie(s) aanmaken en vervolgens onder Options... kiezen voor GUID Partition Table. De schrijf is dan ook gelijk voor HFS+ geformatteerd.

offtopic:
Een tip: als je screenshots plaats, verklein ze dan naar maximaal 600 pixels breed, met een link naar het origineel. Niet iedereen heeft een glasvezelverbinding. Schalen kun je met Preview doen.

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/


Verwijderd

Topicstarter
Hartstikke bedankt. Het is me gelukt.

Bob