Intel Celeron 2.66 Ghz naar Intel Core 2 Quad Q8200 2.33GHZ

Pagina: 1
Acties:
  • 217 views

  • NECAnGeL
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 16-09-2025
Wij gaan met onze website ovestappen naar een nieuwe server op aanraden van onze provider aangezien we vol lopen qua CPU gebruik gezien de bezoekers en berekeningen die we hebben. De provider heeft ons nu een advies gegeven voor een andere server en ik wil weten of de nieuwe server daadwerkelijk vele male sneller is met berekeningen dan de oude. We gaan namelijk naar een Core 2 Quad Q8200.

Hieronder beide servers:

Oude server:
- Dell Optiplex 210L dedicated server
- Intel Celeron 2.66 Ghz CPU
- 512MB DDR2 RAM
- 80GB 7200RPM S-ATA schijf
- SSD Mtron Mobi 16GB (In gebruik voor de sql & website)

Nieuwe server:
Dedicated Server (SM Core2Quad)
Supermicro 512L-260B chassis
Supermicro X7SBi mainboard
Supermicro Heatsink
Intel Core 2 Quad Q8200 2.33GHZ FSB1333 4MB
2 x Kingston 2GB DDR2 800 PC6400
1 x Western Digital GreenPower 500gb 7200rpm SATA II
- SSD Mtron Mobi 16GB (In gebruik voor de sql & website)

Wat ik wel heb gezien is dat er al nieuwere Core 2 Quad processors zijn en weet niet of het slim is om meteen de nieuwste te gebruiken de Q9650 bijvoorbeeld.

Ik vraag me dus af of we er op vooruit gaan qua server capiciteit.

https://www.rbwebpromotions.nl/


Verwijderd

Is een server mobo echt nodig, of zou het ook met een gewone PC kunnen. Want dat is stukken goedkoper. ;)

  • NECAnGeL
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 16-09-2025
Dat is zekers nodig voor om de website te kunnen draaien.

https://www.rbwebpromotions.nl/


Verwijderd

Mag ik dan ook weten waarom, dit dan niet met een normale PC kan. :)

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Tja, met een beetje uitzoekwerk had je kunnen vinden dat het verschil tussen de Celeron (budget) en core 2 quadcore (highend) best aanzienlijk is.

Ga op zoek naar benchmarks van de voor jou relevante applicaties als je wil weten hoeveel winst je precies hebt, maar dat je winst heb lijkt me evident.

Dit topic gaat in elk geval dicht, omdat ik in je topicstart niets terug zie van wat je zelf al hebt gedaan om uit te zoeken wat de verschillen zijn.

Dit topic is gesloten.