Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Allen,

Vandaag kwam er een bekende van mij bij mij met de melding dat zijn laptop niet meer opstart.
Er kwam een bsod met de melding unmountable boot device en ook als je naar veilige modus ging.

Nu heb ik deze meldingen eerder gezien en toen deedik de volgende actie:

win xp cd erin -- R intikken en dan moet je een windows installatie kiezen en zo kan je uiteindelijk chkdsk /r uitvoeren.

Nu is het zo toen ik op r drukte hoefde ik geen windows installatie te kiezen?
Ik zat gelijk in c:\windows.

Ik heb toen chkdsk /r gedaan maar hier kwam er melding met kan niet worden uitgevoerd wegens onherstelbare fouten op het volume en met chkdsk /p kreeg ik hetzelfde.

Toen heb ik een fixboot gedaan en hier kwam een melding dat hij het 1 en andere niet herkende maar hij ging gelijk zoeken naar iets wat hij wel kent. en uiteindelijk kwam de melding dat er iets nieuws geschreven was.

Toen heb ik de pc opgestart en kwam de melding ntldr mist. affijn ik ben gaan zoeken om dit te herstellen en heb bestanden van de windows cd gekopieerd. Ook heb ik nog fixmbr geprobeerd.

Kreeg steeds deze melding terug.

Wat blijkt uiteindelijk als ik ga kijken wat er op c: staat dan zie ik alleen nog maar die ntldr staan en ntdetect.com ( beide gekopieerd in stappen hiervoor naar c:\ )

Nu heb ik de win xp erin gestopt om te kijken hoe het nu in elkaar zit met de partitie's en tot mijn schrik zie ik staan bij C: --> fat en bij D: --> fat32.

Hoe kan c: nu ineens fat zijn het was geloof ik ook fat32?
Ik snap wel dat dan alles weg is :S

Vind het allemaal maar erg raar. Ben altijd heel voorzichtig met het uitvoeren van commando's en heb dan ook alle eventuele risico's opgezocht op i-net maar bij geen enkele stond dit!

Ik heb geen format c: gedaan en toch is alles weg:S

Kan iemand me helpen?? Ik zit namelijk tegen een nieuwe installatie aan en dat terwijl er nog data op stond die juist veilig gesteld moest worden.

Alvast bedankt

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik verwacht ook niet dat 1 van jou commando's dit heeft veroorzaakt. Probeer eens of je met een Linux live CD nog bij de partities kan. Waarschijnlijk staat de data nog wel ergens op de schijf. Anders met een willekeurige data recovery tool aan de slag gaan.

En data veiligstellen hoor je natuurlijk te doen voordat de boel crasht ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ja, dat dacht ik dus ook.
Ik heb al met een ultimate boot disk en met die andere bekende boot disk een mini xp geboot maar ook daar zag ik op de c: schijf 2 bestanden staan en meer niet. Op D: gaf hij aan dat alles er nog stond maar dat is dus bijna niks wat die mensen daar hebben bewaard.

Ik geef je gelijk dat je altijd backups moet maken en zo min mogelijk op 1 schijf of op de c: partitie moet bewaren. In die boot cd's zoals ultimate boot disk zit daar geen data recovery tool ingebouwt?

Dan kan je namelijk met mini xp booten en zo de c: schijf afgaan op bestanden.
Anders moet ik even kijken of er een leuk pakket is te vinden.

i.i.g bedankt