Verwijderd

Topicstarter
We weten uiteraard dat er aan de Overunity Energie Hype geen einde zal komen maar toch is het elke keer weer verbazingwekkend dat er geschermd word met pseudo-wetenschappelijke verklaringen. Bekijk deze eens:

http://jnaudin.free.fr/html/smotidx.htm

en honderden andere onder de naam SMOT. . . .Simple Magnetic Overunity Toy. Terwijl er ook beschouwingen zijn die de smot als louter een toy beschouwen worden er talloze zogenaamd serieuze pogingen gedaan om het overunity-aspect te verklaren. . .zelfs tot in de magische sferen zwevende “magnetic regauging” waardoor zogenaamd het magnetische veld weer "opgeladen" wordt vanuit het "zero point field" na vanwege de het in beweging brengen van de bal er magnetische energie uit de magneten verloren zou zijn gegaan.

Loutere lariekoek uiteraard, maar gezien er 999 uit 1000 mensen totaal geen inzicht in energiebalans principes hebben is het makkelijk geloofwaardig te maken. . .juist omdat in de SMOT het duidelijk mogelijk is om de bal na het loslaten op hoogte H het uiteindelijk de hoogte H+h bereikt. Het is dan kinderspel om een ondeskundige toeschouwer met een bogus redenering te laten geloven dat energie uit "niets" gehaald wordt.

Voor zover het niet direct duidelijk is waarom de rollende stalen bal de hoogte H+h bereikt hoeft men slechts even na te denken over de horizontale magnetische kracht die op de bal werkt terwijl de bal nog niet beweegt op het moment dat het losgelaten wordt en dan begint te bewegen door de aantrekking van de magneten.

Over het feit dat als men een stalen bal mey massa M laat vallen is niemand verbaast dat het begint te bewegen vanwege de zwaartekracht maar dat een stalen bal in de horizontale richting begint te bewegen vanwege een magnetische kracht en dan een helling oprolt is klaarblijkelijk voor alle niet-wetenschappelijke toeschouwers iets geheimzinnigs en dat laat ze dat ze in de onzin van het pseudo-wetenschappelijke aspect geloven dat er energie uit het "niets" gehaald wordt, waadoor “niets” opeens “iets” van substantie wordt. Voor de SMOT is de aanvankelijke horizontale aantrekkende magnetische kracht 1-op-1 vergelijkbaar met de zwaartekracht waardoor er potentientiele energie Mgh voor de stationaire bal aanwezig is: Magnetische Potentiele Energie MPE=Mgh en daarom bereikt de bal de hoogte H+h. . . .frictie even niet beschouwd.

Als je nu bedenkt dat je zonder meer sommige mensen wijs kunt maken dat De Vierdaagse Wandeltocht 3 dagen duurt is het eigenlijk niet verwonderlijk dat men in "energie uit niets" kan geloven.

Toch verbaasd het me elke keer weer dat geloof blijft bestaan.

Niettemin is de SMOT wel een leuk stukje speelgoed om mensen met een kluitje het riet in te sturen!

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 07-05-2009 15:44 . Reden: MPE=Mgh toegevoegd ]


Verwijderd

-

[ Voor 100% gewijzigd door Verwijderd op 08-05-2009 00:30 ]


Verwijderd

Topicstarter
Dat was een eloquent beoog! Ik kan ik geen speld tussen krijgen :+

  • gambieter
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online

gambieter

Just me & my cat

Verwijderd schreef op donderdag 07 mei 2009 @ 15:32:
Toch verbaasd het me elke keer weer dat geloof blijft bestaan.
Tja, welkom in de geloofsdiscussies. Het onbewijsbare en mooi uitziende heeft nu eenmaal een soort aantrekkingskracht. Human gullibility and human nature are undestroyable, unlike the real Nature...

I had a decent lunch, and I'm feeling quite amiable. That's why you're still alive.


  • thewizard2006
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 16-12 15:16
ik heb geen flauw idee waar je het over hebt zo vroeg op de ochtend.... zero point energie, bedoel je dat?

en jij hebt ook "lekker slim" gezien blijkbaar hahaha. Ik ga lekker in mijn eifeltoren van 2.5km zitten :P

We've got simultaneous epidemics of obesity and starvation