Toon posts:

Wirelessproblemen op Vista

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Heb deze week thuis wireless aangesloten. Internet aansluiting van Ziggo, Linksys wireless router (WTR160 N
), voorlopig twee clients: HP notebook en Acer desktop PC.

De verbinding via de laptop met XP werkt prima. Het is dan wel via de normale G verbinding en heb daarop geen profijt van de N snelheid, maar dat maakt met niet zoveel uit.

Op de desktop PC heb ik echter minder geluk, zeg maar gerust: veel problemen! Gaat dus om een ACER DESKTOP PC, net half jaartje oud met daarop Windows VISTA HOME.

PROBLEEM:
Heb op de desktop PC inmiddels twee oplossingen geprobeerd:
1) Linksys WMP300N PCI kaart. Nadat de verbinding tot stand komt krijg je een freeze van je scherm. Bij zoeken op internet blijkt het een bekend probleem bij linksys. Geen zicht op het uitbrengen van een nieuwe driver trouwens.
2) Netgear WN111 USB adapter. Installatie verliep goed. Helaas heb je hierbij niet de keuze om alleen een driver te installeren, maar krijg je er een tooltje gratis bij. Vervolgens veel last om te verbinden met werk netwerk dan ook. Paar keer rebooten om te testen, steeds geen verbinding met het voorkeur netwerk, maar een openbare en inmiddels al 3 blue screens of dead achter de rug.

Ik kan de netgear, net als de linksys, gelukkig nog ruilen bij de mediamarkt, maar wat dan???

GEVRAAGD:
Welke wireless kaart voor Vista kunnen jullie mij aanbevelen of heb je ervaringen mee?

Verwijderd

Topicstarter
Drie keer is scheepsrecht...

Na de linksys PCI, netgear USB, nu een Sitecom USB adapter gekocht. De installatie brengt me in ieder geval geen extra tools bovenop de standaard Windows opties voor draadloze netwerken, mijn WPA2 key werd zoals het hoort in één keer geaccepteerd en de snelheid is werkelijk super!

Eentje die dus werkt op Vista Home: Sitecom wireless-N Adapter USB 2.0
(exacte type heb ik nu even niet bij de hand, zal het zsm even posten).

Vooralsnog vraag beantwoord. :*)

Blijft echter wel vreemd dat 2 merken "certified for vista" of "works on vista" op de doos zetten, maar vervolgens de praktijk anders uit wijst en ook de fabrikant op internet zegt dat het niet/niet super werkt! :?

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Netwerkproblemen mogen in NT, OH is immers geen dumpbak

> NT