Toon posts:

Asus X50VL laptop met kwaaltjes

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste Tweakers,

Ik heb mijn Asus X50VL AP021C laptop inmiddels al een jaar. Toen ik hem kocht stond Vista er al op. Sinds enkele maanden begint hij steeds meer kuren te vertonen. Zo zat er een behoorlijke kraak in het geluid als ik meerdere programma's naast elkaar liet draaien. Een worddocumentje, een firefoxpagina en mediaplayer naast elkaar laten draaien was niet bevordelijk voor de muziek. Daarnaast begon het aanwijspijltje op een gegeven moment te knipperen, dit hield niet meer op. Verder sloot de laptop niet altijd goed af, en begon deze steeds trager te worden. Aangezien ik weinig bijzondere programma's op mijn laptop heb staan, vond ik dit toch wel een beetje vreemd. Ik woon op kamers en gebruik mijn laptop dus ook als 'vaste computer'. Ik gebruik 'm voornamelijk voor tekstverwerking en uiteraard het downloaden van muziek en soms wat films.

Goed, even terug naar het probleem. Mijn laptop werd dus steeds trager, als ik 'm uur even ongebruikt aan liet staan en vervolgens een internetpagina wilde openen, viel het beeld een paar keer weg en duurde het lang voordat hij reageerde.
Daarom heb ik een externe harde schijf gekocht en daar alle belangrijke bestanden opgezet. Vervolgens heb ik gisteren windows opnieuw geinstalleerd, eens kijken of dit zou helpen.
Mijn computer was inderdaad weer een stuk frisser, en het leek erop dat alles weer een stuk sneller werkte.
De kraak uit het geluid is weg, de cursor knippert niet meer.

Helaas loop ik nu wel tegen wat andere problemen aan:
- Mijn laptop is ontzettend hard gaan zoemen, alsof hij heel hard moet koelen. Ik kan me niet herinneren dat hij dit ook al zo hard deed voor de recovery.
- Hij sluit niet meer af. Elke keer als ik op 'afsluiten' klik, start hij zichzelf weer op. Dit gebeurt ook als ik 'm bijvoorbeeld in sluimerstand probeer te zetten. In slaapstand blijft hij even hard doorzoemen.

Na de recovery heb ik weinig nieuwe programma's geinstalleerd. Alleen wat afspeelprogramma's voor websites als uitzendinggemist.nl, en het downloadprogramma bittorrent. Ik heb overigens ook alle mogelijke windowsupdates geinstalleerd.

Ik ben al die kwaaltjes en kuren inmiddels een beetje zat, het duurt nu al een paar maanden en ik dacht dat een herinstallatie wel zou helpen, maar helaas.
Daarom vraag ik jullie advies: Is er iemand die enig idee heeft waar deze problemen aan kunnen liggen? Ik zit een beetje met het dilemma of ik terug moet gaan naar MyCom om de laptop een flinke onderhoudsbeurt te laten geven. Dit gaat natuurlijk aardig wat kosten, dus ik hoopte eigenlijk dat ik het zelf zou kunnen oplossen... Ik ben alleen niet zo'n held met laptops, heb helaas niet heel erg veel verstand van computers.

Ik hoop op een reactie, zodat ik misschien een stapje verder kom!

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 12:48
Eerst even over je oude probleem: Dit lijkt haast een probleem met de harde schijf te gaan. Toen ik begon te lezen had ik echt het gevoel: Die heeft niet lang meer te leven. het verbaasd me dus dat dat probleem opgelost is. Hoe dan ook, hou hem in de gaten en maak regelmatig backups.

Verder, hoe heb je windows geïnstalleerd? Met een normale Windows Vista DVD, of heb je de recovery optie gebruikt? Als het goed is levert Asus gewoon netjes je drivers op een CD mee. Stop die er in en laat hem alles nog eens installeren. Check ook apparaatbeheer en kijk of er apparaten zijn met een uitroepteken/vraagteken. Apparaatbeheer moet je kunnen vinden met behulp van de zoekoptie in het configuratiescherm.

Waar ik zelf aan denk is het gebrek van ATK0100 ACPI, tenminste als dat nog steeds zo heet. Dat is de driver die de zogenaamde ACPI instellingen verzorgd. Daaronder vallen het aansturen van de fan en de slaapstand. Misschien dat het beste is om deze (hoe dan ook iets met "ACPI") driver te downloaden van support.asus.com.

Welke afslutien knop bedoel je overigens? Het icoontje in het startmenu? Of druk je op het pijltje en dan afsluiten? De eerste is namelijk sinds Vista standaard de slaapstand en samen met het verhaal hierboven kan dat voor problemen zorgen.

Als laatste, Asus geeft gewoon 2 jaar garantie. Mocht je er uiteindelijk niet uitkomen dan kun je gewoon naar www.asus.nl gaan en dan staat daar een grote knop met "RMA". Meld je laptop aan en ze komen hem halen, fixen hem voor je en sturen hem weer terug. Dat alles is gratisch en voor nietsch ;)

[ Voor 8% gewijzigd door GENETX op 29-04-2009 08:59 ]