Update :
Deze persoon is opnieuw langsgeweest samen met onze electricien ed...
Momenteel ziet de situatie er zo uit :
De living blijft hetzelfde (ik ga daar bijna nooit zitten en mijn ouders hebben geen superieure eisen )
centraal in de living :
-NAD C355BEE Stereo versterker
-NAD C425 tuner
-NAD C51BEE CD Player
-ELAC BS 53 luidspreker (is inderdaad niet super maar zou wel genoeg moeten zijn)
-Martin logan dynamo subwoofer (is inderdaad invm de andere componenten erg goed, maar het blijft het goedkoopste uit de reeks)
Je kunt dus via die Monacor 4-zone mono mixing amplifier standaard 4 "kanalen" programmeren. bv donna, q-music, klara en je cd-speler. Wat mij alleszins voldoende blijkt, aangezien ik ook mijn muziek van mijn pc overal zou kunnen afspelen. (zie later)
In de badkamers, slaapkamer van ouders blijven de inbouwspeakers. Omdat mijn ouders/binnenhuisarchitect er wel voor zijn om zo goed als niks te zien van speakers , staan ze erop dat deze niet zichbaar zijn) Het zijn ook zeker geen kleine inbouwspeakers dus het geluid zal wel vol genoeg zijn, zeker kwalitatief genoeg voor mijn ouders.
Er zijn ook bakjes aanwezig waar we de zenders / cd-spelers enzo kunnen regelen zowel boven als op het gelijkvloers. Ook kan er in iedere kamer apart het geluid afgezet worden.
Ik ga vanaf mijn pc de muziek beneden/overal kunnen afspelen, dus deze vrees die ik had is ook opgelost.
Aangezien die inbouwspeakers voor mijzelf niet voldoende zijn , ik zet het nogal graag eens hard, beslis ik om kwalitatievere speakers te plaatsen. Ik had gedacht aan een martin logen set (ofwel de purity of de toch wel duurdere vista). Welke zouden jullie me aanraden? De kamer is niet zo heel groot dus ik veronderstel dat ik met de purity toekom?
In mijn tv-kamer gaan we eens kijken voor een dolby-achtige set. Achteraan links en rechts zouden de ingebouwde speakers komen. Vooraan gaan we nog eens kijken.... Geen ingebouwde speakers, maar stevigere, duurdere. Waarschijnlijk ook de martin logan subwoofer. De keuze voor speakers voor mijn tv-kamer en slaapkamer moet ik nu dus nog beslissen. Wat zouden jullie mij aanraden? Martin logan purity set in slaapkamer( computerkamer waar ik vooram uziek beluister) of iets anders? En lijkt het idee van die "dolby" in de slaapkamer jullie ook een deftig idee?
Er is ook even sonos tersprake gekomen. Hij zegt dat als we onze centrale eenheid vervangen door sonos.
1.er in iedere kamer een aparte "receiver" moet komen en dus weggemoffeld moet worden. Aangezien het standpunt van mijn ouders is => er mag niet veel zichtbaar zijn van speakers, ed. We kunnen dit dan wegsteken achter een muur, maar als het dan eens kapot is.....
2. We zouden dan ook per kamer aparte versterkers nodig hebben... Is dit zo?? Ik ben hier niet op ingegaan. Maar hij zei als we onze centrale , krachtige versterker die we nu hebben, vervangen wordt door die sonos set, we in iedere kamer aparte versterkjes zouden moeten plaatsen. Mijn ouders natuurlijk terug niet tevreden.
Als ik mezelf nu zie , lijkt dit systeem genoeg mogelijkheden te hebben voor mij. Mijn muziek kan overal afgespeeld worden en je regelt in iedere kamer wat je wilt.
De kans zit er heel dik in dat we deze "set" gaan nemen. Eigenlijk is alles aanpasbaar, iedere component kunnen we vervangen als we willen. Wat denken jullie ervan? Welke negatieve punten zijn er / kan ik dit eventueel rapporteren zodat dit aangepast kan worden?
Mvg,
Kristof