Toon posts:

Raid 1 probleem, word niet meer herkent

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een jaar lang twee 500Gb schijven in Raid 1 gehad. Ik had 2 LD's aangemaakt een van 200 en één van 300Gb. Ik heb vandaag mn pc verplaatst en de schijven gedemonteerd en teruggemonteerd ivm demping.

Toen ik mn pc opnieuw opstarte werden die beide schijven niet meer herkent, alleen mn 80Gb systeem schijf deed het nog.

Na wat klooien kwam ik erachter dat ik als ik in mn bios raid uitschakelde en ide inschakelde één van de LD's (gelukkig de belangrijkste) weer zichtbaar werd. Gek genoeg zag mn bios wel twee schijven, maar in windows werd er maar 1 gemapt! terwijl HD tooltjes er wel 2 zagen.

Dus de schijven zijn niet kapot. Maar zodra ik in raid geschakeld ben zegt de fastbuild tool dat 1 van de schijven geen 2LD's heeft en de ander wel, maar ze zijn beiden "offline". Ik kan wel de LD's verwijderen, maar dat durf ik niet.. ik wil eerst de andere LD nog saven.

Het liefst krijg ik het gewoon weer aan de praat. Ik vind het ook prima om in IDE (met 1 schijf dus) weer verder te werken als ik die 2e logische disk maar weer krijg.

Ergens heb ik een donkerbruin vermoeden dat een logische drive onder raid1 niet hetzelfde is als een partitie?
en zo"n schijf in een andere pc hangen levert dus mogelijk niets op (als ik een andere pc met sata poorten zou hebben (nietdus))

Hoe krijg ik de beide schijven weer netjes in raid aan de praat?

iemand?