Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 16-09 10:24
Ik mag graag met veel programma's tegelijk werken. Heb ik het één openstaan dan heb ik ook heel snel het ander open staan. Ondanks de quad core processor heb ik nog wel eens de indruk dat mijn schijf het soms niet goed kan bijbenen.

Ik heb nog nooit een Raid configuratie gehad, maar ik zit sterk te denken een raid 0 configuratie te realiseren welke enkel bedoeld is voor Windows. Omdat je tegenwoordig nog prima 80GB schijven kunt krijgen zou het een leuke oplossing zijn. 2x 80GB in raid 0 als C-schijf en 2 aparte schijven voor video, documenten, muziek, foto's en de hele overige kleremuk. :)

Momenteel heb ik een WD 7200 rpm schijf, 320 GB groot, opgedeeld in C, D en E. Verder heb ik nog een 2e schijf, een Maxtor, met partitie F, die volledig dienst doet als download schijf en voor videobewerkingen. Die F schijf is natuurlijk beestachtig gefragmenteerd, maar dat maakt niet zoveel uit.

Mijn systeemspecs staan hieronder, maar mijn vraag is, zou het echt (veel) sneller worden met raid 0? Voor dataverlies ben ik niet bang, het is toch enkel voor het OS (XP Pro x86), en die heb ik binnen 15 minuten weer geïnstalleerd. Mijn belangrijke zooi staat op de andere schijven en op een externe schijf. Geen probleem daar dus. Het installeren zal niet moeilijk zijn, maar voordat ik tot koop overga zou ik graag van jullie willen weten, van mensen die spreken uit ervaring, of het veel verschil uit maakt. :)

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Raid0 merk je zeker wel, de acces time gaat flink omhoog, en ook de leessnelheid gaat omhoog.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Termi
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 19:39
Verwijderd schreef op zaterdag 04 april 2009 @ 18:13:
Raid0 merk je zeker wel, de acces time gaat flink omhoog, en ook de leessnelheid gaat omhoog.
De accestime gaat iets omhoog, de prestaties merk je zeker. Ik zou wel goed kijken welk merk je koopt. Zo is bijvoorbeeld de 7200.10 ongelofelijk snel in lezen maar in twee acties tegelijk doen een drama. Zorg dat een harddisk goed allround presteert.