Pc speakers inbouw of budget boxen maken

Pagina: 1
Acties:

  • Hrugnir
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 10-12-2023
Ik zit al een hele tijd met het idee een Casebuild te maken, het liefst zou ik hier zoveel mogelijk in integreren, dus ik zit er ook aan te denken om een budget speakersetje te integreren zodat je op een lanparty naast beeldschermen ook geluid geintegreerd hebt. Voor thuis heb ik geen geluid nodig en het is ook vooral voor de gadget factor, het moet namelijk een schoolopdracht worden :P

Maargoed het is niet de bedoeling dat het echt een high-end speakersetje wordt maar zolang het maar ongeveer op het niveau blijft van de oorspronkelijke speaker.

Wat zijn mijn opties: een budget 2.0 speakersetje slopen en integreren.

Nadeel: onzeker of ik het wel zomaar kan inbouwen

Voordeel goedkoop en goed verkrijgbaar

vraag: weet iemand hoe een speaker uit een computer setje eruit ziet en of deze in mdf te monteren zijn? hier bedoel ik dus mee of ze onlosmakelijk aan goedkoop plastic vastzitten of dat ze los te schroeven zijn.

optie 2: proberen aan losse componenten te komen en gewoon een klein budget speakertje in te bouwen(eventueel center)

Nadeel erg duur, voorversterken lastig(lees hoe vind ik een klein budget voorversterkertje)

voordeel: beter geluid goed in te bouwen

vraag: weet iemand hoe ik aan een klein versterkermoduletje kom zodat ik voor circa 40 klaar ben qua versterker?

optie 3: Gewoon een bestaand computerboxje in een uitsparing inbouwen.

Nadeel: niet echt elegante oplossing(lees beunhaas) neemt veel ruimte in beslag

Voordeel makkelijk en goedkoop

geen vragen^^

Waar ik dus eigenlijk op hoop is dat mensen met goede tips komen over hoe ik zo goedkoop en klein mogelijk een speakertje kan inbouwen.

Weet bijvoorbeeld iemand of het een goed idee is een autoversterker aan de 12V lijn van mn PSU te hangen? of misschien een el cheapo adapter hiervoor te zoeken?

Heeft iemand hier ervaringen met pc speakers 'ombouwen' ik weet bijvoorbeeld dat er op internet voorbeelden te vinden zijn van dat ze een satteliet uit een logitech surroundsetje omgebouwt hebben tot een kleine zuilluidspreker. (Alleen is deze niet actief dus niet relevant)

Verwijderd

Ik weet niet of jouw case een gesloten box gaat worden, daar zeg je niets over. Maar als je een speakertje in gaat bouwen moet je er voor zorgen dat het geluid van de achterkant van de speaker niet (zo makkelijk) naar buiten kan lekken.
Elk klein speakertje is met een beetje handigheid op een triplex / multiplex / mdf plankje te monteren.
Als je daar dan een bestaand (goedkoop) speakersetje voor wilt slopen maakt het toch niet uit of de speakers vastgeklemd zitten of vastgeschroefd? Ik heb trouwens nog nooit meegemaakt dat speakers niet geschroefd zaten. Mag dus ook geen probleem zijn.
Losse speakers hoeven niet duur te zijn (duur is relatief... ;) ).
Kijk daarvoor eens op Conrad of bij Velleman.
bij voorbeeld hier:
http://www1.conrad.nl/scr...=sub5&aktiv=5&navi=oben_1

of hier:
http://www1.conrad.nl/scr...ub13&aktiv=13&navi=oben_1

Moet nog wel een netvoeding naar toe, eventueel een voorversterkertje met regelpotmeter.

Of hier:
http://www.velleman.be/nl/nl/product/search/?q=versterker
zit misschien ook wel wat tussen? Velleman heeft mooi spul!

Verwijderd

Hmmm. Ik merk dat de conrad links die ik noemde zo vluchtig zijn dat ze niet meer werken. Nog eens proberen maar dan met zoeken:

http://www1.conrad.nl/scr...&p_catalog_max_results=20

Kijken of het zo wel werkt.

Lukt gek genoeg ook niet.
Kijk zelf dan eens op www.conrad.nl en vul in het zoekveld "versterker"in...

Suc6!

[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 02-02-2009 22:14 ]


  • descon
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 27-11 19:37
Kijk eens naar autoradio speakers ?

  • Hrugnir
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 10-12-2023
Bedankt voor de reply's mensen hier kan ik wel wat mee :P nu weet ik in ieder geval meer waarnaar ik moet zoeken.

Mijn plan was dus om als een soort center speaker een speaker te bouwen ergens onder of boven mn ingebouwde dualscreensetup in een computerkast :P klinkt allemaal erg ambitieus maar ik zit op een meubelmaker opleiding dus als ik houttechnisch ergens niet uit zou komen kan ik altijd om hulp vragen en ze hebben geweldige machines voor me klaar staan :P

Maar ik ga eens verder met het internet afspeuren dan :P als het iets wordt dan bump ik dit topic nog wel een keer met wat foto's

Verwijderd

Ik heb voor de zekerheid nog maar eens de geldig blijvende links van Conrad erbij gezocht:

Productgroep Sound & Light
http://www.conrad.nl/goto/?groep=415160~1

Productgroep Elektronica componenten
http://www.conrad.nl/goto/?groep=SHOP_B2C_Components

Zoekopdracht naar "versterker"
http://www.conrad.nl/goto/search.php?searchstring=versterker

Verwijderd

Had ook zoiets in gedachte. 2*15 (TA2024) of 2*20 (TA2020) pcb van ebay/samenkopen.net halen en een mini luidsprekertje pakken zoals de voorgestelde tangband of het goedkope alternatief, een Visaton FRS 8. Vervolgens een balkvormige behuizing maken met een tussenschot. Vervolgens op dat tussenschot de versterker schroeven en de twee helften vullen met wat dempingmateriaal en per helft een luidsprekertje.
Als je iets meer ruimte hebt en wat beter geluid wilt, kun je ook deze luidspreker maken met dezelfde driver.

Met andere woorden, voor ongeveer 30-40 euro kun je wel wat leuks in elkaar knutselen.

[ Voor 13% gewijzigd door Verwijderd op 19-06-2009 17:27 ]


  • BastiaanCM
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 22:58
Denk je wel aan de grote magneten op de speakers :P

Geen idee hoe een moederbord reageert, maar het lijkt me dat een harde schijf er zo mee uitgewist is.

  • kwiebus
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 19:30
BastiaanCM schreef op vrijdag 19 juni 2009 @ 17:27:
Denk je wel aan de grote magneten op de speakers :P

Geen idee hoe een moederbord reageert, maar het lijkt me dat een harde schijf er zo mee uitgewist is.
Dat lijkt mij onzin, er zitten in een hard disk actuator vrij sterke magneten.

  • BastiaanCM
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 22:58
kwiebus schreef op vrijdag 19 juni 2009 @ 21:28:
[...]
Dat lijkt mij onzin, er zitten in een hard disk actuator vrij sterke magneten.
Hehe dat hoop ik dan maar. Ik weet dat er vrij sterke magneten al in de harde schijf zitten, maar die zijn er voor gemaakt. Als er dan opeens nog een magnetisch veld bij komt zou dit misschien het magnetische veld van de plaat ook beinvloeden en evt beschadigen ?
Pagina: 1