Internet weg op bepaald tijdstip

Pagina: 1
Acties:

  • diedazz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Yo


De config in volgorde van binnenkomst via de voordeur:

Adsl (4.6mbit, EDPnet, belgische provider)
Linksys AM200 (modem met 1 ethernet poort, adsl2+ modem, 1 maand oud, firmware 1.19.04)
Netgear gigabit switch (8poorts, 2j oud)
2 pc's met vista, een laptop, enz

Het probleem:
Elke dag het verbreken van de verbinding rondom 20u savonds (19u45 - 20u15) en smorgens tussen 9u 10u.

Het verhaal:
Mijn adsl provider is zowat de stabielste van heel Belgie, weinig klachten, blabla. Een jaar geleden had ik een D-link modem waarmee ik weken aan een stuk zonder verbindingsverlies internet had, dus itt de meeste vlaamse adsl providers die een 36u reset hebben, heeft Edpnet dat niet en blijven zij gewoon online (zo ook bij collega edpnetters).
Nu is het zo dat ik sinds een maandje een nieuwe modem heb, omdat die oude D-link dood is gegaan (wat wel mag na 6 jaar trouwe dienst). Dus vanaf ik de nieuwe modem heb is het eigenlijk begonnen.

Instellingen van modem/router zijn allemaal in orde (volgens mij) aangezien ik gewoon stabiel internet heb (behalve op die bepaalde tijdstippen), mijn snelheid is zoals aanbevolen 4.6mbit, volgens verschillende speedtests op internet. Down en upload stress test zijn ook allemaal "ok" zonder dat mn verbinding erna wegvalt (dus voor een paar uur up of downloaden is geen prob).

Line margins, noise margins etc, dingen die met de adsl lijn tot de voordeur hebben te maken zijn perfect in orde volgens de persoon van de helpdesk, en om double check te doen heb ik het ook nog eens aan een vriend van me gevraagd die bij de Belgacom werkt als adsl monteur en had ook alleen maar goede waardes.

Aan de pc's ligt het ook niet, aangezien het euvel op alle pc's op hetzelfde tijdstip voorvalt, kabels zijn allemaal vervangen, van utp kabel tot telefoonkabel naar de centrale aan de voordeur toe, ook gecheckt door de vriendelijke belgacom monteur.

Heb eergister de technische dienst van Edpnet aan de lijn gehad en zei dat het aan de afstand van centrale naar modem kon liggen (was voorheen een telefoonlijn van 13 meter), en heb deze dus vervangen door een utp kabel en de modem bij de centrale geplaatst.
Het is nu dus zo: voordeur centrale > telefoonkabel naar modem (met splitter), ongeveer 1 meter, dan utp kabel van 13meter naar switch (nieuwe kabels), en van daaruit verder naar de pc's en 1 acces point.
Zoals ik al eerder zei: internet werkt verder goed, behalve op aangegeven tijdstippen.

Probleem lijkt mij dus bij mn modem/router te zitten, al lijkt me dat vreemd aangezien een modem niet zomaar kan zeggen dat hij rondom 20u en rondom 10u zijn verbinding moet resetten. Firmware upgraden is niet mogelijk aangezien ik de laatste nieuwe heb (die blijkbaar niet eens op de website staat, maar oké).
De switch kan het ook nog zijn, maar heeft een switch zoveel verstand?

Get Airflow, save the world.


  • spone
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online
Is er iets te zien in de logbestanden van de modem? Dat bijvoorbeeld de lijn wegvalt of iets in die richting.

Voor de zekerheid kan je proberen de switch er tijdelijk tussenuit te halen. Mocht het probleem zich dan nog steeds voordoen, dan kan je de switch uitsluiten.

Die 36-uur reset, is dat niet gewoon een vernieuwing van de dhcp-lease? Misschien heeft dat ook iets met je probleem te maken: een dhcp server die het te druk heeft aan de kant van de isp. Wanneer loopt je DHCP-lease aan de wan-kant af?

Desktop: i5-14600K, 32GB DDR5-6000, RTX 5070 Ti; Laptop: MacBook Pro M1 Pro 14" 16/512; Server: R9-7950X, 192GB DDR5-5600; Woonkamer: Asrock DeskMini B860, Core Ultra 5 245K, 16GB DDR5-7600


  • LuckY
  • Registratie: December 2007
  • Niet online
Logs van je modem ?
wat gebeurt er als je net voor dat tijdstip je kabeltje eruit haalt.
Een vernieuwende dhcp lease?
sommige modems hebben inderdaad reboot scripts.
tevens , kloppen de stopcontacten ;)

Spuit11 :+
But great minds think alike :+ dan valt het nog goed te praten

[ Voor 16% gewijzigd door LuckY op 25-01-2009 00:36 ]


  • diedazz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
De stopcontacten zijn net nieuw, zelf gezet (haha) geaard enal, en komt recht uit op de meterkast. Kan me moeilijk inbeelden dat daar een storing tussen het 220/230V netwerk zit. (heb er voor de grap mn multimeter aangehangen en klopt allemaal wel)
De switch staat wel op een "ouder" stopcontact, dat kan het zijn maargoed, moet ik nog testen, heeft op dit moment geen zin.

Heb met wireshark n weekje geleden de logs bekeken (van mijn network controller in de pc dan) op het moment van wegvallen, en is niet echt iets opmerkelijks op aan te merken.
Logs van de modem geven vanalles weer op het moment, van poort 22 tot 65235
hier te vinden: http://www.diedazz.be/files/logsam200.txt

Die 36u reset heb ik verder niets mee te maken, andere adsl-providers wel (zoals belgacom, scarlet, enz).
en een vernieuwende dhcp lease op een vrijwel random tijdstip, behalve dan om "rond" 20u en rond 9-10u is ook een beetje vreemd, niet? (aangezien er bvb geen 12u tussen zit).

Modem settings voor adsl zijn atm:
PPPoE, vpi vci 8-35, multiplexing LLC (werkt niet met VC), dsl modulation G.992.1 (G.DMT)
Keep alive: redial period 0
8)7

Get Airflow, save the world.


  • spone
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online
Wat ik bedoelde met logs van je modem is niet het lan-verkeer tussen je computers en de modem, maar dat de modem ergens zelf de verbindingsstatus bijhoudt.

Desktop: i5-14600K, 32GB DDR5-6000, RTX 5070 Ti; Laptop: MacBook Pro M1 Pro 14" 16/512; Server: R9-7950X, 192GB DDR5-5600; Woonkamer: Asrock DeskMini B860, Core Ultra 5 245K, 16GB DDR5-7600


  • diedazz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Dat kan mijn modem niet.

Get Airflow, save the world.


  • gertvdijk
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 15:40
Jawel.
Supports traffic and event logging
(uit "Gegevensblad")
Kwestie van logging aanzetten.

Kia e-Niro 2021 64kWh DynamicPlusLine. 3x Victron MP-II op 15kWh US5000 3f thuisbatterij met 3x25A→3x40A PowerAssist, Victron EVCS, 3200Wp HoyMiles zp. my GitHub, my blog


  • diedazz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
afaik

Afbeeldingslocatie: http://img340.imageshack.us/img340/5299/logsv7.jpg

staat dat aan, en heb ik wat er in ingoing en outgoing staat in het txt bestandje gezet een paar posts hoger.
Andere log-opties zijn er niet, behalve een NAT mapping table.

[ Voor 22% gewijzigd door diedazz op 25-01-2009 01:33 ]

Get Airflow, save the world.

Pagina: 1