Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chundo
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 16:55
Op mijn packard bell laptop stond orgineel een vista home premium en ikzef heb er een XP media center bijgezet. Als bootmgr gebruikte ik xosl.
Op een dag werkte de XP niet meer (licentie probleem O-) ) ik heb toen opnieuw de XP geinstalleerd (en xp werkte) en de xosl hersteld ipv opnieuw te installeren.

Resultaat van dat:
- vista opstarten: "xplaadscherm" daarna foutmelding van vista
- xp opstarten: terug de activerings kwestie voor ik een gebruiker kon selecteren (als ik in XP zat kreeg ik wel de melding dat hij geactiveerd was)

na veel proberen heb ik uiteindelijk via een vista opstart cd alle partieties verwijderd bijten de orginele vista en mijn data partietie. het probleem nu is dat ik vista niezt aan de praat krijg.

-opstartherstel werk niet

-onder de opdrachtpromt heb ik volgende regels ingevoerd (moet normaal altijd werken)
bcdedit/set {bootmgr} device boot
bcdedit/set {default} device boot
bcdedit/set {default} osdevice boot

-als allerlaatste hoop besloten (wat ik liever niet doe) een nieuwe partietie te maken van de vrije schijf ruimte (waar XP stond) maar dan krijg ik een foutmelding dat hij geen stationletter kan toewijzen
-de vista partietie kan ik ook niet formateren en zelfs geen nieuwe instalatie uitvoeren zonder formateren om het zelfde probleem (stationletter) (foutcode 0x80004005)

Is er een manier om dit terug werkend te krijgen, of om in het slechtste geval een format te doen en een nieuwe installatie van vista

Ik heb ook geprobeert op te starten met een acronis disk director suite opstard cd maar die werkt niet (en ze is op de laptop zelf gemaakt)

heeft iemand raad want ik denk dat ik mijn masterbootecord serius omzeep heb geholpen |:( |:( |:(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • happyguppy
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 29-08 15:56
je data schijf backuppen, en de hele schijf maar opnieuw indelen, incl mbr herschrijven dus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chundo
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 16:55
gerbenvandijk schreef op zondag 18 januari 2009 @ 13:41:
je data schijf backuppen, en de hele schijf maar opnieuw indelen, incl mbr herschrijven dus.
mijn kennis is niet zo groot, hoe kan ik de mbr wissen (bij de 2de xp instalatie kreeg ik de windows bootmanger en kon ik 3 verschillende istallaties van XP kiezen

zou het mogelijk zijn de mbr te wissen en via de vista cd een opstartherstel uit te voeren?