Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Koude start problematiek? :(

Pagina: 1
Acties:

  • Cavalino
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Hallo mensen.

Ik heb een verergerend probleem waarvan ik de oorzaak niet 1-2-3 kan bepalen.

Mijn computer werkt prima...als-ie werkt. Het probleem is dat wanneer ik hem uitschakel, de eerstvolgende keer dat hij opstart (e.g. de volgende dag) hij niet werkt. Je hoort fans draaien, harde schijven opspinnen, maar....geen POST piep en de monitor schiet in standby. Ik zie geen moment beeld.

In het begin deed hij dit niet. Na verloop van tijd is dit begonnen en voldeed het als ik één keer de resetknop indrukte na het inschakelen. Sindskort weigert het systeem zelfs op te starten als ik de resetknop indruk. Het enige wat nu nog werkt is het systeem in te schakelen, een tijdje zo te laten staan ("warm worden"?)...en dán de resetknop in te drukken (na een minuut of 10 ~ 15 zegmaar). En zowaar, er volgt een POST piep...het ding start door en werkt 100% zolang het ingeschakeld blijft.

Iemand enig idee, of soortgelijke (opgelost) ervaringen, wat de oorzaak zou kunnen zijn?

Mijn hardware is van wisselende leeftijd, maar niets is ouder dan anderhalf tot twee jaar. Moederbord, geheugen en processor zijn altijd gelijktijdig aangeschaft.

Intel Core 2 Duo E6600 op een Asus P5B Deluxe plank
2GB Corsair TwinX ram
250GB Hitachi Deskstar (boot schijf) - gezond, volgens S.M.A.R.T.
160GB Maxtortje - gezond, volgens S.M.A.R.T.
ATI HD4850 videokaart (recent aangeschaft, maar met vorige kaart kwam dit ook voor)

Het systeem is 100% stabiel wanneer opgestart en draait moeiteloos dagen achter elkaar zonder vastlopers, reboots of wat dan ook (dagenlang non-stop draaien gebeurt - zeker nu - regelmatig).

Ik heb een idee dat er ergens condensatoren slecht zijn (steeds slechter en trager laden?), maar..ben niet kundig en bekend genoeg om te bepalen of dit daadwerkelijk een oorzaak zou kunnen zijn c.q. om te kunnen isoleren waar het probleem zich bevindt (heb geen reserve hardware).

Ik hoop dat jullie iets weten wat ik kan proberen/checken.

[ Voor 0% gewijzigd door Cavalino op 01-01-2009 21:04 . Reden: Typefouten corrigeren. ]


  • jan99999
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 27-11 01:54
Andere voeding proberen.
Pc aarden.
Testen

Voor de rest alles gaan losmaken wat je niet nodig hebt om te draaien? Testen.
Dan alle onderdelen gaan uitwisselen, 1 voor 1? Testen.

1 reepje geheugen, hoewel lijkt geen geheuegen probleem.
Alle 2 de hd's apart testen.

  • FreestyleFrl
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 03:20
Heb dit soort problemen ook gehad. In mijn geval lag dit alles aan ongeaarde stroom.
Na een goede aarding waren al mijn problemen opgelost.

  • Exorcist
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Exorcist

Uitdrijvûrrrr!

Lijkt me niet aan aarding liggen maar wellicht de voeding of zoals je zelf zegt condensatoren.

Welke voeding gebruik je overigens?

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Een verhoging van het voltage van de nortbridge wil ook wel eens helpen. :)

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


  • Cavalino
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Goede tips, waarvoor alvast mijn dank. Andere onderdelen testen gaat niet, ik heb geen andere hardware. Loskoppelen kan wel, ik zal morgenvroeg (nu draait-ie immers... -.-) proberen met 1 HDD en 2 CD/DVD drives los en zoals bij Dikkie Dik: "Kijkewattiedoet".

Voeding en onderdelen in systeem zijn geaard, Alles in het systeem is geaard. Ben vrij..paranoïde wat aarding en computers betreft.

M'n PSU is een Coolermaster RealPower (of TruePower, naja..zoiets) 650W. Relatief zware jongen voor wat ik in m'n systeem heb zitten.

Ik heb vandaag heel het systeem uit elkaar gehaald en compleet stofvrij gemaakt, maar dat heeft het probleem niet verholpen. Had ergens het idee dat fans met stof erop meer stroom zouden trekken bij het opspinnen en daardoor wellicht een ander onderdeel niet genoeg zou krijgen. Misschien stom, maar...naja het hielp toch niet.

Ik ga een lichte verhoging van Northbridge voltage proberen, indien BIOS dat toelaat.

Het vreemde is dat er ook geen system messages (die maffe half chinees die door je on-board audio blèèrt) gegeven worden.

  • gelukkie
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 07:32
Hier thuis heb ik een ouder systeem met een ASUS P4PE, en dit moederbord lijdt aan het coldboot syndroom.
Deze pc werkte in het begin ook goed, maar na ongeveer een jaar zijn de problemen begonnen. Meestal na een paar keer aan en uitzetten werkt de pc (meestal kom je dan eerst in de bios op 1 of andere manier).

Wat het probleem hier minder maakt is: altijd stroom op de pc (geen stekkers eruit halen als de pc uit is), en hoe gek het klinkt een warmere omgeving.

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
gelukkie schreef op zaterdag 03 januari 2009 @ 19:04:
Hier thuis heb ik een ouder systeem met een ASUS P4PE, en dit moederbord lijdt aan het coldboot syndroom.
Deze pc werkte in het begin ook goed, maar na ongeveer een jaar zijn de problemen begonnen. Meestal na een paar keer aan en uitzetten werkt de pc (meestal kom je dan eerst in de bios op 1 of andere manier).

Wat het probleem hier minder maakt is: altijd stroom op de pc (geen stekkers eruit halen als de pc uit is), en hoe gek het klinkt een warmere omgeving.
Met de Asus P4 moederborden zijn altijd problemen. ;)
Heb jij misschien last van lekkende condensators?

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


  • Cavalino
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Ben er - een paar dagen later - nog niet achter. Heb al diverse componenten losgekoppeld, maar...hielp niet.

Ik vrees dat het een component is waar ik geen reserve van heb. In dat geval is het mooi jammer...laat 'm wel aan 's nachts als ik 'm direct 's morgens nodig heb. Krijg er een beetje de schijt van als ik een kwartier op m'n computer moet wachten 's morgens.

In ieder geval bedankt voor de hulp, mannen.
Pagina: 1