netwerk key incorrect? werkt op andere laptop wel?

Pagina: 1
Acties:

  • Squixx
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 09-03 16:01
Ik heb hier een router staan, wpa beveiligd met een wachtwoord,

Alleen nu werkt sinds vanochtend het netwerk op mijn laptop niet meer, en als ik handmatig opnieuw probeer te verbinden (automatisch gaat niet), geeft het de error: the wireless network security key is not correct.

Maar, ik voer precies dezelfde key in als op de laptop van mijn vriendin, en daar werkt het wel....

bij de diagnostics staat:
result of diagnosis: problem found
Issue referred to:L2Sec Helper Class

Root Cause:
windows could not connect to "XXX"
You can try to connect again.

K heb met WirelessKeyView op de laptop gekeken waar het nog wel werkt, en de key die hier werkt, werkt op mijn eigen laptop niet. vreemd probleem?


Wat ik vooral heel vreemd vind, is het feit dat bij alle andere netwerken (onbekende beveiligd hier in de buurt) als ik een foutief wachtwoord invul, het scherm om een key in te vullen op nieuw verschijnt, maar bij ons netwerk geeft het gelijk windows diagnostics en deze error..
zelf dacht ik dat mischien de router resetten zou helpen, maar deze staat in de kamer van de huisbaas, en die is er natuurlijk nooit ._.

hebben jullie mischien een oplossing?

[ Voor 6% gewijzigd door Squixx op 26-12-2008 21:38 ]

android since G1.


Verwijderd

Welk OS gebruik je?

Wat je zou kunnen proberen is je draadloos netwerk uit het cache te gooien, wellicht dat Windows telkens de (foutieve) key gebruikt die in het cache zit. Bij Windows XP vind je deze cache (als je Wireless Zero Configuration gebruikt) bij het lijstje met draadloze netwerken onder het kopje "de volgorde van voorkeursnetwerken". Hier kan je proberen je netwerk te deleten en dan opnieuw te verbinden, waarbij je de juiste key invult. Onder vista zit dit dacht ik bij netwerkcentrum --> netwerken beheren.

  • Squixx
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 09-03 16:01
ik gebruik hier vista (ultimate op de laptop waar het wel werkt, en enterprise op degene waar het niet werkt),

heb bij de laptop waar het niet op werkt het netwerk al uit de netwerklijst gegooit, zodat als ik probeer te connecten om de key gevraagd word. maar als nog word de key niet geaccepteerd :<

en t vreemde is dus dat ik ook niet opnieuw om een key gevraagd word (ala: key incorrect please try again) maar gelijk een error krijg en helemaal op nieuw moet beginnen met connecten..

mischien dan toch vanmiddag maar de huisbaas bellen en hem de router even laten rebooten.

android since G1.


  • Sypher
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 07:28
Over welke WPA praten we hier, WPA of WPA2? En indien het bekend is, is het AES of TKIP? :)

[ Voor 21% gewijzigd door Sypher op 27-12-2008 14:06 ]


  • SoulWar1
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 08-03 20:38
De meeste routers kun je ook op afstand rebooten, gewoon inloggen op de router via de webinterface.
Als de reboot optie er niet bij staat zou ik eerst de beveiliging van het netwerk afhalen.

Als je dan nog steeds niet kunt inloggen denk ik dat er iets niet lekker is met vista (mits het nog steeds werkt op de andere laptop). Als het dan wel werkt zou je de beveiliging er opnieuw op kunnen zetten en opnieuw een beveiligingskey opgeven zodat je zeker weet dat je de goede gebruikt.

Know Thyself


  • Squixx
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 09-03 16:01
Sypher schreef op zaterdag 27 december 2008 @ 14:05:
Over welke WPA praten we hier, WPA of WPA2? En indien het bekend is, is het AES of TKIP? :)
t is hier WPA-personal TKIP, en ik heb jammergenoeg ook niet de inloggegevens van de router :< dus op afstand inloggen en rebooten word ook lastig. maar volgens jullie moet het dus aan de router liggen?, dan ga ik zo even de huisbaas bellen voor de inloggegevens.

Edit:

Ok, de modem is gereset, maar alsnog werkt het niet, iemand enig idee?

en nu is het ineens opgelost, heb de laptop met een crossover aan de andere laptop gehangen, zo een IP gekregen en kan nu wel gewoon wireless connecten. blijft een vreemd verhaal..

anyways, slotje.

[ Voor 23% gewijzigd door Squixx op 29-12-2008 13:14 ]

android since G1.

Pagina: 1