• mu-sick
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 04-07-2024
Opgelost

Hallo iedereen,

De laatste tijd heb ik flink geïnvesteerd, in onder andere een statief met paraplu houder. Ik wil mijn flits (Canon Speedlight 430EX 2) extern gebruiken vanaf mijn EOS 400D. Hiervoor heb ik aangeschaft:

-Hama Flitsadapter 6952

Afbeeldingslocatie: http://www.fotokonijnenberg.nl/images/content/vergroting/19897.jpg

-Hama flits-adapter 1 6951

Afbeeldingslocatie: http://www.fotokonijnenberg.nl/images/content/vergroting/19896.jpg

-Hama flitskabel 3 mtr 6973

Afbeeldingslocatie: http://www.fotokonijnenberg.nl/images/content/vergroting/19898.jpg

Ik zet de Hama Flitsadapter 6952 op de hotshoe van mijn camera. Op de andere flitsadapter zet ik mijn flits. Deze twee verbind ik met een kabel. De flits en camera werken beiden naar behoren wanneer de flits direct op de camera zit, echter als ik d.m.v. van het gekochte spul probeer mijn flits extern te gebruiken gebeurd er niks. Ik heb ook een 10meter kabel geprobeerd, de adapters omgekeerd erop te zetten, de adapters zonder tussen kabel te verbinden en elke combinatie hiervan. Niks werkt. Ik heb het gevoel dat ik een onderdeel mis.

Hoe kan ik toch extern flitsen met deze setup? Ik wil geen dure draadloze apparatuur aanschaffen (de goedkope word nogal negatief over gepraat) omdat ik nu al verschillende dingen voor bedaard heb aangeschaft.

Met vriendelijke groeten

  • psychodweep
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 08-06-2023
Om off shoe te flitsen heb je zo'n canon kabel nodig (of namaak). Jouw kabel is volgens mij gewoon niet compatibel (heeft geen zo'n 4 contactpunten van een 430EX flits).

Afbeeldingslocatie: http://www.220volt.hu/images/canon_oc_e3_off_camera_shoe_cord.jpg

[ Voor 19% gewijzigd door psychodweep op 12-12-2008 18:24 ]


  • mu-sick
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 04-07-2024
psychodweep schreef op vrijdag 12 december 2008 @ 18:21:
Om off shoe te flitsen heb je zo'n canon kabel nodig (of namaak). Jouw kabel is volgens mij gewoon niet compatibel (heeft geen zo'n 4 contactpunten van een 430EX flits).

[afbeelding]
Dankje, alleen kan ik van canon alleen maar kabels vinden van 3 meter lang maximaal. Is het ook mogelijk om toch de kabel te gebruiken die ik al gekocht heb?

  • MartijnGizmo
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 19-01 15:23

MartijnGizmo

Supercalifragilistic

Die Hama flits-adapter 1 6951 heeft een zogenaamde cold-shoe aan de bovenkant, zonder middencontact dus. Heb je al geprobeerd om die 6951 op de camera te doen en de 6952 onder je flitser?

  • mu-sick
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 04-07-2024
Ik weet niet precies hoe het kan, maar ik heb weer het een en ander verwisseld en contactjes ff schoongemaakt. Nu werkt het perfect ineens. Bedankt voor jullie reacties en sorry dat het misschien toch aan mijzelf lag ;)

  • abrakadaver
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 06-01-2021
pc-sync is wel echt zo'n systeem wat nogal foutgevoelig is, 't werkt wel maar de mono-jack plugjes zijn wat betrouwbaarder.

Fujifilm X100F, Olympus OM, Rolleiflex, Canon EOS

Pagina: 1