Verwijderd

Topicstarter
Beste

Als volledige leek in het verwerken van 3D models, tracht ik hier een antwoord te krijgen.

Voor een grafisch project had ik graag een 3D element gebruikt. Dit element is namelijk een fractaal landschap zoals dit: Wikipedia: Image:Animated fractal mountain.gif

Ik neem aan dat er een plug-in of dergelijke bestaat om soortgelijk effect te bekomen.

Ik ben er nog niet uit welk programma hier het meest geschikt voor is, maar ik heb Cinema 3D oog. Helaas valt 3DsMax af, aangezien ik op Apple werk.

Alle suggesties welkom.

Vriendelijke groeten

  • Charango
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 26-01 22:44
Een dergelijk object kan je in de meeste 3d-pakketten wel maken zonder plug-ins. Ik zou het zelf in Blender doen en als je nog geen ervaring hebt met enig pakket zou ik je dat ook adviseren aangezien het doel er prima mee te bereiken is en het een hoop geld scheelt.

Het principe om een dergelijke vorm te maken is om met een eenvoudige vorm te beginnen (bijvoorbeeld driehoek of vierkant), deze onder te verdelen in kleinere vlakken ("subdivide" in Blender) en het resultaat te vervormen door middel van bijvoorbeeld een displacement-modifier. Een dergelijke modifier verplaatst de punten waaruit je 3d-object bestaat in vertikale richting, gebaseerd op ofwel een afbeelding, of een procedureel patroon.

Het leren werken met een 3d-pakket zal enige tijd kosten, welk programma je ook gebruikt. Maar iemand met enige ervaring kan een dergelijk plaatje in een minuut genereren, dus het lijkt me een overzichtelijk genoeg project om mee te beginnen.

  • link0007
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
misschien via een 2D programma een heightmap maken, en die inladen in een 3D programma?

Lijkt mij een goede mogelijkheid.

IF IF = THEN THEN THEN = ELSE ELSE ELSE = IF;


  • Holgster
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17-12-2025
Kijk eens naar Vue. Dit programma is zeer geschikt voor landschappen

http://www.e-onsoftware.c...solutions/?page=landscape

Br(36) Ba(56)


  • FragNeck
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 11-01 17:48
Holgster schreef op vrijdag 12 december 2008 @ 10:36:
Kijk eens naar Vue. Dit programma is zeer geschikt voor landschappen

http://www.e-onsoftware.c...solutions/?page=landscape
Terragen kan dat ook volgens mij, en is nog enigszins gratis ook.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Paus-2178/hero/2313958


  • Schuey
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-01 19:34
Houdini kan dit ook, is een procedural programma, daar kun je dit soort dingen mooi mee maken.
Pagina: 1