[DHCP] PC vervangen. wel IP houden

Pagina: 1
Acties:

  • sus
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 09-03 11:32

sus

is druk :+

Topicstarter
Ik zit hier met een totaal van 20 desktop's, welke nu via een simpele switch zijn aangesloten op een simpele router. De computers worden met regelmaat vervangen voor een ander exemplaar, welke van de router een nieuw IP toegewezen krijgt.

Nu loop ik echter met een idee rond om op afstand iets te kunnen installeren op die machine's. Dat werkt nu zoals ik het wil hebben. Alleen, als ik een computer vervang moet ik op alle computers opnieuw de installatie doen, omdat ik niet kan zien welke er vervangen is.

Is er een mogelijlheid om er voor te zorgen dat elke poort op een switch altijd hetzelfde IP uitgeeft? Dat dus eigenlijk elke locatie zijn eigen IP-adres heeft, onafhankelijk van welke computer er staat. Ik kan dan per locatie iets installeren, ik weet dan namelijk op welk IP er een nieuwe computer staat.

Ik heb werkelijk geen idee of dit mogelijk is en zo ja hoe dit heet en wat er voor nodig is. Als iemand mij een duwtje in de goede richting kan geven, graag. Uiteraard begrijp ik dat er het nodige moet gaan veranderen ten opzichte van de huidige situatie, de vraag is juist wat er dan vervangen moet worden...

  • jongetje
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 09:22
Als je echt op ip-basis werkt, waarom geef je de pc's dan niet een vast ip-adres? Na een stroomstoring kun je namelijk ook niet zeker van zijn of alles hetzelfde ip-adres krijgt.

Ik ben benieuwd HOE je die installaties dan doet op afstand.

Een vast ipadres zou je kunnen doen door een ip-adres aan een MAC adres te koppelen, geen idee alleen of jij dit in de DHCP server kunt instellen.

[ Voor 23% gewijzigd door jongetje op 04-12-2008 14:04 ]


  • jimbo123
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 26-03-2023
Waarom werk je niet met hostnames en dns om het ip te resolven?
Geef de nieuwe pc dezelfde naam als de oude en je bent klaar.

  • sus
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 09-03 11:32

sus

is druk :+

Topicstarter
Hmmm... Ik had nog niet aan die hostnames gedacht eigenlijk. Volgens mij moet ik puur daarmee al op afstand kunnen installeren en is dus het IP-adres niet eens van belang.

* sus doet even verder spelen met hostnames :)