Twanjo schreef op donderdag 04 december 2008 @ 20:19:
[...]
Thnx voor je input.
Kun je als 2e lijner specialist me ook vertellen of ik zorgeloos mijn ouders over kan zetten van isd+ adsl naar ipb? Lees dat je 2 nummers mag meenemen maar die zijn dan ook heel belangrijk want die hebben ze al 25 jaar.
Ze hebben een voormalig planet account, nu kan ik het via de cockpit doen op kpn pagina of gewoon een nieuwe aanvraag doen, weet alleen niet of ik planet dan nog zelf op moet zeggen?
Als je ouders op dit moment Internet van KPN (voormalig planet) hebben kun je idd gewoon via het "mijn gegevens" gedeelte van de site een nieuw product bestellen. De telefoonnummers hoef je je echt geen zorgen over te maken. Ik schets een worse worse very bad worse echt heel erg dramatisch slecht case scenario voor je, zodat je weet wat het ergste is wat er kan gebeuren.
Op moment dat je ouders IPB aanvragen krijgen ze een nieuw klantnummer ipv. dat hun bestaande pakket wordt omgezet (zou niet mogen gebeuren als je het zelf regelt via mijn gegevens). Daardoor krijgen ze een nieuw mailadres en vervallen hun oude mailboxen + inhoud. Deze zijn dan dus niet meer benaderdbaar. Ook alle extra services zoals PC veilig, virusscanners, abbo's op e-mail maandblaadjes enzo zijn weg.
Dan bel je de helpdesk en moet dit allemaal over / terug gezet worden. Vanwege het relatief grote aantal systemen en de manier waarop de orders worden afgehandeld duurt dat in het ergste geval wel ff. Ongeveer twee weekjes als je pech hebt, 2 dagen als alles gewoon goed gaat vanaf het moment dat je de helpdesk belt.
Vervolgens gaat de portering van je nummer niet goed en wordt je vaste nummer onbereikbaar vanaf bepaalde telco's. Dan moet je ook weer helpdesk bellen, worst case ben je 2 weken verder, normaal gesproken ook in 2 dagen geregeld.
Let op, dit komt serieus bij minder dan 1% van alle klanten voor. Dit is dus ECHT worse case. Je nummer kwijtraken zal je sowieso niet gebeuren. Een nummer wordt een flinke tijd in de ijskast gezet voordat het wordt vergeven aan een andere klant. Dus stel dat je op de een of andere wazige manier je nummer "kwijt" zou raken, dan kan dat zo weer gekoppeld worden. KPN weet écht wel van wie welke nummers waren.
Normaal gesproken, als je het zwikje aanvraagt en je nieuwe ExperiaBox precies zo aansluit als volgens de handleiding, de "happy call" maakt volgens de handleiding en alles verder goed gaat stap je over zonder dat je er wat van merkt.
Kleine tip: Check in je modem de waardes van je internetverbinding. Als je een 4mbit lijn hebt en de modem geeft aan dat je maximaal 4.2mbit kan halen zou ik op deze snelheid geen telefonie erbij nemen. Dan heb je kans op ruis/echo en andere narigheid. Ik zou je adviseren om een IPB abbonement te nemen waarbij de snelheid van het abonnement minstens 1 mbit lager ligt dan de max die je modem op dit moment aangeeft.
edit:
Mensen met andere en meer negatieve ervaringen, ja het kan natuurlijk altijd erger. Je kan dork na dork aan de lijn krijgen op de helpdesk waardoor je niet verder komt. Er kunnen enorme storingen zijn etc enz. Maar de worst case die ik hier schets geldt al maar voor zo'n klein gedeelte mensen, dat nog erger echt maar 0.0001% van de klanten is. Ik ben hier ook niet pro of anti kpn en ga me verder ook niet verdedigen. Ik geef alleen mijn visie op hoe het er op het moment aan toegaat. Of, waar en hoe erg ik het met bep. dingen eens ben doet er niet toe. Dit is mijn werk, en dit is mijn visie
[
Voor 14% gewijzigd door
Anoniem: 16536 op 04-12-2008 20:42
]