Router loopt erg vaak vast

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 16:48
Hallo,

We hebben hier thuis een SMC WBR14G2 in de meterkast hangen, die het internet verzorgt.

Er zitten 2 PC's via UTP op, en 5 laptops op (meestal max. 2 tegelijk).

De router crashed heel vaak. Ik ben dan gewoon aan het internetten,MSN enzo en niet aan het downloaden met BitTorrent ofzo (dat is een reden waardoor routers vaak vastlopen).

De rest van de familie internet ook alleen maar, downloaden weten ze niet eens hoe dat moet.

De router heeft firmware v1.09, heb al geupgrade naar nieuwere (v1.11 geloof ik) maar dat hielp ook niks.

Er zit WPA2 beveiliging op.

We hebben internet via Ziggo, via de kabel. Uit het modem komt een UTP kabel die in de router gaat. De router krijgt een IP adres van het modem. Verder is er niks ingesteld in de router voor internettoegang.

De router zit ingeklemd tussen een plank, en het kozijn, maar als hij los in de meterkas bungelt (aan de UTP kabels) heeft hij hetzelfde probleem.

Als ik de router van de stroom afgooi, en dan de stroom er weer op zet, dan doet hij het weer prima, voor 45min, 1h30. Het is elke keer verschillend.

Als de router vast is gelopen, en ik ga kijken, branden de lampjes op de voorkant normaal, maar knipperen ze niet echt, zoals normaal.


Afbeeldingslocatie: http://www.eflamingo.ro/wcsstore/ConsumerDirect/images/products/fullimage/53801.gif

Wie helpt mij?

[ Voor 8% gewijzigd door ThinkPad op 26-11-2008 22:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tags NL
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 09-09 13:09

Tags NL

Harmful or Harmless?

SMC Barricade WBR14-G2 crashes , er zijn dus meer mensen met hetzelde probleem...

https://powershellisfun.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 16:48
Ik krijg inmiddels echt helemaal de schijt van onze router :( W#$@#$)*@#

Ding pleurt er om de zoveel tijd uit, moet stroom eraf gooien, en dan kan ik weer even verder, voor een kwartier, of soms een halfuur.


Binnenkort maar ff een andere halen, want dit is geen doen zo.

Iemand nog tips voor een goede stabiele router?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djexplo
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 07-07 15:40
Disable de SPI packet level firewall, en installeer v1.02 of de laatste firmware v1.11.
Daarnaast kan je de behuizing er af halen (temperatuur. En eens controleren of de spanning van de adapter naar je router (hoog genoeg is) op het moment dat hij crashed...

v1.12 lijkt ook te bestaan? http://www.smc-asia.com/files/SMCWBR14_G2v2_EU_V1_12.zip

[ Voor 34% gewijzigd door djexplo op 25-12-2008 00:00 ]

'if it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck it's probably a duck'


  • djexplo
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 07-07 15:40
Nog even verder gekeken..., je zou ook met een aantal tweakers een "custom" firmware kunnen samenstellen.

Kleine tutorial, download de firmware, rename deze van .bin naar .zip.
Pak deze uit met b.v. 7zip ..., hier na krijg je een bestand pfs.img

Er zitten nog meer bestanden in .bin kijk maar met een hexeditor of http://www.de-brauwer.be/wiki/wikka.php?wakka=DissectingSMC , maar die zijn blijkbaar gewoon aan de .zip file vast gemerged op vaste byte locaties aangevuld met yyyyyyyyyyy

Het bestand pfs.img kan je openen met pfsedit, zie http://forums.whirlpool.n...s-archive.cfm/677401.html

Deze bevat niet alleen de gehele webinterface maar ook bestanden als:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
www\cgi-bin\wireless_country.exe
www\cgi-bin\aadsl.exe
www\cgi-bin\ac_control.exe
www\cgi-bin\add_cur_mac.exe
www\cgi-bin\wireless_e.exe
www\cgi-bin\admz.exe
www\cgi-bin\wireless_eb.exe
www\cgi-bin\aoaccadd.exe
www\cgi-bin\wireless_eb_burst.exe
www\cgi-bin\aoaccdel.exe
www\cgi-bin\wireless_f.exe
www\cgi-bin\aoschadd.exe
www\cgi-bin\wireless_info.exe
www\cgi-bin\aoschdel.exe
www\cgi-bin\wireless_ssid.exe


Als je deze bestanden met pfsedit hebt uitgepakt en hebt aanpast (of vervangen door nieuwere versies van andere firmware ofzo) kan je ze waarschijnlijk met het zelfde programma weer inpakken, daarna weer zippen, en weer met een hex-editor kopieren in het .bin bestand.

ps.. de bestanden kan je ook bekijken door b.v. http://192.168.2.1/cgi-bin/wiretype.exe ..

(word blijkbaar al door meer tweakers gedaan equinoxe in "[KPN] VoIP dienst InternetPlusBellen dee...")

[ Voor 8% gewijzigd door djexplo op 25-12-2008 00:48 ]

'if it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck it's probably a duck'


  • Techneut
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
ThinkPadd schreef op woensdag 26 november 2008 @ 22:27:
......De router zit ingeklemd tussen een plank, en het kozijn, maar als hij los in de meterkas bungelt (aan de UTP kabels) heeft hij hetzelfde probleem.
........
Haast een beetje overbodig om zoiets te melden, want het mag duidelijk zijn dat UTP-stekkertjes hiervoor niet geconstrueerd zijn en dat dit derhalve vragen om problemen is. Elimineer dus altijd de mogelijkheid dat het daaraan zou kunnen liggen!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 16:48
Daar ligt het dus echt niet aan :P

De verbinding met de router is er nog wel, alleen de router zelf loopt vast.

En het zijn van die ingegoten stekkertjes, dus dat zit wel goed.

  • Techneut
  • Registratie: September 2007
  • Niet online
ThinkPadd schreef op donderdag 25 december 2008 @ 13:15:
.........
En het zijn van die ingegoten stekkertjes, dus dat zit wel goed.
O.k. als dat uitgeloten is als veroorzaker. Maar dat is met aangegoten stekkers nog niet vanzelfsprekend, de verbinding als zodanig kan hier beslist niet tegen.
Pagina: 1