Toon posts:

[Advies gevraagd] Kruising netbook/notebook

Pagina: 1
Acties:
  • 646 views

Verwijderd

Topicstarter
Hallo allen,

Ik ben nu al gedurende een aantal weken op zoek naar een soort netbook of notebook. Formaat van het scherm is voor mij niet zo van belang, maar ik zoek eigenlijk iets wat zeker licht is en dus draagbaar. Een schermgrootte van 10.2 - 12" is voor mij dus voldoende. In de essentie komt het er op neer dat ik een kleine laptop wil waar ik de standaard taken mee kan uitvoeren zoals internetten, beetje tekst tikken en muziek luisteren. Echter wil ik graag age of empires 2: the conquerors kunnen draaien :D (oude liefde, doen we vaak via LAN). Het volgende is een selectie van eisen waaraan het apparaat moet voldoen:
  • en glanzend mooi design, iets zoals een S101, strakke afwerking.
  • Moet krachtig genoeg zijn om games zoals NFS:U2 of AoEII aan te kunnen.
  • Een schermgrootte van 10.2 of 12 inch.
  • Licht en draagbaar genoeg zijn (lichter dan 2kg zou fijn zijn).
  • Moet niet duurder zijn dan pakweg 700 euro.
Al met al kwam ik verschillende varianten netbooks tegen op het internet die voor een groot gedeelte voldeden aan de voorgaande eisen. Er zijn ook een aantal aangekondigde netbooks die nog niet zijn gelanceerd. Het gaat om de volgende modellen:
  • ASUS Eee S101
  • ASUS Eee 1002HA
  • ASUS N10J-A2
  • ASUS ZX
ASUS Eee S101 - € 600

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/i/1225314018.jpg


Review:

http://portablemonkey.com...1000h-vs-s101-comparison/
http://www.mobilecomputer...s-eee-pc-s101/page-3.html

De S101 is nog niet leverbaar in Nederland alhoewel verschillende webshops het geval hebben staan in de vorm van een pre-order. (zie pricewatch). Officiëel is dit dus een netbook, en wat ik ieder geval kan stellen is dat de looks echt top zijn. Mijn voorkeur gaat dus uit naar deze, alhoewel ik zeker nog niet ben overtuigd wat betreft prestaties en prijs (600 euro). Ik moét gewoon een simpel game'pje kunnen draaien.

ASUS Eee 1002HA - € 350-400


Afbeeldingslocatie: http://blog.laptopmag.com/wpress/wp-content/uploads/2008/11/eeepc1000ha.jpg

Dit model is nog niet uit in Nederland (1 december verwacht in de USA). De 1002HA lijkt erg veel op de S101, heeft echter minder grafische opsmuk. (geen diamantjes aan de zijkant, geen metalen strips, geen glossy kleur). Hij is ietsjes dikker, dat komt omdat er geen SSD maar een HDD in zit. Voor mij al een tegenvaller. Zal de prestatie namelijk niet ten goede komen. Met 499 dollar (400 euro) wel goedkoop.

ASUS N10J - € 650,-

Afbeeldingslocatie: http://www.xoticpc.com/images/N101.jpg


Review: http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/index.cfm?reviewid=106872

Wil het kort op in gaan. Dit model is 10.2 inch groot en is niet verkrijgbaar in Nederland.
Heeft 9300M videokaart aan boord, inclusief 2GB RAM geheugen. Prestatie-matig dus ideaal voor mij.
Echter vallend de looks zwaar tegen, het bolle zwarte kader om het scherm is gewoon lelijk.

ASUS ZX - € 750-800

Volgens geruchten de opvolger van de S101, krijgt een vermoedelijke prijs van $900, 12 inch scherm, betere prestaties.

Zie hier

Kortom: Ik wil graag jullie mening wat betreft mijn keuze. Over de ZX is namelijk nog vrij weinig bekend. Ik wil dus beslist iets wat er mooi uitziet + redelijke performance. :D

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 25-11-2008 21:28 ]


  • Hot Pixel
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 12-10-2025

Hot Pixel

King of no pants

Weet niet of dit topic mag, dus ik piep er snel even tussen:
De s101 is _niet_ aan te raden. De extra power die hij erbij krijgt is verwaarloosbaar, en de cpu lijkt dan de meest beperkende factor te zijn: niet lekker gamen dus.

Kijk eens naar bv. een Samsung Q210 of een MSI PX200 (weet niet of die ondertussen al uit is of niet). De ex310 valt binnen je budget en heeft een ATI 3440 aan boord, da's altijd leuk.
De BG van packard bell heeft een 4500 integrated kaartje die ook niet slecht is, alleen de batterijduur is echt helemaal waardeloos.
Voor wat je als criterea aangeeft lijkt die laatste me wel de beste keuze.

* Hot Pixel gaat even kijken of AoE op z'n NC10 draait...

  • Wiethoofd
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 11-01 01:48

Wiethoofd

Broadcast TOM

Je zou een EEE 1000H kunnen overwegen, wel een kleine resolutie van 1024*600, maar wel klein, licht, goedkoop, redelijk snel en up kan AoEII aan, NFSU2 is doubtfull, maar op low detail moet het wel te spelen zijn. Zelfs Half Life 2 en WoW zijn _speelbaar_ op een EEE 900 met 900MHz Celeron, waar de 1000H een 1,6GHz Atom N270 heeft.

Let wel dat je de H neemt als je genoeg opslagruimte wilt, 80GB HDD zit er dan in, de 1000 (zonder H dus) heeft een 40GB SSD die wat trager, maar wel stootvast is.

Voor welke spellen een EEE PC 700 aankan: http://wiki.eeeuser.com/list:games Wel in je achterhoofd houden dat de 1000(H) een grotere resolutie heeft en een snellere processor.

[ Voor 16% gewijzigd door Wiethoofd op 26-11-2008 00:14 ]

Volg me op Twitter/X & Bluesky


Verwijderd

Topicstarter
Hot Pixel schreef op woensdag 26 november 2008 @ 00:04:
Weet niet of dit topic mag, dus ik piep er snel even tussen:
De s101 is _niet_ aan te raden. De extra power die hij erbij krijgt is verwaarloosbaar, en de cpu lijkt dan de meest beperkende factor te zijn: niet lekker gamen dus.

Kijk eens naar bv. een Samsung Q210 of een MSI PX200 (weet niet of die ondertussen al uit is of niet). De ex310 valt binnen je budget en heeft een ATI 3440 aan boord, da's altijd leuk.
De BG van packard bell heeft een 4500 integrated kaartje die ook niet slecht is, alleen de batterijduur is echt helemaal waardeloos.
Voor wat je als criterea aangeeft lijkt die laatste me wel de beste keuze.

* Hot Pixel gaat even kijken of AoE op z'n NC10 draait...
Laat maar horen of 't beetje wil draaien :P

Oh, en graag niet alleen kijken of het uberhaupt opstart, ook gewoon even zien hoe zo'n netbook reageert op 300+ units.

  • kjiratsiekoedel
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 00:44
Packard Bell BG45 al bekeken?

  • ByteDelight
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 25-12-2025

ByteDelight

Retro computing is alive!

In plaats van een netbook zou je ook naar een ultra-mobile kunnen zoeken.
Dat zijn laptops met een zo klein mogelijk beeldoppervlak, maar wel met de kracht van een 'echte' laptop in plaats van de beperkte mogelijkheden van een netbook.

Uiteraard zit daar een heel ander prijskaartje aan, maar bedenk dat zodra je eisen aan laptops of varianten gaat stellen, de prijs heel snel oploopt.

edit:

Het verbaast me dat er al zoveel (betaalbare) ultra mobiles zijn:
http://tweakers.net/price...Field=prijs&orderSort=asc

Vanaf een 600 euro heb je al een 12" met 160GB, Core2Duo etc.
Overweeg dat eens.

[ Voor 37% gewijzigd door ByteDelight op 26-11-2008 08:52 ]

Retro Computer hardware: http://bytedelight.com


  • Hot Pixel
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 12-10-2025

Hot Pixel

King of no pants

ik zit naar de systeemeisen te kijken van AoE 2, en dat zit wel snor hoor.
AoEII moet prachtig draaien op dat ding.
Makkelijk.
Twee keer als je zou willen heheh...
Een Pentium 166Mhz of hoger, 32mb ram? Eitje. Ik draai Max Payne vol hier, en die vereis zo'n beetje het zesvoudige. Hoef ik eigenlijk nog geeneens te testen.
*gaat nu de demo van NFSU2 downloaden
...
nou, hij draait, en in het begin dacht ik: 'nou, dat is nog best redelijk!', maar naarmate ik op meer gebieden kwam (de brug met de stad aan de horizon) dacht ik: 'meh, tis wel erg schokkerig.'
Maar goed, de BG48 ofzo is een goeie keuze als je tevreden kunt zijn met <3 uur batterijleven.

[ Voor 28% gewijzigd door Hot Pixel op 26-11-2008 10:18 ]


  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 12:55
Dit topic voldoet helaas niet aan de eisen van het CSL Beleid

Van een tweaker wordt verwacht dat hij/zij zelf prima met behulp van benchmarks en reviews uit kan zoeken welk product het beste bij de gestelde eisen past. Binnen de CSL hebben we hiervoor een uitgebreide FAQ en uiteraard de "Best Buy Guide" (BBG).

Dit topic gaat dus op slot en we wensen je nog veel succes met het zoeken.
Pagina: 1

Dit topic is gesloten.