Toon posts:

Servers: merkervaring Fujitsu Siemens

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Voor een MKB-bedrijfsomgeving ben ik op zoek naar een nieuw serverplatform.
De huidige server is afgeschreven en qua specs lang niet meer toereikend. Traag en hangt vaak.

Gewenste situatie:
- ca. 30 werkstations (zijn al aanwezig, fat clients, worden niet vervangen)
- Microsoft omgeving: Windows, Exchange, Office etc.
- Serveropstelling van 3 servers (Win 2003 SBS voor Exchange en 2x Win 2008)

Betrouwbaarheid is voor mij belangrijker dan (initieel) de laagste prijs. Wij hebben een goede lokale automatiseerder die de service verleent. Zij zullen de servers ook ondersteunen en uiteindelijk leveren. Mijn vraag gaat niet over de specs van de server, maar meer over het merk.

Ik heb momenteel hardware aanbiedingen van Dell, HP, en Fujitsu Siemens. Deze laatste wordt aangeraden door de leverancier. Nu zegt dit merk me weinig op servergebied. Over Dell zijn er genoeg (server) topics met de voors en tegens op Got, mijn eigen ervaringen met Dell zijn ook uitstekend. HP kan ik ook voldoende over vinden om een beeld bij te vormen.

Over Fujitsu Siemens kan ik te weinig vinden op Got en elders. In de PC-Info stond 2 weken terug een artikel dat het bedrijf mogelijk gesplitst wordt. Het draait kennelijk niet denderend. Ik blijf het geheel graag nuchter bekijken maar toch speelt emotie een rol. ICT is een te belangrijke bouwsteen voor het bedrijf om een gokje te wagen. De goedkoopste hardware is overigens van Dell: scheelt circa 20% en voldoet op papier aan de specs die zijn gesteld voor de applicaties die we draaien en ons gebruik.

Wat is jullie ervaring met Fujitsu Siemens servers?
Hoe is hun betrouwbaarheid, hardwaresupport?

Verwijderd

mijn ervaring met FS is erg slecht kwa support bij defecten het duurt allemaal erg lang en gaat erg moeilijk
vervolgens ben ik overgestapt na HP waarbij de support stuk beter is doormiddel van de Care Packs.

je kan denk ik beter wel een product aanschaffen waar je beheerder ook achter staat en zijn kennis en contacten bij heeft

  • Frash
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 00:47
Hoop dat de servers van ze van een stuk betere kwaliteit zijn dan consumenten PCs. De Scaleo lijn kampt erg vaak met oververhitting door designfouten, iets wat niet echt wenselijk is voor servers.

Verwijderd

Topicstarter
Verwijderd schreef op dinsdag 11 november 2008 @ 14:19:
je kan denk ik beter wel een product aanschaffen waar je beheerder ook achter staat en zijn kennis en contacten bij heeft
Dat is juist het punt. De beheerder (= externe ICT partij) zegt dat FS geen probleem is: 'je hebt toch een SLA bij ons voor de hardware? Maak je geen zorgen.'

Verwijderd

ik zou meer voor een mainstream product gaan als HP of dell

- de mensen die het (in de toekomst) beheren kennen dell/hp vaak beter dan FS
- Beide partijen hebben goede management tools, denk aan ILO / SIM
- Lifetime cycle is heel erg lang bij iig HP, een bepaald type DL380 G5 kan je jaren kopen. dit is wenselijk in sommige omgevingen,

  • AjDuLion
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 02-02 00:17
eens met de rest ben nog nooit fs tegengekomen en wat ik ervan hoor is slechte support.. (mag wel fijn zijn zo'n sla maar wat als dat bedrijf over de kop rolt)

je nieuwe beheerder zit dan met de bebakken peren.

dell/hp (*dell) heeft mijn voorkeur hierin hebben beide goeie support en reageren snel en zullen ook niet snel over de kop gaan.

Facebook - Twitter -Twitch.tv - PSN


  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 22:11

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Bij een vorige werkgever hadden ze het server park grotendeels met FS servers uitgerust - ondersteuning en stabiliteit was altijd goed te noemen. Mijn ervaring met Dell is persoonlijk een stuk slechter - maar dat kwam dan ook door een combinatie van ontbrekende support overeenkomsten in het systeem van Dell terwijl die wel af waren gesloten.
Wel een kleine kanttekening: de meeste FS servers waren wel Sparc gebasseerd al stonden er her en der wel x86 systemen tussen.

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


  • axis
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 26-01-2023
Klant van ons in Zwitserland heeft een datacentrum vol staan met FS servers en blades, en is er erg over te spreken. Ik kies zelf voor Dell omdat ze goedkoop en mainstream zijn. (En dus worden er altijd wel drivers gemaakt voor FreeBSD, Solaris, of andere obscure testopstellingen :) )

Je hebt inderdaad een SLA met je supplier, dus zou me geen zorgen maken over de hardware, maar ja.. Wat als je daar nou mee wil breken, of ze gaan over de kop?

Two advices for network troubleshooting.. learn to draw diagrams in Visio, and THINK IN LAYERS!


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 00:32

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Ik zie FS hier en daar wel staan maar hoor wisselende geluiden, vooral problemen met de kwaliteit en support.

Ik ben erg voor HP hoewel ik in het verleden ook wel met Dell en IBM gewerkt heb. Voordeel van HP is dat het mainstream is, de kwaliteit goed is en de support doorgaans goed is. Ook bij HP heb ik wel wat mindere supportzaken meegemaakt maar toch een stuk minder dan bij Dell.

Wat die beheerder zegt moet je met een flinke korrel zout nemen trouwens, maar dat doe je blijkbaar ook gezien dit topic. Als de beheerder ook de leverancier is dan speelt voor hun ook mee waar ze de hoogste marge op halen of allerlei andere belangen.

Als Dell ook aanzienlijk goedkoper is dan HP dan zou ik zeker voor zo'n beperkte omgeving met een gerust hart voor Dell kiezen.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • Acmosa
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 29-12-2025

Acmosa

...no comment.

Je leverancier zal waarschijnlijk Fujitsu Siemens aanraden omdat ze daar een betere marge op kunnen krijgen. De merken hebben allemaal hun voor en nadelen. Mijn persoonlijke keuze is altijd al HP geweest vooral omdat ik erg gecharmeerd ben geweest van hun hardware support.

But then again, I could be wrong..


  • Bl@ckbird
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Niet dat ik zo into de server zit, maar:
nieuws: 'Fujitsu Siemens Computers binnen een jaar verleden tijd'
...is misschien ook handig om in je keuze mee te nemen.

Support zal vast door de overkopende partij geregeld worden, maar toch is het een onzekere factor...

~ Voordelig Zelf Vliegen? ~ Sent using RFC 1149. Note: No animals were harmed during this data transfer. ~


  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 22:11

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Bl@ckbird schreef op donderdag 13 november 2008 @ 21:24:
Niet dat ik zo into de server zit, maar:
nieuws: 'Fujitsu Siemens Computers binnen een jaar verleden tijd'
...is misschien ook handig om in je keuze mee te nemen
Support zal vast door de overkopende partij geregeld worden, maar toch is het een onzekere factor...
Daar wordt in vermeld dat men dan waarschijnlijk alleen de consumenten divisie afstoot richting Lenovo, in andere woorden de server divisie blijft dan gewoon door gaan onder alleen de Fujitsu naam (of eventueel andere naam natuurlijk)

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


  • MasterMike
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 24-12-2025
We hebben hier het hele serverpark op FS machines draaien 40 servers en 500 workstations van FS. Opzich heb ik nog weinig problemen ervaren met zowel de servers als de workstations. Maar als je nou naar degelijkheid (bouw) kijkt dan staan merken als HP en dell bij mij toch wel hoger in rang. Qua service kan ik je vertellen dat het redelijk goed geregeld is, bellen en de volgende werkdag staan ze op de stoep. Mijn persoonlijke ervaring met FS is dus niet slecht. Maar persoonlijk zou ik toch voor HP of Dell kiezen.

Verwijderd

Topicstarter
Iedereen bedankt voor de antwoorden, erg nuttig!

Wat mij opvalt is dat er een rode draad door veel antwoorden loopt. FS komt nu op mij over als een 'budget'-merk wat kwalitatief best goed is. Voor meer zekerheid en stabiliteit is Dell of HP een beter alternatief. Het is dan voor mij met name een afweging op prijs en ondersteuning/SLA door de automatiseerder welk merk het wordt van die laatste twee.

  • Koffie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 23:01

Koffie

Koffiebierbrouwer

Braaimeneer

Move PNS > CSL

Tijd voor een nieuwe sig..

Pagina: 1