Toon posts:

Golvend beeld op Syncmaster 2223NW

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Tweakers,

Vanmiddag heb ik een Syncmaster 2223NW scherm aangeschaft om op mijn Aspire 5100 series (met ATI x1100 video chipset) aan te sluiten. Het scherm heeft uitsluitend een D-sub aansluiting en hetzelfde geldt voor mijn laptop.

Het probleem dat ik heb is als volgt: nadat in windows XPSP3 de videodrivers zijn geladen heb ik constant horizontale strepen/golven door mijn beeld. Net alsof er een GSM naast ligt die overgaat. Bij de kleuren wit en zwart is het het minst zichtbaar. Hoe verder je richting de kleuren die precies tussen wit en zwart in liggen gaat, hoe erger het wordt.

Het probleem is niet aanwezig in de volgende situatie:
- De BIOS
- Het Acer opstartscherm
- Het opstartscherm van Windows waarbij het blauwe balkje vol loopt
- Op een andere Acer Aspire laptop aangesloten.

(Kan ik uit bovenstaande punten concluderen dat de drivers het schuld zijn?)

Zaken die ik zelf geprobeerd heb maar geen resultaat geven:
- Nieuwste VGA/chipset drivers geinstalleerd van ATI/AMD zelf i.p.v. die versie die Acer momenteel gebruikt.
- VGA kabel goed aanduwen en gecontroleerd of er losse en/of kromme pinnetjes op de aansluiting zitten
- Andere resoluties dan de native (1680x1050) van de Syncmaster
- Zelfde resolutie/bitdiepte/frequentie dan het laptop scherm
- Frequentie van de Syncmaster veranderen. Dit gaat niet, 60Hz is de enige keuze.
- De Syncmaster zich zelf laten instellen door auto-adjust in het OSD menu.
- Het laptop scherm via het ATI Catalyst control centre volledig uitschakelen en uitsluitend de Syncmaster als enige en primaire scherm instellen.

Wie o wie kan mij helpen? Er zit grote haast bij aangezien het scherm dinsdag terug moet als ik het probleem niet opgelost krijg en mijn volledige aankoopbedrag terug wil.

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online

Onbekend

...

Hangen je videokabels ver van je 230V-kabel vandaan?
Heb jij dit probleem ook met je vorige scherm?
Ik heb met een pc dit ook meegemaakt en daarbij bleek dat de videochip storing ontving van de langslopende draden binnenin de pc. Dus als je in de pc ook iets hebt veranderd kan je daar ook nog naar kijken.

Edit:
Test het scherm ook eens op een andere pc of laptop.

[ Voor 9% gewijzigd door Onbekend op 01-11-2008 21:15 ]

Speel ook Balls Connect en Repeat


  • DECOY88
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 16-07-2015
(overleden)
d-sub is analoog dus alles wat een beetje storing kan geven zal het ook zichtbaar maken op dat soort resoluties.
heb op me 24"dell schermpje ook last van balken als ik hem met hun budgetbak vga kabel aansluit. mis gewoon de helft van de kabel als ik hem naast andere d-sub kabels leg. dus als er ook zon budget kabeltje aanhangt die ook nog eens langs 230v adapters en andere storingsbronnen ligt. dan heb je feest

Verwijderd

Topicstarter
Hoe kan dit door aanwezigheid van 230 apparatuur komen als het scherm het niet heeft op een andere laptop die ik hier op exact dezelfde plek op mijn bureau neerzet? Aangezien ik dit al getest had. Ook op mijn eigen laptop heb ik het probleem niet wanneer Windows nog niet geladen is, dus tijdens de verschillende bootschermen. Als ik de VGA kabel los haal en het kadertje met "No signal input" over mijn beeld beweegt, is het probleem ook weg.

[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 02-11-2008 12:39 ]


  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online

Onbekend

...

Probeer eens een ander scherm, maar ik denk dat je GPU in de laptop wordt gestoord door andere componenten binnenin je laptop. Als een ander scherm het zelfde probleem heeft, ligt het aan je laptop en is het niet op te lossen.

Speel ook Balls Connect en Repeat


Verwijderd

Topicstarter
Een ander scherm kan ik niet proberen omdat ik die simpelweg niet heb. Wel heb ik dus dit scherm op een andere laptop geprobeerd en daar was het probleem niet aanwezig. Aankomende dinsdag kan ik in de winkel een ander scherm op mijn laptop proberen.

Wat mij trouwens ook opvalt, is dat als ik met een dialoogvenster over het beeld schuif/sleep, de golven/strepen erger worden tijdens het schuiven. Misschien dat dit bijdraagt aan het vaststellen van het probleem...

[ Voor 30% gewijzigd door Verwijderd op 02-11-2008 13:49 ]


Verwijderd

Topicstarter
Ok mensen, probleem opgelost. Het probleem werd gevormd door het feit dat de voeding van de laptop en de voeding van de Syncmaster opdezelfde stekkerdoos op hetzelfde wandcontact waren aangesloten. De voeding van de monitor is nu op een andere wandcontactdoos aangesloten en het probleem is opgelost.
Pagina: 1