ULV Celeron 900 MHz vs Atom processor

Pagina: 1
Acties:
  • 160 views

  • Red-Front
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 18-05 18:56
Mijn titel lijkt me duidelijk, natuurlijk zal ik allemaal reacties krijgen dat de Atom veel en veel sneller is.. nu is dat waarschijnlijk ook wel zo in praktijk maar ik heb een vergelijkingstest (zelf) gedaan) met de volgende laptops:

- Acer Aspire One (Atom, 1 Gb)
- MSI Wind (Atom, 1 Gb)
- Asus Eee 900 (900 MHz Celeron, 1 Gb)

Als test heb ik superpi 1M gedraait en er kwam echt een heel klein verschil uit, de celeron in de Asus Eee 900 was ongeveer 0,0-0,2 sec sneller. Soms was de Atom sneller. Maar nek aan nek was het altijd! Tijdens de test hadden alle laptops de voeding in de computer gestoken en die bios is niet aangepast, dus het is een werkelijke weergave van de snelheden die je in praktijk hebt.

De getallen weet ik niet meer, het was ook voor mij persoonlijk maar nu krijg ik toch wat vraagtekens...

For your information, de Asus Eee draaide Ubuntu met Adamm's kernel.

Groeten

Bewerking: Misschien had ik dit moeten posten in de ervaringen topic over Atom, maar ik ben de eigenaar van de Celeron dus.. mja..

[ Voor 8% gewijzigd door Red-Front op 26-10-2008 00:56 ]


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

De prestaties van netbooks kunnen het beste in CSL:
[Ervaringen] ASUS EEE PC - Deel 8
[Ervaringen] MSI WIND en Clones - Deel 3

Daarnaast is het zonder harde getallen natuurlijk niet echt heel erg zinnig. Benchmarks zijn altijd zeer welkom, alleen is het dan wel belangrijk om te weten wat de uitkomsten er precies van waren, zodat we ze ook weer kunnen vergelijken met andere systemen.

Omdat ik in PMG niet bijzonder veel discussiewaarde zie in dit topic, gaat het op slot.

Dit topic is gesloten.