VMware 2.0 op Linux host probleem

Pagina: 1
Acties:

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Ik heb de nieuwste VMware (2.0...) geïnstalleerd op een Ubuntu server (Hardy Heron) en heb een probleempje daarmee. Zodra ik een virtuele machine aanmaak via de web interface, gaat het toevoegen van een 2e (virtuele) harddisk mis. Het maakt niet uit of ik het doe tijdens het aanmaken van de machine of daarna door toevoegen van hardware. Op het moment dat ik een datastore kies en de afmeting instel en ik op Next klik, gebeurt er niets meer. Na een tijdje krijg ik een timeout en kom ik na opnieuw inloggen weer in het hoofdscherm terug.

Ik heb gisteren de nieuwste VMware geïnstalleerd, maar zonder succes. Via Google en de VMware knowledge base kom ik er niet uit. Zoeken is ook vrij lastig, omdat het in versie 2 helemaal anders gaat dan in vorige versies, ik vind overal alleen info over versie 1.0x.

Ik heb de datastore op een softarematige RAID5 gezet, misschien dat dat problemen geeft? Even wat verdere hardware info:

- Pentium 3 - 1GHz
- 1500MB geheugen
- Aopen AX34pro mobo met VIA chipset
- Ubuntu host en VMware zijn geïnstalleerd op een enkele IDE schijf
- Virtual machines moeten op een software RAID5 (mdadm) draaien van 3x40GB IDE schijven.

Heeft iemand ideeën? Ik zou erg graag bij VMware 2 blijven ivm USB-support (dat hebben oudere versies niet toch?) en verbeterde virtual hardware en performance.

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Niemand? VMware 2.0 is nog niet erg ingeburgerd blijkbaar...

  • Sa1
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 28-01 19:00

Sa1

TheLemon schreef op vrijdag 17 oktober 2008 @ 20:51:
Niemand? VMware 2.0 is nog niet erg ingeburgerd blijkbaar...
heb er niet heel veel ervaring mee,heb het één keer geinstalleerd op m'n gentoo linux, dat was in de tijd van de beta2, het draaide nog niet geheel stabiel toen, maar meerdere schijven was iig geen probleem en draaide ook m'n store op een software raid 5. ben zelf wel weer terug gegaan naar vmware 1, omdat het gewoon iets stabieler was naar mijn idee. Overigens heeft server 2 usb 2 en server 1 usb 1, dat is het verschil, dus usb werkt wel gewoon, maar niet zo heel snel :D

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Hmm ok, usb gerbuik ik alleen voor backup, dus snelheid is niet van belang. Als ik geen oplossing vind, ga ik dan toch maar 1.07 proberen.

  • _Rayman_
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 29-08-2023

_Rayman_

Verwacht het onverwachte.

Wat voor type harddisk probeer je toe te voegen?

Probeer eens een andere of andere scsi adapter.

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Ik heb ook IDE disks geprobeerd, ook een andere datastore op een niet-RAID5 schijf, maar dat maakt niet uit. Maar toch goed nieuws, het werkte nu uiteindelijk wel.
Als ik de vmware console in Firefox open, lijkt het iets beter te gaan, ik kan het certificaat van die site in FF permanent accepteren, waardoor hij wat stabieler lijkt te draaien.

Op zich hing het hele zaakje net zo goed, maar na een tijd wachten krijg ik nu soms een foutmelding en als ik die dan wegklik, gaat hij wel verder.

Ik kan nu dus verder, maar hou me wel aanbevolen voor ervaringen van lotgenoten.

  • BarthezZ
  • Registratie: Juli 2004
  • Niet online

BarthezZ

anti voetbal en slechte djs!

Het zou makkelijker zijn als je ook de foutmelding post en op zoek gaat naar de debug logs van vmware.

  • TheLemon
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 02-04-2025

TheLemon

daddy cool, crazy like a fool

Topicstarter
Opgelost!
Het lag aan het feit dat de host nog geen fatsoenlijke DNS naam had, dus ik via zijn IP op de webinterface werkte. Nu ik hem gewoon op zijn hostnaam kan benaderen is het allemaal stabiel.
Pagina: 1