Loopback device werkt niet meer

Pagina: 1
Acties:

  • IceM
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 10:50
Hallo,

Ik heb een VPS systeem waarop debian is geïnstalleerd. Ik maak hier al een aantal maanden gebruik van, en de hele tijd heb ik ook gebruik gemaakt van een loopback device.

Het systeem heeft een reboot gehad en sindsdien krijg ik het loopback device niet meer aan de gang.

Ik maak eerst loop0 aan met
code:
1
mknod /dev/loop0 b 7 0
. Dat werkt, /dev/loop0 wordt dan gewoon aangemaakt.

Vervolgens wil ik met losetup mijn image aan het loopback device hangen, en dan zegt hij dat het device niet bestaat:
code:
1
2
$ losetup /dev/loop0 /home/user/image.iso
/dev/loop0: No such device or address


Via google een hoop mensen gezien met hetzelfde probleem, alleen zonder werkende oplossing.

...


Verwijderd

Ik vind het vreemd dat je handmatig eerst /dev/loop0 aanmaakt, dat is (tegenwoordig) toch helemaal niet meer nodig met udev? Wat je mogelijk wel nodig hebt is de "loop" kernel module.

  • smokalot
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 15-01 22:00

smokalot

titel onder

ik neem aan dat je dit wilt omdat je m wilt mounten, maar als dat zo is, waarom doe je dan niet gewoon mount -o loop image.iso /mnt ?

It sounds like it could be either bad hardware or software


  • IceM
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 10:50
De modulen waren op een of andere manier verdwenen. En het gaat niet om een .iso maar om een encrypted container. Heb een nieuwe image op de vps gezet en het lijkt weer te werken.

...