Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

[Trackmania Forever] Random drop van 80 naar 3 FPS

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
In een allerlaatste wanhoopspoging... Diegene die me dit helpt oplossen is mijn grootste held van 2008. Echt ;(

Sinds de release van Trackmania Nations/United Forever heb ik onderstaand probleem. In de originele Trackmania Nations niet, en in Trackmania United zonder Forever óók niet. Ik speel TM vrij intensief, en dit belemmert me ontzettend.

Specs (zie sig voor details)

Core2Duo E8400
8800GTS 320
4GB Ram
XP SP3 32bit (dus gebruik maar 3 gig RAM)

Tijdens een race op een willekeurige track in een willekeurige server op een willekeurig tijdstip zakt mijn FPS in van een stabiele 70-120 (afhankelijk van de track en haar decoratie / grootte) naar iets van 2 a 3 (letterlijk) FPS. Dit kan op een ultralichte track zijn, of op een met tientallen lighting decoraties en andere opschmuck. Het gebeurt soms na 5 minuten spelen, soms na 30 minuten en soms gebeurt het zolang niet dat ik al klaar ben met spelen voordat het gebeurt. Het gebeurt wel meerdere keren per dag (ik speel het veel ja :P)

Wat ik heb geprobeerd:
  • De laatste 20 driverreleases ofzo van Nvidia doorlopen, van de 174 tot de 179 series.
  • Reinstall windows XP SP3 (slipstream) helemaal clean met alleen drivers en TM geinstalleerd.
  • Verschillende settings van de game, van ultralow detail 800*600 (meteen goed testen he:P) tot wat ik normaal gebruik (1440*900 @ Hi met 4xAA en blaaat). Geen verschil in hoe vaak / wanneer / hoe heftig de drops zijn.
  • Videokaart / CPU terugklokken naar normale snelheid en zelfs onderklokken.
  • Compleet nieuwe PC gekocht in de tussentijd (van Athlon X2 3800+ naar Core2duo) dus compleet andere chipset/mobo/cpu/controllers etc. Alleen de videokaart is met mijn 8800GTS gelijk gebleven.
Nou dan zeg je dus: Het is de videokaaaaart... Maar dat is het volgens mij niet. Ik kan namelijk games als: Assissins Creed, Crysis, Stalker Clear Sky, Pure, Colin McRae DiRT, GRiD, Bioshock en Call of Duty 4 (ik ben me een gamert :+) allemaal vlekkeloos uren en uren achter elkaar spelen op settings die me PCtje netaan goed trekt. Dit is voor mij nooit drops naar onder de 25-30FPS in de heftigste situaties dus 50 ongeveer gemiddeld.

Bij Trackmania heb ik vrij veel "headroom" wat FPS betreft. Ik durf te zeggen dat ik nooit drop onder de 40 ongeveer. Dan zeg je, oké het ligt aan de game... Klaarblijkelijk ook niet :'( Er zijn namelijk vrijwel géén users die hetzelfde probleem rapporteren, en ik heb 't nog gechecked met mensen met een vrijwel identieke hardware config. Dit zijn ook nog eens users die het spel (als ik) helemaal stukspelen en actief clannen/warren etc.

Sinds deze issues ben ik dus nutteloos geworden voor clanwars, omdat ik zomaar tijdens een race uit kan vallen.

Iemand, pretty pretty pretty please with sugar on top, een idee?

Yes, he's getting desperate 8)7

  • TheZeroorez
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
Zet in de instellingen van het spel het geluid eens uit, en kijk wat het dan doet? Op dat gebied is TMF nogal brak.
Je weet trouwens ook zeker dat je niet online speelt met wat lag oid? :P

Verwijderd

Topicstarter
TheZeroorez schreef op zondag 05 oktober 2008 @ 15:55:
Zet in de instellingen van het spel het geluid eens uit, en kijk wat het dan doet? Op dat gebied is TMF nogal brak.
Je weet trouwens ook zeker dat je niet online speelt met wat lag oid? :P
Geluid.... nog he-le-maal niet aan gedacht, maar nu je het zegt. Ik hoor soms nog weleens geluiden die "hangen" of nagalmen ofzo waar dat niet hoort :) Ga ik proberen.

Lag is het trouwens zeker niet. In Trackmania rijdt iedereen namelijk als "ghost" van elkaar, dus interactie tussen spelers is niet belangrijk. Daardoor bestaat er geen "clientside" reactie op lag. Je rijdt zelf zolang je PC het trekt soepel, je ziet hoogstens de anderen laggen, verspringen en gek doen. Enige waar je nog weleens last van hebt zijn slowdowns/speedups, maar dat heeft niets met ping te maken want dat heb je offline ook.

Dat, en het is te "stabiel" voor lag. Het is echt een hele stabiele 2 a 3 a 4 fps 8)7. En nu de klapper... Als je teruggaat naar het menu, waar bewegende delen in zitten, heb je nog steeds 2 / 3 / 4 fps. Pas na een restart van de hele game is het weg.

[ Voor 13% gewijzigd door Verwijderd op 05-10-2008 16:04 ]


Verwijderd

Topicstarter
Oke na een paar uur spelen op verschillende servers kan ik inderdaad concluderen dat het geluid het probleem is... Maar how to fix? Ik heb het ondertussen met mn Realtek onboard en mn Audigy SE geprobeerd, maar beide hebben hetzelfde probleem. Wederom met verschillende driver-versies.

Zal nog eens verder klooien met mn instellingen ondertussen... Ben iig weer een beetje op een goed spoor.

  • TheZeroorez
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
Bij sommige mensen hielp het om _alle_ details (van het geluid) laag te zetten, maar ik krijg met mijn Audigy 4 een BSOD, hoe dan ook. De enige manier die tot dusver helpt is het geluid uitschakelen. Ik speel dus lekker met muziek :P

Verwijderd

Topicstarter
TheZeroorez schreef op zondag 05 oktober 2008 @ 19:13:
Bij sommige mensen hielp het om _alle_ details (van het geluid) laag te zetten, maar ik krijg met mijn Audigy 4 een BSOD, hoe dan ook. De enige manier die tot dusver helpt is het geluid uitschakelen. Ik speel dus lekker met muziek :P
Bump...

WHARGH, ik krijg het niet gefixed. Probleem is dat ik niet kan racen zonder geluid. Ik wil horen wanneer ik slip, en ik kan ook aan een landing horen of ie goed is of niet.

Alle settings geprobeerd, low/med/high detail, alle effecten uit of aan, hardware of soundware sound. In windows alle acceleratieopties van laag naar hoog evenals de sample rate maar niets helpt. Op internet is er ook bar weinig over dit probleem te vinden, laat staan een lijst met Trackmania compatible soundcards :+

We kunnen uit jouw en mijn posts concluderen dat Realtek (heb ik) niet werkt. Tenminste, de ALC 883 niet. En Creative ook niet, ik heb een audigy SE en jij een 4.. Ik ga echt niet m'n moederbord vervangen voor deze game, dat gaat me net iets te ver. :P

[ Voor 12% gewijzigd door Verwijderd op 07-10-2008 18:31 ]

Pagina: 1