Says who; jij vond het toch nodig om
alt-92 een relatief grote mond te geven ondanks zijn volledig terechte opmerking?
Anyhow, als je budget onbeperkt is, zou ik een IT-bedrijf in de arm nemen die de volgende oplossingen (niet noodzakelijk allemaal) realiseert, zo even uit de losse mouw:
- Bouw een ESX-cluster, virtualiseer de bestaande machines en kies voor VMotion om de ESX-hosts redundant uit te kunnen voeren.
- Bouw een 3-1 active-passive cluster (of misschien 2-1) waarbij je goed kijkt welke resources waar draaien zodat als 1 machine uitvalt, dat op de passive node kan worden opgevangen.
Aan de andere kant; ik heb niet echt inzicht gekregen tot op heden op de bedrijfskritische impact van je genoemde servers. Mogelijk kan je sommige machines wel virtualiseren op goedkope hardware en andere machines laten clusteren (of vies NLB'en) op duurdere/dikkere hardware.
Meer info a.u.b.; dan kunnen we er ook meer over zeggen.

arjants schreef op woensdag 08 oktober 2008 @ 21:07:
Misschien een optie om met VMware converter iedere dag een VMimage op de andere server te laten maken?
Heb het zelf nog nooit geprobeerd maar lijkt me wel een leuke optie
Mocht server1 overlijden dan start je op server2 VMware Server met de laatst gemaakt VMimage
Je bedoelt een P2V-oplossing? Dat moet je dan op zeer regelmatige tijden doen want je kan niet zomaar een image "in de lucht brengen" aangezien er regelmatig replicatie en andere onderwater-protocollen draaien die ervoor zorgen dat een AD-omgeving netjes met elkaar kan en mag blijven babbelen. Als je "nu" een machine virtualiseert en die zet je over een maand of 3 eens aan, heb je zomaar kans dat 'ie niks kan/mag met de overige machines in het domein,
[
Voor 26% gewijzigd door
MAX3400 op 08-10-2008 21:13
]