[Ervaringen] Laptoptas

Pagina: 1
Acties:

  • MrDummy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 25-07-2025

MrDummy

Nog steeds gek op anime...

Topicstarter
Bij het kopen van een laptop - vaak een duur ding - wil je ook graag een goede laptoptas bij hebben.
Het moet voldoende bescherming geven zodat laptop niet onder druk komt te staan. De laptop wordt vaak zo ingeschoven dat schermkant altijd naar buiten wijst, en onderkant naar binnen. Dat is vaak veilige methode. Schermkant is zelden sterk en veel dunner.

Dat kan op 2 manieren:
- een schoudertas versie
- een rugzak versie

Zakelijke mensen nemen vaak schoudertas versie omdat het eigenlijk zakelijker uitziet net zoals de koffers die ze ook dragen. Echter normale mensen die veel meer mobiel lopen, op fiets gaan of armen willen ontlasten tijdens lopen, kiezen dus voor rugzak versie. Daarbij kan men veel meer in de rugzak doen omdat je veel meer kan dragen. Studenten bijvoorbeeld moeten ook lesboeken meenemen en dat komt het goed uit.

De kwaliteit loopt wel sterk uiteen. Een goedkope rugzak voelt veel meer slapper aan en is minder stijver. Dat biedt dus minder bescherming aan de laptop. En als je dus goedkope laptop flink belaadt, dan komt laptop meer tegen de rugkant aan. Bij bukken bestaat er een kans dat onderkant van laptop door je kromme rug ingedrukt wordt en resulteert in defecte moederbord. Het is niet aan te raden om de rugzak helemaal te laden als je niet over stevigere rugzak beschikt.
Dat geldt ook voor schoudertas. Goedkope schoudertas is ook niet stevig opgebouwd. Ergens tegenaan stoten en je schermkant wordt dan ingedrukt.

Ikzelf heb al hele tijd Trust rugzak in gebruik genomen.
Afbeeldingslocatie: http://images.beslist.nl/beslist-images/6/LARGE/000/000/084/84278.png
Type 600B-15. Geschikt voor 15 inch laptops.
Na jaren gebruik van deze rugzak kan ik zeggen dat rugbanden nog steeds erop zitten. Wel is de schuimvulling in 1 van de rugbanden al aardig ingedrukt na jaren dagelijks gebruik. Toch is er nog nergens uitgescheurd en alles zit er nog op. De ritssluitingen zijn nog in orde. Dat vind ik behoorlijk voor een goedkope Trust rugzak.
Het in-en uitschuiven van laptop gaat erg makkelijk.
Het heeft genoeg zakken en biedt ook de mogelijkheid om je mp3 speler erin te leggen en tegelijk koptelefoon snoer naar buiten te leiden. Het heeft genoeg opberging aan binnenkant en zelfs ook aan buitenkant. De rugkant heeft 2 schuimrubberen vullingen. Maar het is eigenlijk niet stevig genoeg om te voorkomen dat laptop ingedrukt kan worden bij de volbeladen rugzak. (welke ik dus meemaak - nieuwe mobo erin en hij doet het weer) Voorzichtigheid is dus geboden.
De prijs is rond 35 Euro.

Je mag je rugzak of schoudertas voorstellen welke je zelf graag gebruikt voor je (dure) laptop.
Vermeld graag erbij welke laptops erin passen en wat de prijsklasse is.
En ook waarom je ervoor kiest. Wat maakt de gekozen product voor je bijzonder?
Zo kunnen anderen het meelezen en dus hun keuzes overwegen. Maak er een nuttig ervaringen topic van voor iedereen :)
Post graag wat foto's voor goed beeld. En ook waar de laptop erin geschoven wordt: voorin, midden of achterin (oftewel tegen rugkant).
Meld erbij hoe het gedragen wordt: aan hand, aan schouder (met band) of aan rug.

Ikzelf overweeg een andere laptoptas te zoeken omdat ik binnenkort nieuwe laptop krijg van 12 inch. Ik wacht even af hoe het hier gaat, en dan kan ik uitzoeken welke ik ga nemen. Maar dat geldt ook voor iedereen die zelf nieuwe nodig heeft.

[ Voor 3% gewijzigd door MrDummy op 19-09-2008 12:51 ]


  • Saab
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 06-10-2025
Ik heb zelf een Castelijn en Beerens laptop tas. Dat is een rundlederen tas met een aparte inner sleeve erbij.

De tas was vrij prijzig, € 550,--. Ik heb ervoor gekozen omdat ik die nylon dingen oerlelijk vind en omdat je vrij nadrukkelijk met een laptop rondloopt, op je voorhoofd staat al "daar loopt een laptop".

De tas in zijn geheel is vrij zwaar en groot, maar je kunt er veel in kwijt, voorheen nam ik vaak m'n lacie externe drive mee, wat boeken, schrijfmap etc, en ook op reis kan ik er een hoop in kwijt, toilet spulletjes, Ipod, laders. Ik loop liever met 1 tas dan met allemaal losse tasjes.

Morgen zal ik wat fotos uploaden en toevoegen want het is wel een heel mooie tas, al zeg ik het zelf.

Op dit moment gebruik ik voornamelijk de inner sleeve, een laptop tot aan 15" past er wel in en dan past de lader er naast, het geheel is dan vrij licht. De sleeve heeft wat protectie dmv wat zacht materiaal wat in de sleeve zit verwerkt.

De tas heb ik nu 3 jaar, ziet er nog als nieuw uit en ruikt nog heerlijk naar leer.

https://www.discogs.com/user/jurgen1973/collection