-[ NOVA ]- schreef op vrijdag 19 september 2008 @ 09:58:
Indien er geen aarde van DEZELFDE groep in de buurt zit, dan zal je die vanuit de meterkast moeten trekken. Simpelste is een losse aarde draad vanuit de groepenkast naar je stopcontact brengen. Het is niet de netste oplossing met kabelgootjes langs plafond/vloer, maar het werkt wel.
Pak geen aarde van een andere groep, als het verschil in spanning te groot wordt tussen de 2 groepen dan knalt je aardlek eruit.
Onzin, in een huis zit maar 1 aarde en dat is de aarde van 1 aardpen. Die heeft niets met een groep te maken. Hij wordt natuurlijk wel gesplitst in- of in de buurt van de groepenkast en loopt dan mee met de fase en de nul van alle groepen. Maar aarde is aarde, onafhankelijk van enige groepenindelingen.
Daarnaast heeft een aardlek schakelaar helemaal niets met de aarding te maken.
Een aardlek schakelaar meet niet het verschil in spanning maar in stroom en een aardlek meet al helemaal niet een stroom- of spanningsverschil tussen 2 groepen...
Als je nog eens wat schrijft...

Ook onzin, zoals ik en meerdere mensen inmiddels al zeggen: een aardlek schakelaar heeft op zichzelf niets met aarding te maken. Enkel de fase en nul draad lopen erdoor. Hij meet de geleverde stroom op de fase, vergelijkt dat met de retourstroom op de nul, wijkt die af, dan schakelt hij de spanning uit. Ook al heb je nergens aarde in je huis, een aardlek schakelaar werkt dan gewoon prima.
Ik wil er dan wel bij zeggen dat het wel gebruiken van randaarde veiliger is, omdat in sommige omstandigheden de aardlek schakelaar al uitschakeld voordat een persoon een klap krijgt.
Waarom heet het dan aardlek schakelaar?
Nou heel letterlijk: als er stroom weglekt naar aarde, dan grijpt hij in.
Let op het woordje aarde. Daar staat _niet_ randaarde.
@TS:
Laat je niet al teveel leiden door het al dan niet aarden van je computer.
Eerst nog even terug naar je probleem:
Je kreeg een schok, dat kunnen 2 dingen zijn:
1. Jij was behoorlijk statisch geladen en je ontlade jezelf via je computer. Als dat zo was, dan kan je daarna de computer zonder een optater te krijgen aanraken.
2. Je computer staat onder spanning.
In het geval van 1 helpt aarding geen ruk. Jij bent immers statisch geladen, niet de computer en je ontlaadt via je computer. Als je je computer gaat aarden, wordt die ontlading nog beter ook.
En wordt afgevoerd naar aarde, wat voor je computer wel beter is...
In het geval van 2: Hoewel je computer niet is geaard, zou dit niet voor mogen komen. Je computer aarden is een oplossing.
Had je toevallig met je andere hand een ander aardpunt beet, zoals een radiator?
Het is niet vreemd dat er potentiaal verschillen zijn tussen 2 aardpunten (computer die ergens een beetje aarde maakt en een radiator). Dat wordt door mensen als 'stroom' ervaren... Wat het ook is.
[
Voor 15% gewijzigd door
remco_k op 19-09-2008 15:10
]
Alles kan stuk.