interne SATA harddisk uitschakelen

Pagina: 1
Acties:

  • MarcelG
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 17-02 19:19

MarcelG

parttime guru, fulltime idiot

Topicstarter
Tot voorkort maakte ik voor m'n backups gebruik van een externe USB2 disk i.c.m. Synctoy.
Alhoewel de snelheid te wensen overliet werkte dit best goed ; op het moment dat ik de backup ging maken schakelde ik de disk in, startte Synctoy, liet die vrolijk drie kwartier ratelen, en schakelde de disk weer uit na de backup.
Nu liep ik tegen de limiet van m'n vorige schijf aan, en heb ik een nieuwe schijf gekocht, een 750 GB SATA2 Seagate Barracuda.
In eerste instantie gebruikte ik die via de Sharkoon USB dock, maar de snelheid (< 30 MB per seconde) vondt ik tegenvallen. Daarom heb ik 'm toch maar even ingebouwd, en toen ik er achter kwam dat ie vervolgens lekker 100 tot 110 MB per seconde kon verstouwen besloot ik 'm te laten zitten.
Maar, nu zit ik dus met een interne backup disk, die warmte produceert (het is de 3e disk in het systeem, naast 2 Barracuda's in RAID0) en die ook al wordt ie niet gebruikt geluid produceert.
Daarnaast is het zo dat die disk dus constant online is, waardoor m'n backup data niet veilig is voor eventuele ransomware/malware. Dat geeft me dus geen veilig gevoel.
Daarom ben ik op zoek naar een mogelijkheid de disk echt uit te schakelen, zonder 'm uit de kast te hoeven schroeven.
Bestaat die mogelijkheid, softwarematig? :?

De Intel Storage Manager software geeft die optie in elk geval niet, en de twee andere tools die het volgens een forumpost elders zouden moeten doen (speedswitchXP en revoSleep) doen 't niet op mijn systeem (Vista x64, Asus P5K-R).

Mocht het niet mogelijk zijn om dat softwarematig te doen, dan wijk ik wel uit naar een eSATA enclosure, de Sharkoon Quickport Pro of 'n SATA harddisk-bracket.

  • jan99999
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 11-02 08:55
Als je hem nu via e-sata aansluit, maar de hd in de kast laten zitten.
Dus e-sata aansluiting achter op de kast gebruiken, en daar dus de kabel lostrekken/koppelen.

  • Mishmash
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 13-12-2023
Powerschakelaar tussen je powerconnector tweaken >:)

  • MarcelG
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 17-02 19:19

MarcelG

parttime guru, fulltime idiot

Topicstarter
Hahaha, inderdaad dat is natuurlijk ook een optie. :)
Maar goed, jullie kennen dus ook geen software optie?

  • Marc H
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 23:58

Marc H

- - Is wakker - -

iets mooiere oplossing:


Afbeeldingslocatie: http://www.addonics.com/products/raid_system/images/3sa_diagram_large.gif

http://www.addonics.com/products/raid_system/ae4rcs35nsa.asp

Dit rekje bouw je in 2 5.25 sloten, en sluit je aan op je Sata controllers. Aan en uit zetten via een simpel knopje aan de voorkant. Als het nodig is haal je in 5 seconden de harddisk uit de computer.

Ik maak geen fouten, ik creëer leer momenten.


  • _Dune_
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 17-02 15:51

_Dune_

Moderator Harde Waren

RAID is geen BACKUP

MarcelG, jouw moederbord heeft, zover ik gelezen heb, een eS-ATA aansluiting. Aangezien je de extra hardeschijf echt als backup van jouw data wilt bewaren is het so ie so niet verstandig deze hardeschijf in dezelfde PC te laten zitten als waar hij de backup van bevat. Het is verstandig backups niet in de buurt van het systeem te bewaren waarvan je de backup hebt gemaakt.

Het lijkt mij verstandiger een externe behuizing op te zoeken, welke ook een eS-ATA aansluiting bevat, om daar de extra hardeschijf in te plaatsen. Zo kun je gebruikmaken van de snelheid van S-ATA en toch jouw backups maken buiten de PC en eventueel elders opbergen.

Sinds 1999@Tweakers | Bij IT-ers gaat alles automatisch, maar niets vanzelf. | https://www.go-euc.com/


  • The Third Man
  • Registratie: September 2001
  • Nu online

The Third Man

The Third Jellyfish

Vergeet ook niet dat je zowel de SATA als stroomvoorziening moet onderbreken, want sommige chipsets (zoals die op jouw mobo) maken je systeem trager als er een SATA schijf aangekoppeld is die geen stroom heeft, stond o.a. in C'T magazine, latencies van boven de seconde.

Hoe dit bij eSATA zit weet ik niet, wellicht dat daar de controller eerder 'verwacht' dat er een schijf zonder stroom aan hangt, wat bij externe apparaten redelijk normaal is.

  • MarcelG
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 17-02 19:19

MarcelG

parttime guru, fulltime idiot

Topicstarter
Antwoord op de initiele vraag "Kan je softwarematig een SATA disk volledig uitschakelen" is dus vooralsnog nee.

Dank voor de tips ; ik ga een eSATA enclosure zoeken welke binnen m'n budget past.
Het geeft me inderdaad een veiliger gevoel om de backup disk offline te houden, en buiten de kast te plaatsen.
Pagina: 1