[Linux kernel v2.6.9+] 'write barrier' mount optie

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TweakMij
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 15-02 13:18
In dit Engelstalige forum wordt de 'write barrier' mount optie en het belang van die optie voor de betrouwbaarheid van EXT3 besproken. Omdat dat forum geen antwoorden op onderstaande vragen geeft en ik veel vertrouwen in GOT-ers heb, leg ik die vragen voor in dit forum:
  1. In hoeverre klopt het dat de barrier optie niet functioneert met linux md raids m.u.v. RAID 1?
  2. In hoeverre is het zinvol om de barrier optie in te schakelen, indien 'write caching' uit staat?
  3. Het 'aanzetten' van een mount optie hoeft niet per se te betekenen dat de desbetreffende distributie die optie daadwerkelijk ondersteunt. Hoe kan men testen of de 'write barrier' optie daadwerkelijk in de kernel functioneert (na het inschakelen van die optie)? (Waar) Logt de kernel het (niet) kunnen uitvoeren van mount options bijvoorbeeld?
  4. Wat gebeurt er als de barrier optie van een RAID-volume aan staat en 'write caching' van sommige HDDs aan en van andere HDDs uit staat (binnen die RAID-volume)?
  5. Hoe verhoudt de barrier optie zich tot de andere mount opties: writeback, ordered, journal?

Jezelf zijn kan jij het beste


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

TweakMij schreef op zondag 17 augustus 2008 @ 14:41:

[list=1]
• In hoeverre klopt het dat de barrier optie niet functioneert met linux md raids m.u.v. RAID 1?
Write barriers worden niet ondersteunt door de Linux Device Mapper, dus niet in dm-raid, en ook niet in dm-crypt.
Ook in LVM kan je dus geen barriers gebruiken.
In mdraid werkt het alleen in RAID1.
• In hoeverre is het zinvol om de barrier optie in te schakelen, indien 'write caching' uit staat?
Als write caching uitstaat heeft een write barrier sowieso geen zin.
• Het 'aanzetten' van een mount optie hoeft niet per se te betekenen dat de desbetreffende distributie die optie daadwerkelijk ondersteunt. Hoe kan men testen of de 'write barrier' optie daadwerkelijk in de kernel functioneert (na het inschakelen van die optie)? (Waar) Logt de kernel het (niet) kunnen uitvoeren van mount options bijvoorbeeld?
Volgens mij staan barriers automatisch aan, en als dat niet kan krijg je zoiets als dit in je dmesg:
Filesystem "dm-0": Disabling barriers, not supported by the underlying device
Barriers zijn ook iets in het fs, en niet in de kernel, afaik ondersteunen alle gangbare fs'en barriers.
• Wat gebeurt er als de barrier optie van een RAID-volume aan staat en 'write caching' van sommige HDDs aan en van andere HDDs uit staat (binnen die RAID-volume)?
Niks, dan staat de barrier gewoon aan en wordt de write cache niet gebruikt. (Nou ja, de write cache wordt wel gebruikt, maar alleen met complete writes)
• Hoe verhoudt de barrier optie zich tot de andere mount opties: writeback, ordered, journal?
Daar heeft het toch niks mee te maken?

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 17-08-2008 15:32 ]