Merkbaar verschil PII 450 en PIII 450 ?

Pagina: 1
Acties:

  • Gene
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 30-08 16:55
Eigenlijk meer een gewetenskwestie, is er qua performance nou wel duidelijk verschil te merken tussen een PII 450 en een PIII 450.
Uiteraard ben ik op de hoogte van de "extra" ingebakken instructieset. Maar merkbaar verschil ???? :? :?

PV 35° zuid 2970Wp (9x330wp), Growatt min 2500 TL/XE


  • Chemist
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07-11-2025
Alleen als er dus gebruik wordt gemaakt van de extra's, zoals bijvoorbeeld bij Photoshop.

Just because I'm paranoid, doesn't mean they're not watching me


  • Gene
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 30-08 16:55
En voor wat betreft games ??? :? :?
Tuurlijk indien ook daar ...... :) maar duidelijk merkbaar :?

PV 35° zuid 2970Wp (9x330wp), Growatt min 2500 TL/XE


  • Chemist
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07-11-2025
Weetniet ... vast wel als je gaat benchen, maar merkbaar tijdens spelen ....
Ik zou er iig geen geld aan verspillen

Just because I'm paranoid, doesn't mean they're not watching me


Verwijderd

je merkt pas echt een performance verschil als je naar een dubbele kloksnelheid gaat....

  • FrankGuthrie
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 27-08 21:36

FrankGuthrie

I Wanna Be Kate

Ik dacht dat PIII pas begon vanaf 500MHZ?

Russian Blue Neji
Kate Bush
Blue Horizon(a website about Star Trek & Babylon 5)


Verwijderd

Nee hoor, de eerste was P3-450 (komt ook erg veel voor)
Ik heb hem ook (@504:))

Verwijderd

SSE-support zit ingebakken in DirectX, dus je zal zeker met alle progs die gebruik maken van DirectX het verschil merken

  • FrankGuthrie
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 27-08 21:36

FrankGuthrie

I Wanna Be Kate

Dan is het dus zo (please correct me if I'm wrong)

PI .... T/M 233MHz
PII 233 T/M 450 MHz
PIII 450 T/M ....

Russian Blue Neji
Kate Bush
Blue Horizon(a website about Star Trek & Babylon 5)


  • DukeBox
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
heb een engenerings sample p1 266 :)

  • Sideburnn
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 04-08 13:36

Sideburnn

I just "poked" salad

P II zelf op 500 en 550 maar niet voor lange duur opmdat ze door de P III ,die maar iets duurder was,uit hun segment werden gedrukt.

Asus Prime x399-A, AMD Threadripper 1950X, MSI 1080 TI


  • f1r3b4ll
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 31-08 12:27
Op woensdag 21 februari 2001 19:08 schreef FrankGuthrie het volgende:
Dan is het dus zo (please correct me if I'm wrong)

PI .... T/M 233MHz
PII 233 T/M 450 MHz
PIII 450 T/M ....
yes, you are wrong, er is nl. ook nog een PII-500 :)

🇳🇱 🔋 Marstek Venus E v3 | EMS xxx, BMS xxx, App vxxx | HW P1 | Marstek CT003 P1 | ☀️14kWp zuid-west+noord-oost


  • FrankGuthrie
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 27-08 21:36

FrankGuthrie

I Wanna Be Kate

Op woensdag 21 februari 2001 19:21 schreef sp_strikwerda het volgende:

[..]

yes, you are wrong, er is nl. ook nog een PII-500 :)
Maar voor de rest wel redelijk goed?

Russian Blue Neji
Kate Bush
Blue Horizon(a website about Star Trek & Babylon 5)


Verwijderd

Ik denk datje het in spellen toch wel wat zal merken. Omdat drivers, directx en het spel zelf ook vaak SSE ondersteunen.

Verwijderd

Op woensdag 21 februari 2001 19:26 schreef FrankGuthrie het volgende:

[..]

Maar voor de rest wel redelijk goed?
ja *D

maar volgens mij gaat PII toch maar tot 450 en niet tot 500...
Intel: "The Pentium II processor is available in speeds of 450MHz, 400MHz, 350MHz, 333MHz, 300MHz, 266MHz and 233MHz. "

PIII is 450 en hoger... :)

  • Jive
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 22-05 22:10

Jive

MooMooMastah

Voor de volledigheid ....

Ik heb eens een klant gezien met een P1 60 mHz ... dat is volgens mij de laagste pentium 1 die ze ooit gemaakt hebben.

Ik geloofde mijn ogen toen ook niet, maar het stond zelfs op zijn proc.

Doosje moest toch open want er moest geheugen bij dus gelijk effe koelertje eraf en jahoor .. daarstond 60mHz
..... en dat was ongeveer 2 jaar geleden .. dus toen deed ie het nog ... systeem was trouwens wel langzamer dan een 486 dx2 66 toen met benchmarken... maar hij deed heel rap windhoos 3.11

Jive's Box
Jive @ DNET


  • Chemist
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07-11-2025
Klopt, P60 en P66 waren de eerste pentiums, liepen nog op 5V !!
De 3.3V peniums waren verkrijgbaar in de smaken 75,90,100,120,133,150,166,180(?) en 200.
De mmx serie is beschikbaar geweest in de varianten 133,150,166,200 en 233 waarbij de eerste 2 varianten alleen in een latop variant verkrijgbaar waren.

Just because I'm paranoid, doesn't mean they're not watching me


  • InterCC
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 30-08 11:47
PII-450 is beter over te clocken.. Ik krijg mijn PII-450 op P2B met voltage mod op 2,2 volt) niet eens stabiel op 540. Ik ken eigenlijk niemand met een PII-450@600 wel mensen met een PIII-450@600

  • JumpStart
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

JumpStart

thinking of stardust

Pentium I MMX was -alleen in OEM systemen- ook nog kort als 300 MHz te verkrijgen...

Oh, en PIII katmai ging tot 600, en de PIIIE (coppermine) tot 1000 MHz om even de open deur helemaal in te trappen ;)

En de P4 officieel van 1,3 GHz tot 1,5 GHz ;)

ALL-CAPS WITH NO PUNCTUATION IS SO MUCH TRUER TO THE WAY THOUGHTS HURTLE OUT OF THE HUMAN BRAIN THAN CAREFULLY MANICURED AND PUNCTUATED SENTENCES COULD EVER BE


Verwijderd

Op donderdag 22 februari 2001 12:50 schreef JiveDAF het volgende:

Ik heb eens een klant gezien met een P1 60 mHz ... dat is volgens mij de laagste pentium 1 die ze ooit gemaakt hebben.
hehe, dat waren de pentiums met de beruchte pentium-bug. Daar heeft intel er toen een hele zwik van moeten terughalen. Er was een leuk rekensommetje voor dat op een goeie proc. op 0(nul) uitkwam en op een met een bug op 256 oid.

Voor wat betreft het performance verschil tussen de pII-450 en pIII-450, die wordt alleen merkbaar bij SSE(simd) intensieve applicaties, zoals Photoshop etc.

Het kan echter in sommige gevallen wel oplopen tot 70% in het voordeel van de pIII-450. Zie hier

[url]

  • JumpStart
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

JumpStart

thinking of stardust

Op donderdag 22 februari 2001 14:10 schreef bastard het volgende:

[..]

Voor wat betreft het performance verschil tussen de pII-450 en pIII-450, die wordt alleen merkbaar bij SSE(simd) intensieve applicaties, zoals Photoshop etc.
Quake 3 Arena is ook bekend (berucht?) om z'n SSE optimalisaties... Enig idee hoeveel FPS SSE/nonSSE uitmaakt ???

ALL-CAPS WITH NO PUNCTUATION IS SO MUCH TRUER TO THE WAY THOUGHTS HURTLE OUT OF THE HUMAN BRAIN THAN CAREFULLY MANICURED AND PUNCTUATED SENTENCES COULD EVER BE


  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 22:17
Knappe jongen die het verschil tussen deze twee cpu's merkt (onmogelijk). Ik meen dat je in normaal gebruik pas een verschil van minimaal 30% kan bemerken.

Wat betreft de PII500, deze heeft toch écht nooit bestaan.

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


  • Exirion
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 23:04

Exirion

Gadgetfetisjist

Op donderdag 22 februari 2001 12:50 schreef JiveDAF het volgende:
Doosje moest toch open want er moest geheugen bij dus gelijk effe koelertje eraf en jahoor .. daarstond 60mHz
..... en dat was ongeveer 2 jaar geleden .. dus toen deed ie het nog ... systeem was trouwens wel langzamer dan een 486 dx2 66 toen met benchmarken... maar hij deed heel rap windhoos 3.11
Hoe heb je dat getest dan? De Pentium werd in '92 al gepresenteerd, en de eerste exemplaren waren inderdaad 60 en 66 MHz. In het begin was de 486 nog heel populair omdat de DX4-100 en de DX4-133 (AMD!) heel populair waren. Bovendien kon die laatste vaak heel goed op 160MHz lopen. Maar eh... in principe is een P60 ongeveer even snel als een 486 op 100MHz! Dus zeker sneller dan een 486DX2-66.

"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein


  • Artcore
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Op donderdag 22 februari 2001 13:39 schreef JumpStart het volgende:
Oh, en PIII katmai ging tot 600
Die katmai was overigens wel bagger om te overklokken zeg :r

  • Def_P
  • Registratie: December 2000
  • Niet online
Ik ben al een poosje vanplan om dat te gaan testen, ik heb een p3 450 en een gast van mijn school een p2, en hij haalt bagger resultaten met 3dmark, ik niet echt slecht(voor een oldie pc).

Hij heeft een tnt2(ultra) 32mb,ik sinds kort een vanta 16mb, maar eerst had ik een tnt1 16mb en toen trok ik hem er al dik uit.

I, for one, like Roman numerals


  • EvolutionX
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 29-08 11:08
Ik heb ook een P2 450 met TNT 2 16 MB(van MSI)en 224 MB ram
en ik haal in 3dmark 1665 punten
(1024x768x16) :r
http://www.madonion.com/compare.shtml?1418766

En op 466 Mhz een score van 1691,
terwijl ik op 504 Mhz een score haalde van 1704.
En op 600 Mhz loopt hij vast :(

.

Pagina: 1