Nieuwswaarde van bepaalde artikelen

Pagina: 1
Acties:

  • woekele
  • Registratie: Juni 2002
  • Niet online
nieuws: DFI kondigt Lanparty JR-moederborden aan
nieuws: Samsung introduceert R510-notebook
nieuws: MSI brengt twee nieuwe gaminglaptops op de markt

Kan er een filter komen waarmee ik dit soort berichten automatisch kan verstoppen?

Ik begrijp best dat als ik het artikel niet interessant vindt, het gewoon niet moet lezen. Alleen het probleem is dat ik niet van te voren kan weten of een dergelijk artikel interessant is of niet.

Soms worden er nieuwsposts gedaan over het uitkomen van op 't eerste gezicht normale producten zonder nieuwswaarde, waar je dan tijdens het lezen achterkomt dat ze toch leuke nieuwswaardige eigenschappen lijken te bezitten. Het lezen waard dus. Vaak is dat echter niet het geval, zoals nu. Zonde van mijn tijd.

Dit soort artikelen staan ook nog in Core/Hardware. Dat zouden artikelen van een bepaald tweakniveau moeten zijn naar mijn mening.

Het zou dus fijn zijn als het van te voren duidelijk was of het gaat om een artikel met of zonder nieuwswaarde.

Uiteraard is nieuwswaarde een subjectief begrip. Maar het beschrijven van nieuwe moederborden zonder speciale features lijkt me toch erg nutteloos en een duidelijk geval van 0 nieuwswaarde. Ook lijkt het me erg selectief. Waarom wordt moederbord X wel een nieuwspost en moederbord Y niet? Heeft dit te maken met sponsoring?

  • Wilbert de Vries
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 01-02 21:58

Wilbert de Vries

Ex-hoofdredacteur
De artikelen in Core zijn desktop gerelateerd of wetenschappelijk van aard. De nieuwswaarde is dat de bewuste producten zijn geïntroduceerd of aangekondigd. Het feit dat het dus op Tweakers.net staat kun je interpreteren als nieuwswaardig genoeg. Ik ben dan ook benieuwd wat jij als 'artikelen van een bepaald tweakniveau' ziet.

Op je opmerking met betrekking tot sponsoring ga ik niet eens reageren. Dat het idee in je op komt alleen al...

  • woekele
  • Registratie: Juni 2002
  • Niet online
Het feit dat het dus op Tweakers.net staat kun je interpreteren als nieuwswaardig genoeg.
Wat is de nieuwswaarde van de aankondiging van een totaal niet bijzonder moederbord dan? Er zijn zoveel producten die uitkomen, dat heeft toch geen nieuwswaarde meer? Dan kan je bezig blijven en zou er een artikel voor elk ander vergelijkbaar moederbord dat uitkomt moeten zijn? Als er nou iets bijzonders te vertellen valt over een product kan ik het me voorstellen.

Met een bepaald tweakniveau bedoel ik dat een artikel interessanter is dan 'p45 moederbord X is uitgekomen. Hij heeft 10 usb poorten, pci-x-16 en ondersteunt 4GB ram'. Lekker boeiend denk ik dan.

Nou ja, misschien ben ik een geval apart en vinden andere mensen het wel heel leuk om te lezen dat er weer een niet zo bijzondere notebook is aangekondigd (terwijl er al 1000'en notebooks zijn). Maar dan nog vind ik het behoorlijk selectief om maar van een paar een nieuwspost te maken. Keuzes maken qua nieuwsaanbod moet je natuurlijk altijd, maar totale willekeur vind ik vreemd. Vandaar dat ik sponsoring als mogelijkheid zag. Blijkbaar is dat niet het geval als ik jou mag geloven. Goede zaak.