[ervaringen] ATI Radeon 48##

Pagina: 1
Acties:
  • 592 views

  • siraic
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 07-03 16:58
Omdat er hier nog geen ervaringen topic bestond open ik er bij deze eentje zodat we elkaar een beetje kunnen helpen met het temmen van dit (hete) beest.

Ik zal mijn eigen ervaringen een post hieronder zetten, zodat deze aangepast kan worden in een echte openingspost. Ik snap dat iedereen liever een goede OP heeft, maar ik vind niet dat de discussie over de kaarten maar uitgesteld moet worden omdat niemand zin heeft een mooie OP te maken. Is het toegestaan om stukken informatie uit de ATI nieuws topic te kopiëren om hier een leuke startpost van te maken?

Passende Koelers
Arctic Cooling Accelero S1 Rev 2
Afbeeldingslocatie: http://www.arctic-cooling.com/pics/products/147_big.jpg
pricewatch: Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2

eventueel uitgebreid met deze:
Afbeeldingslocatie: http://www.arctic-cooling.com/pics/products/139_big.jpg
pricewatch: Arctic Cooling Turbo Module for Accelero S1/S2

Arctic Cooling Twin Turbo
Afbeeldingslocatie: http://www.arctic-cooling.com/pics/products/166_big.jpg
nog niet verkrijgbaar

Thermalright HR-03 GT
Afbeeldingslocatie: http://i00.twenga.com/p/52/28/455228vb.png
pricewatch: Thermalright HR-03 GT

Thermaltake DuOrb
Afbeeldingslocatie: http://www.techzine.nl/uploaded/158588_c37c8003.jpg
pricewatch: Thermaltake DuOrb

Zalman VF1000
Afbeeldingslocatie: http://www.pcsilent.de/ppic_MAXI_Zalman_VF1000-LED_VGA_cooler_graphics_cooler_heatsink_zmvf1000.jpg
pricewatch: Zalman VF1000

[ Voor 86% gewijzigd door siraic op 18-07-2008 15:25 ]


  • EnderQ
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:19
Zo'n start post is waarom ik geen topic ben begonnen, ik heb wel behoefte aan wat uitwisseling van ervarings info maar dan ook een degelijke startpost a.u.b.

Het zijn goede intenties maar kijk eens naar 38xx topic...

  • siraic
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 07-03 16:58
Ik heb de eerste dag dat deze online leverbaar was de HD4870 en in mijn net samengestelde computer gebouwd. Had het idee dat de kaart wel heel erg warm werd en na wat research er een Arctic Cooling Accelero S1 R2 op gezet en passief gehouden.

Temperaturen volgens TechPowerUp GPU-Z 0.2.6:
Idle:
GPU Temperature: 43.0
GPU Temperature #1: 43.0
GPU Temperature #2: 50.5
GPU Temperature #3: 45.0

Load: (hoogste waarden tijdens een actiestukje van Crysis waarbij de load tussen 95 % 100% schommelt)
GPU Temperature: 61.0
GPU Temperature #1: 61.0
GPU Temperature #2: 67.5
GPU Temperature #3: 64.0

De stock temperaturen van mijn HD4870 weet ik niet, omdat ik daarvoor geen meting heb gedaan, beetje jammer inderdaad, maar naar wat ik op internet lees zijn dit vrij goede temperaturen. Ik vraag me wel af of bij iedereen de #2 zoveel hoger is, of dat de koelpasta beetje slecht verdeeld is (ik heb de standaard erop gelaten, maar had hem perongeluk een tik gegeven waardoor hij 2cm verschoof en de pasta misschien slechter verdeeld is.

Ook zit er op de voltage regulators geen koelblokje. Ik heb er nu maar een fan op gericht omdat ik ergens nogal enge berichten hoorde over gesloopte VRM bij een Accelero, wat me wel apart lijkt aangezien ze in de stock-cooler geen extra blokje erop hebben, maar wel recht onder de fan zijn geplaats (wat volgens mij betekend dat er bijna geen lucht langs komt aangezien het een radiale fan is)

EDIT: hier is het topic waarin de S1 met de grond gelijk wordt gemaakt:
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=302323
Zelf vind die manier van meten erg apart. 119 graden klinkt misschien gevaarlijk, maar ik ben wel benieuwd zijn een nieuwe meting met de stock cooler op de kaart, ik kan me niet voorstellen dat de temperaturen daarmee lager liggen. Helemaal omdat die dezelfde meting als GPU-Z aanhoudt om de fan aan te sturen. Dat neemt natuurlijk niet weg dat het altijd een goed idee is op je VRM's een koelblokje te monteren.

[ Voor 15% gewijzigd door siraic op 18-07-2008 15:21 ]


  • EnderQ
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:19
Kijk dat soort dingen zijn te vinden iig blijken alle 38xx aftermarket coolers te passen op de 48xx modellen op dit moment (bijna allemaal 1:1 referentie ati kaarten met andere sticker).
Diverse modellen hebben goede resultaten maar tot nu toe allemaal airflow niet direct je kast uit.
Hier een draadje
http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=115365

Als ik zo naar die modellen kijk Accelero etc. kijk zie ik wel een mogelijk mod projectje om de airflow direct je kast uit te krijgen maar misschien is het mits je een goed airflow hebt in je kast ook niet erg om het via die weg af te voeren. Het blijft een feit dat je de warmte gaat delen met de CPU en als je een OC enthousiast bent dan zal het eventueel je resultaten op een negatieve manier beinvloeden.

Stock koeler zijn mijn Idle temps 77graden en load iets van 90.

[ Voor 46% gewijzigd door EnderQ op 18-07-2008 15:05 ]


Verwijderd

Net een Sapphire 4850 binnen gekregen en wat is dat ding inderdaad heet; 80 graden idle.
Is het ook mogelijk om de temperature via snmp eruit te trekken zodat ik 'm kan plotten met rrd?

  • Admiral Freebee
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
offtopic:
Toen ik MSI P35 Platinum / NEO2-FR / FIR ervaringen topic heb geopend, heb ik ook de layout deels overgenomen van een ander ervaringentopic omdat ik niet direct thuis was in mooie tabellen op GoT. Ik heb het natuurlijk wel aan de maker van dat topic gevraagd of het wel mocht :)


Het zou misschien leuk zijn om informatie over de opbouw van deze GPU's, afwijkende modellen en gekende problemen te posten.

  • EnderQ
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:19
EDIT: hier is het topic waarin de S1 met de grond gelijk wordt gemaakt:
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=302323
Zelf vind die manier van meten erg apart. 119 graden klinkt misschien gevaarlijk, maar ik ben wel benieuwd zijn een nieuwe meting met de stock cooler op de kaart, ik kan me niet voorstellen dat de temperaturen daarmee lager liggen. Helemaal omdat die dezelfde meting als GPU-Z aanhoudt om de fan aan te sturen. Dat neemt natuurlijk niet weg dat het altijd een goed idee is op je VRM's een koelblokje te monteren.
Er staan wel stock koeler warmte beelden en ja inderdaad weinig verschil, 113 vs 115.
Maar voor OC zou ik zeker koelvinnen en airflow plaatsen op de ook in dat topic genoemde ic's.

Ondanks wat negatieve gluiden over de Accelero S1 rev 2 lijkt me dat met juiste plaatsing koel blokjes en airflow AC turbo module de meest gunstige prijs kwaliteits stilte oplossing.
Correctie als de Nieuwe twin turbo uitkomt is dat goedkoper en beter want er worden ook koelvinnen voor regulatoren meegeleverd.

[ Voor 17% gewijzigd door EnderQ op 18-07-2008 19:08 ]


  • Amanoo
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 30-03 20:55

Amanoo

Cᴀᴛs ᴀʀᴇ ɴɪᴄᴇ.

Kan ik niet gewoon als ik 3 a 4 fans heb in mijn kast (dus ik tel CPU fan e.d. niet mee, alleen case fans) ff die kaart erin zetten, en daar genoeg aan hebben?
Ik heb om eerlijk te zijn geen flauw idee hoe je die aparte koelingen op zo'n kaart monteert :Y)

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 23:03

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Omdat er hier nog geen ervaringen topic bestond open ik er bij deze eentje zodat we elkaar een beetje kunnen helpen met het temmen van dit (hete) beest.
Grote topics als deze gaan alleen in overleg open. Dat is hier niet geweest. Daarnaast is deze topicstart erg karig - een paar pics en meer niet...

Misschien een beter idee eerst wat ervaring op te doen met 'normale' topicstarts voordat je een kluif als deze aanpakt :o

[ Voor 16% gewijzigd door dion_b op 18-07-2008 19:09 ]

Oslik blyat! Oslik!

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.