Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

Vista start niet meer op door nieuwe systeenkast

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hoi, Weet niet zeker of ik de vraag op de juiste plaats stel(is men eerste post op tweakers)

Nu heb ik een een probleem ik had me dinsdag een nieuwe (lege) systeemkast gekocht dus netjes alles omgezet ...
Ik zet men pc aan en zie het scherm van mijn moederbord alles oke.
Maar hij starte dus niet meer door naar windows ??

IK dus vista dvd erin en hem opnieuw geinstalleerd.
Hij deed het ik dus dvd eruit wat instaleren en opnieuw opgestart weer hetzelfde.
Ik moet dus men vista dvd erin doen en wachte bij : druk op een toets om via de cd op te starten en dan start hij gewoon op.

Ik denk dus instaleer de sata drivers eens dat moest ik namelijk doen bij xp(eerst niet bij vista :S) toen vond hij men sata disk niet waar dus windows op stond.
Ik dus die diskette erin en ja hij deed het maar als ik hem dus weer aan wil zette moet ik dus OOK die diskette erin steken anders start hij niet op :S:S:S

Iemand enig idee wat dit voor raar iets kan zijn :S

b.v.d En srry voor spelfouten en lang verhaal
gr Dennis

  • Resistor
  • Registratie: April 2001
  • Niet online

Resistor

Niet meggeren!

Harde schijven goed aangesloten?

Oftewel: zit alles op de zelfde plek op het moederbord als in je oude kast?

What will end humanity? Artificial intelligence or natural stupidity?


Verwijderd

ja alles precies hetzelfde daarom snap ik juist niet,
heb dus op de sata schijf windows staan en de andere 2 schijven staan allebei op cable select(slave), maar in het bios zie ik wel dat 1 van mijn ata schijven als ide master word aangegeven terwijl hij daar niet op staat ingesteld.
Maar hij heeft het eerst altijd zo gedaan dus vind het maar raar.

Verwijderd

Ik heb dus nog geprobeert alles op hard disk gezet en dan doet hij nog niks.
En ik heb nu eens mijn windows xp cd erbij gepakt en die erin geduwd en dan wachte van deze cd-rom starten druk op een toets.. en dan gewoon wachten en dan start hij op

Dus als ik samsung sata driver diskette erin doe start hij op
windows vista dvd (nadat ik wacht op starten druk op een toets)
windows xp cd (nadat ik wacht op starten druk op een toets)

misschien dat het nu voor iemand duidelijker word want ik snap er helemaal niks van
mvg dennis

Verwijderd

niemand die een idee heeft wil het graag oplossen.

Gr Dennis

Verwijderd

Ik heb hier een systeem met sata en ata schijven waar windows xp op de sata schijf staat,
toen ik later de ata schijf voor een sata model had gewisseld starte windows ook niet meer op (blijkbaar zet winxp zijn boot bestanden op mijn ata schijf)

Ik heb toen met alleen mijn sata schijf in mijn systeem geinstalleerd omdat hij anders mijn ata schijf nodig had om op te starten.
Ik heb dit opgelost door een de windows cd met de sata drivers van mijn moederbord te maken,
(ik gebruik n-lite hiervoor) bij vista kan je ze op floppy of usb stick zetten en tijdens de installatie toevoegen.

Daarna starte windows op van mijn sata schijf en kon ik de andere schijven toevoegen en verwijderen zonder dat windows een probleem met booten heeft.

zoals ik al zij is dit met winxp maar misschien werkt dit ook onder vista

Verwijderd

Ej bedankt, zal dit zou snel mogelijk proberen.Ik zal nog laten weten of het heeft geholpen.
Pagina: 1