Toon posts:

[dilemma] upgraden of nieuw systeem?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hi ppl,

Ik zit nogal in een dilemma. Ik heb een goed systeem, alleen merk ik dat het wel trager is met de gemiddelde pc's van tegenwoordig. Dus ik ben ik of aan upgraden toe of aan een nieuw systeem.

Ik gebruik mijn pc voor photoshoppen en studie. Dat betekent dus veel explorer-schermen, hoop pdf en documentjes tegelijkertijd open.

Mijn vraag is: Kan ik alleen de CPU upgraden of total nieuw systeem? En als ik de CPU upgrade, welke processor kan ik het beste aansaffen? Please help!

Mijn systeem:
CPU: AMD athlon 64 3500+
Moederbord: Asus A8n SLI
Geheugen: 3 gig
Video kaart: Gforce 7800 GTX
HD: 1 tera
Voeding: 550 watt

Ik lees op de asus-site het volgende informatie over de CPU en de A8n SLI series:

Supports AMD Socket 939 Athlon 64FX/Athlon 64
A8N-SLI Premium supports AMD 939-pin Athlon 64 FX/ Athlon 64 processors with 1MB/512KB L2 cache which is based on 64-bit architecture. It features 2000/1600 MT/s HyperTransport Bus and dual-channel un-buffered DDR400 memory support. Currently, it also supports AMD Athlon 64 X2 CPU.

[ Voor 24% gewijzigd door Verwijderd op 10-07-2008 03:39 ]


  • Rygir
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 01-03-2025
Als je met zo'n systeem vertragingen merkt bij Photoshoppen en studie scheelt er toch iets anders hoor, multitasking werkt al sinds Windows 95 :+ .

Nu ja; je hebt RAM zat, je hebt een beeldkaart wat op zich al overkill is (tenzij je Photoshop versie al ondersteuning voor GPU heeft - lijkt me onwaarschijnlijk; of je wilt absoluut Vista Aero en zelfs dan voldoet dit wel), harde schijven schelen zo bitterweinig in performance dat zelfs een van 6 jaar oud nog prima bruikbaar is en je voeding is ook voldoende. Dus ja je kan prima je CPU upgraden, mits je moederbord ondersteuning heeft voor snellere CPU's.

Maar ik zou me toch nog eens afvragen of het niet beter is de PC een onderhoudsbeurt te geven (malware scan & defraggen op z'n minst, mogelijk een verse install) als je echt vindt dat het te traag is.

Op de website van ASUS kan je prima vinden welke CPUs je moederbord ondersteund.

  • DaMarcus
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 13-01 12:51

DaMarcus

Admin Harde Waren / Consumentenelektronica

Powered by

Het nadeel van je systeem is dat een een S939-systeem betreft. Dan zou dus vast zitten aan processors die niet meer verkrijgbaar zijn, tenzij je op zoek gaat naar 2ehands proc. (T.net V&A)

Mocht je willen upgraden, heb ik hier iets voor je.

Afbeeldingslocatie: http://img146.imageshack.us/img146/3311/boodschappenlijstpm1.jpg
Bovenstaande is samengesteld op Azerty.nl

  • J.Thermaltaker
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 17:05
DaMarcus schreef op donderdag 10 juli 2008 @ 07:54:
Het nadeel van je systeem is dat een een S939-systeem betreft. Dan zou dus vast zitten aan een processors die niet meer verkrijgbaar zijn, tenzij je op zoek gaat naar 2ehands proc. (T.net V&A)

Mocht je willen upgraden, heb ik hier iets voor je.

[afbeelding]
Bovenstaande is samengesteld op Azerty.nl
vergeet niet hierbij dat het een OEM processor is nog zonder koeler he:)

  • DaMarcus
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 13-01 12:51

DaMarcus

Admin Harde Waren / Consumentenelektronica

Powered by

Goed dat je het zegt O-)

Hierbij ook een koeler.

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 14:39
Dat van DaMarcus lijkt me idd een goede oplossing. Een andere is om je PC eens helemaal leeg te halen want ik kan me niet voorstellen dat je met die PC niet fatsoenlijk kan photoshoppen eerlijk gezegd. Dat deed ik een jaar geleden nog fluitend op een Athlon 1800+.

Verder, is je CPU driver wel geïnstalleerd zodat je CPU op 2200MHz draait?

Verwijderd

Ik zou alleen het geheugen en het moederbord een andere kiezen dan DaMarcus

http://www.azerty.nl/8-89-79513/ga-ep45-ds3.html
Zuiniger dan de P5Q(als ik de door zetten de lijn mag geloven). Heeft verder alles dat nodig is.
reviews: P45-moederborden deel 4: de prestaties

en
http://www.azerty.nl/8-177-30916/elite.html
Goedkoper, klokt best goed. Snelzat. Lagere CAS helpt bij intel systemen toch nauwlijks

Trouwens de boxed is nauwlijks duurder
http://www.azerty.nl/8-291-75068/core-2-duo-.html

totaal: 240,48

[ Voor 9% gewijzigd door Verwijderd op 10-07-2008 13:51 ]


  • AntonH
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 13-08-2022
Alle hardware in je huidige pc voldoet volgens mijn nog ruim voor jouw taken, alleen blijft de processor een beetje steken. Je zou kunnen proberen om ergens nog een leuke s939 AMD X2 of dual-core Opteron vandaan te halen, maar over het algemeen is dat erg moeilijk of zijn ze veel te duur. Welke versie van Photoshop gebruik je trouwens? Ik merkte zelf dat CS2 echt een stuk zwaarder is dan bijvoorbeeld 7, terwijl ik zelf de extra functies niet echt nodig heb.

Het voordeel is dat je nu al over een PCI-e videokaart beschikt, dus in principe is een nieuw moederbord, geheugen en processor voldoende. Mijn advies zou zijn om een eenvoudig a-merk moederbord te nemen waar wel een goed chipset (Intel P35+, AMD 770+, nForce 5+) op zit met daarbij 2 of 4 GB DDR2 geheugen. Als je budget het toelaat zou je kunnen kijken naar een C2D uit de 8000-serie of anders misschien een AMD Athlon X2 6000+.

Offtopic:
DaMarcus, geen zin om te reageren?

[ Voor 3% gewijzigd door AntonH op 10-07-2008 15:11 ]


  • MadMan
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 14-01 04:46

MadMan

What the....

DaMarcus schreef op donderdag 10 juli 2008 @ 07:54:
Het nadeel van je systeem is dat een een S939-systeem betreft. Dan zou dus vast zitten aan processors die niet meer verkrijgbaar zijn,
Die zijn gewoon nog te krijgen hoor. Mjn oom heeft er een gekocht nog geen week geleden omdat die van hem met koeler en al uit zijn mobo was gevallen toen hij zijn pc uit zijn handen liet vallen :+

W211 E55 | W220 S500 | W116 280SE | E90 318iA | E30 325i | Cooper Classic

Pagina: 1