Toon posts:

Beeldscherm kapot na portrait modus

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Bij vrienden thuis heb ik een 19" ViewSonic scherm aan mij laptop aangesloten en in portret modus ingesteld. DIt scherm stond minstens een jaar stof te happen. Na een uurtje of wat begint het scherm wat kleur te verliezen en begint te trillen. Eerst dacht ik dat het het slechte verlichting of mijn ogen waren, maar het werd steeds erger. Op het moment dat er horizontale lijnen verschenen heb ik het scherm uitgezet en terug gedraaid.

Nu opnieuw aangesloten (DVI verbinding gecontroleerd) en gewoon landscape formaat gezet. Het beeld flikkert niet zo heel erg meer en het verslechterd ook niet. De (na het terugdraaien van het scherm) verticale lijnen zijn nog wel aanwezig. Het zijn haarlijnen die van kleur licht verschillen van de lijnen er naast. DIt geeft het geheel een onscherp effect.

Ik heb de via OSD de instellingen gereset zonder resultaat. De beeldinstellingen zijn 1280x1024 op 75hz. Deze instellingen worden volgens de handleiding aangeraden.

Heeft iemand een idee of het scherm in portrait modus te gebruiken (wordt officieel ondersteund bij dit scherm) invloed heeft gehad op dit probleem? EN nog belangrijker; heeft iemand een eventuele oplossing om het scherm te repareren?

Alvast bedankt!

[UPDATE] Nu weer een uurtje verder en de beeldkwaliteit is verbeterd! Het gekke is dat als ik softwarematig het beeld op portret zet het beeld volledig vervormd wordt weergegeven. Hopelijk is het beeld aan het eind van de avond weer perfect..

[EDIT] In de handleiding staat dat er gebruik moet worden gemaakt van bepaalde software om het beeld te draaien. Ik heb in OS X gewoon aangegeven bij mijn display instellingen dat ik het 90' gedraaid wil hebben. Zou dit van enige invloed geweest kunnen zijn?

[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 29-06-2008 11:21 ]