Wat een stortvloed aan reacties. En geholpen ben ik nog niet.
Maar daarover straks.
Ik ontwerp geen programma's. Hoogstens probeer ik ze aan te passen naar mijn wensen. Daar ben ik best wel handig in, al zeg ik het zelf. Dan kom je een simpel probleem tegen het lijf dat je graag wilt oplossen. Een probleem dat ontstaat omdat het programma wat je gebruikt door jou anders wordt gebruikt dan de standaard gebruiker. Bovendien ken je je gebruikers. Dus als je een subtopic verplaatst wéét je dat ze niet de moeite zullen nemen om in hun profiel de kennisgeving ook voor dat nieuwe topic in te stellen. Da's niet alleen pech hebben voor hen, maar ook voor de site, want dan gaat zo'n topic niet leven.
Da's de achtergrond van mijn probleem.
Voor zo'n relatief klein probleem is het natuurlijk onzin om te roepen dat de hele database anders opgezet moet worden. Nog even afgezien dat dat volstrekt buiten mijn bereik ligt. En ik al helemaal niet weet waarom de database zo is opgezet. Nou heb ik jullie commentaar wel aan de programmeur doorgegeven, maar denk je nou echt dat die daar wakker van ligt?
Ik denk dat er heel veel website bouwers zijn zoals ik me hier net heb geportretteerd.
Als jullie vinden dat dergelijke hulpvragers hier niet thuishoren, okay.
Maar ik heb duidelijk verteld wat mijn hulpvraag in eerste instantie was -en daar in feite geen antwoord op gekregen, want ik heb nog steeds geen flauw benul hoe met phpMyAdmin om te gaan en da's gewoon een programma dat mijn host levert - ook daarover klagen heeft niet zoveel zin, noch hoe ik zo'n opdracht moet uitvoeren (ik heb het geprobeerd, maar ja, als je niet weet hoe phpMyAdmin werkt is dat ook maar try and error).
Bedankt Noork, dat je het wat relativeerde.
Want waarom hel en verdoemenis preken, omdat iets niet is zoals jij denkt dat het zou moeten.
Hier zijn natuurlijk prachtige analogieën te bedenken, maar ik denk dat mijn punt ook zo wel duidelijk is.
Toch nog even een verwijzing naar mijn vorige topic:
[perl] in formmail.pl (Matt wright) gebruik checkboxes
Eigenlijk speelde daar het zelfde.....