Toon posts:

Computer blijft haken bij starten

Pagina: 1
Acties:
  • 140 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ik heb al eerder om hulp gevraagd maar toen was het berich ineens weg, dus hier issie weer.

Het probleem is als volgt.
Ik had een paar jaar geleden een highscreen computer gekocht met de volgende onderdelen die ik nog steeds gebruik:
Pentium 233 MMX
32 EDO Ram
ATI Rage II 2mb (geloof ik, kan ook 4mb zijn)
Soundbooster 16 ISA-slot
+PA2010 Moederbord (met award bios van september 1997)
24X cdrom
ls 120 drive

Nu heb ik deze onderdelen in een ATX kast gezet. (mijn moederbord heeft een AT en een ATX power connector)
Ook heb ik er een modem Victory 56k PCI V.90 modem bij gezet. Ook had ik nog een 20 GB 5400 harde schijf liggen van IBM dus die heb ik er ook in gezet. En ik heb de 2.1 GB harddisk eruit gelaten want die wat toch kapot. :-)

Ik had alleen geen toetsenbord meer liggen dus ik heb er een oud toestenbord ingezet van een 386 33mhz.

Ik heb windows ME erop gegooit en dat ging goed tijdens de installatie. Maar nadat hij klaar was blijf hij ongeveer 50% van de keren dat ik mijn computer aanzet hangen bij Verifying DMI pool data. Ik zie wel het windows ME logo, en dan staat er weer Verifying Dmi pool data. en blijft hij hangen. Het lampje van de hardschijf op de systeem kast blijft dan ook branden. Maar het vreemde is dat hij het soms dus wel gewoon doet.
Nog vreemder is dat als ik reset indruk een hij weer het windows ME logo laat zien is daat hij me laat kiezen tussen safe mode of normal mode. Vaak als ik normal mode kies blijft hij weer hangen, maar als ik safe mode kies doet hij het ALTIJD!

Hoe kan dit komen? ik heb geprobeerd mijn probleem zo duidelijk mogelijk uit te leggen ((maar dat is niet echt goed gelukt geloof ik :-) ) ik hoop dat jullie me begrijpen.

Wat kan er mis zijn? Wat kan ik het beste doen? Ik kan geen bios update doen want mij mobo is zo onbekend en volgens mij bestaat er niet eens een website van dit vage merk dat vobis mij heeft geleverd. Kan het zijn dat als ik windows 98 SE erop gooi dat ie dan niet blijft hangen?

Thanks

Verwijderd

windows me heeft meer geheugen nodig dan 32 mb edo ram hij heeft minimaal 64 mb nodig

Verwijderd

was dat niet w2k??

probeer eerst eens w98 denk dat ME toch een beetje teveel is gevraagd voor dit systeem

Verwijderd

Topicstarter
Ok, dat zal ik morgen of overmorgen wel even proberen

Verwijderd

Heb ook hetzelfde probleem, maar ik heb 128 mb geheugen. Hoeft dus niet hierdoor te komen. W98 SE werkt trouwens wel gewoon

  • Flotter
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 14:07

Flotter

Pelipper!

maar als ik safe mode kies doet hij het ALTIJD!
Safe mode is ervoor gemaakt om altijd te werken (hij laadt dan nl. geen drivers e.d.)

PSN ID: Flotmeister | Steam ID: Flotter


Verwijderd

Tja datzijn de leukste problemen..want dat kan alles zijn..
wat ik zou doen is het volgende:
maak de machine zo basic mogelijk..
d.w.z gooi alle rand-hardware die je er in hebt zitten eruit..
koppel de HD los en hang eventueel een andere schijf eraan. ( als je er geen HD aan hangt kijk of de machine wil booten met een systeemfloppy )
je hebt het over 128 mb geheugen..dan heb je dus ander geheugen erin gezet. zet je oude dim er weer in.
Nu moet je de machine beetje bij beetje weer gaan opbouwen.en uiteindelijk zal hij gaan hangen hoop ik voor je..

w.b.t. het mobo..ook al is het geen merk er zit wel een chipset op en een bios.. waarschijnlijk staat deze zelfs beschreven in je mobo-handleiding.
Upgraden die hap !
Bios settings: je kunt soms in de bios aangeven dat de IRQ 's automatisch worden verdeeld of dat hij ze nu toewijst.. ( er staat dan een hele lijst in met IRQ.'s )de setting veranderen tegenovergesteld zoals je hem hebt staan.
dan nog je videokaart..dit is echt een (sorry) pleuris kaart heb ik met 98 ook veel problemen mee gehad zorg dat de bios een vast IRQ toewijst aan de VGA card..
nou genoeg te doen...succes.

o ja all je jumpers staan goed he ? sommige mobo;s moeten een jumper anders hebben staan als ze te maken hebben met een atx voeding..
Pagina: 1