Hallo allemaal,
Ik heb een ADSL2 account besteld en moet daarom mijn netwerk aanpassen. Er zijn een paar dingen waar ik niet uitgeraak.
Het bekabelde gedeelte
----------
Eerst en vooral even melden dat router0 een siemens sx762 router is (adsl2 en telefonie). Router 1 is een linksys wrt54g 3.1 met de laatste stable dd-wrt v24. Ik kan beide routers niet van plaats wisselen omdat de 54g geen telefonie ondersteunt.
De siemens is verbonden met een telefoonstekker in de muur. Hierover loopt adsl en telefonie. Omdat ik heel blij ben met de werking van de wrt54g zou ik hem graag als ‘hoofdrouter’ houden. (static ip’s adhv mac adressen, port forwarden werkt goed, DHCP,..). Aan de siemens komt 1 computer te hangen en dan de wrt54g die de rest van het netwerk verdeelt (1 computer moet op de siemens hangen, ze staan op dezelfde verdieping, de wrt54g staat op de tweede verdieping met een pc en de laatste switch staat op de 3e verdieping). Is het met deze situatie mogelijk om dhcp, port forwarding etc allemaal door de wrt54g te laten regelen ? Of zal het port forwarden nooit lukken ? (DHCP gaat sowieso lukken, fort forwarden zie ik niet in hoe ik dat moet regelen). Hoe zit het met QoS ? Kan ik dat ook de de wrt54g laten regelen ? Ik zou zeggen de wrt54g als DMZ zetten in de siemens maar hoe zit het dan met die 1ne pc die aan de siemens hangt ?
Het wireless gedeelte
----
Om overal in huis een goed signaal te hebben zou ik de siemens router het draadloos laten uitzenden. Met de wrt54g kan ik dan het signaal repeaten. Is dit mogelijk rekening houdend met het bekabelde gedeelte ?
Als dit mogelijk is: in dd-wrt vind ik een ‘repeater’ mode en een ‘repeater bridged’ mode. Echter vind ik nergens het verschil op het net dus welke moet ik nemen dan ?
Alvast bedankt !