qua dataverkeer: extern
voordeel:
- jij betaalt de rekening niet, de andere partij betaalt de rekening.
nadeel:
- die andere partij gaat dat vrij snel zien in zijn logs en het hotlinken voorkomen.
- je bent en blijft afhankelijk van die andere partij
(als ie mbv .htaccess links met jouw referrer doorverwijst naar een niet zo leuk foto'tje ben jij de pineut - wat bij enig gebruik van bv mijn foto's online vrij snel het geval zal zijn dan)
-....
qua betrouwbaarheid: extern ophalen, op eigen server saven (cache...) en zo serveren.
voordeel:
- je kan zo je dataverkeers-pieken wat verdelen.
(mbv een cron-job bv 's nachts ergens tussen 2u en 5u de nieuwste foto's afhalen)
- je laat niemand anders opdraaien voor het verkeer dat jouw bezoekers veroorzaken.
- je kan de foto automatischbij ophaling herschalen naar het formaat dat jij gebruikt en zo ruimte besparen.
nadeel:
- je betaalt zelf voor het dataverkeer bij het ophalen en nadien bij het tonen van die foto's
maar dat kan je dan weer oplossen door de cache van de tusneliggende isp-servers en van de browser van de bezoeker ook toe t laten van te 'cachen'.
en waarschijnlijk zijn er nog andere mogelijkheden waar je ev. met wat nadenken en googlen zelf een lijst kunt maken van voor- en nadelen en dan nadien alles ten opzichte van elkaar te overwegen.
(heb je een partij die externe hotlinking toelaat zoals de hier veel gebruikte site's (zoek even in de foto-topic's) dan kan je zo starten natuurlijk, en nadien bij zwaarder hostingspakket zelf gaan opslaan en serveren (en beveiligen tegen hotlinking wat weer niet kan bij een externe partij)
ahdv hieronder: graag gedaan, maar dit had je eigenlijk zelf ook kunnen doen hoor
[
Voor 7% gewijzigd door
soulrider op 06-06-2008 19:12
]