Als je zelf een DNS-server draait kun je je eigen domein helemaal zelf indelen.
Je kunt allerlei subdomeintjes aanmaken onder je hoofd domein. MX-records aanmaken om te vertellen waar de mail voor dat domein naar toe moet etc.
Als je een officieel domein (lees: voor heel internet bereikbaar) hebt, dan moet je wel doorgeven aan de instantie waar je je domein geregistreerd hebt welke Nameservers je wil gebruiken. Voor een intern domein hoeft dit dus niet.
Voor banaan-X: Een A-record geeft dus een IP bij een naam, een MX-record geeft aan waar de mail voor het (sub)domein naartoe moet (ofwel de mailserver).
In het echie moet je dus voor je domein zowel een A-record voor je mail-server aanmaken (een CNAME is niet zo'n slim idee) alsook een MX-record.
Als ik me niet vergis is dat bij DHS.org helemaal niet van toepassing, aangezien je daar slechts 1 ip op kan geven. Vervolgens worden alle sub-domeinen ook naar dat IP verwezen. Verder kun je geloof ik ook nog opgeven waar de mail naar toe moet (ofwel een MX-record). Daar moet je dus de hostname van je mail-server opgeven.